مسعود کیمیایی: قرار بود جمشید مشایخی در فیلم جدیدم بازی کند

۱۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۰

مسعود کیمیایی یک روز بعد از درگذشت جمشید مشایخی از بازی او در فیلم «قیصر» تقدیر کرده و گفته او در نقش خان دایی این فیلم حضور خوبی داشت. این کارگردان همچنین اعلام کرده که مشایخی در فیلم جدیدش قرار بود بازی کند.

کیمیایی در گفت‌وگو با رادیو فردا درباره همکاری با این بازیگر  درگذشته در دومین فیلم بلند خود گفته است:

«در «قیصر» خان دایی خیلی خوبی بود. یک آدم کنار گذاشته‌ای که همینجور در ذهن خودش غلت می‌زند. در ذهنش می‌گوید آدمی که روبه‌رویش قرار گرفته راست می‌گوید یا خودش راست می‌گوید.»

او در پاسخ به سوالی درباره نحوه انتخاب  مشایخی برای فیلم «قیصر» توضیح داده:

«زیاد یادم نمی‌آید. به هر حال خودم نزدیک ۸۰ سال دارم و این اتفاق هم حدود ۵۰ سال پیش بود. یادم می‌آید رفتم اداره تئاتر و در ذهنم اینطور بود که عباس جوانمرد نقش خان دایی یا قیصر را بازی کند… بعدها دیدم محمدعلی کشاورز هم گفت به من هم پیشنهاد شده بود. حتما شده بود ولی یادم نمی‌آید. به هر جهت مشایخی را انتخاب خوبم می‌دانستم.»

او در بخش دیگر این مصاحبه کوتاه به کارنامه مشایخی هم اشاره کرده است:

«خیلی دلگیرم که وقتی می‌خواهند مشایخی را معرفی کنند، چند فیلمفارسی را که بازی کرده بود، به رخ سینمای امروز می‌کشند. در حالی که مشایخی آن موقع خیلی سینما را نمی‌شناخت.»

کیمیایی همچنین خبر داده که در فیلم جدیدش قرار بود با مشایخی بار دیگر همکاری کند:

«در فیلم‌نوشتی که الان دارم، قرار بود یک نقش اساسی را بازی کند. صحبت کوتاهی هم با او کرده بودم. گفت اگر حالم اجازه بدهد که بتوانم سر صحنه باشم که حتما می‌توانم، می‌آیم.»

منبع: آی‌سینما

0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Click to Insert Smiley

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette