تماشاگران آثار جشنواره سینماحقیقت هفت برابر شده است

19 December 2020 - 20:15

دبیر چهاردهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت که این دوره به صورت برخط برگزار می‌شود، با ابراز خوشحالی از افزایش آمار مخاطبان این رویداد سینمایی، خبر داد تماشاگران آثار جشنواره امسال، به نسبت سال‌های پیشین، هفت برابر شده است.

بنا به آمار ارائه شده توسط دبیر چهاردهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، این رویداد سینمایی با وجود آن‌که امسال به صورت برخط برگزار شده، توانسته است بیش از دوره‌های گذشته، تماشاگران و مخاطبان را به خود جلب کند.

حمیدی مقدم با اشاره به آمار قابل توجه تماشای فیلم‌های مستند این دوره جشنواره گفت:
«شکل آنلاین آهسته آهسته جا می‌افتد، آرام آرام شاهد افزایش بازدید به ویژه از سوی اهالی رسانه و متخصصان سینمای مستند در خانه جشنواره هستیم. اگر بخواهیم آمار بازدید روزانه در چهاردهمین جشنواره سینماحقیقت را با دوره‌های قبل در سینما چهارسو مقایسه کنیم، می‌بینیم که روز گذشته (جمعه ۲۸ آذر)، ۷ هزار و ۷۰۰ بازدید ثبت شد در حالی که در دوره‌های قبل، میانگین مخاطب روزانه هزار و ۲۰۰ نفر بود.»

دبیر چهاردهمین جشنواره سینماحقیقت با بیان این‌که در چهار روز نخست این رویداد (از ۲۵ تا ۲۸ آذر)، ۲۳ هزار بازدید از پلتفرم های جشنواره ثبت شده است، گفت:
«جشنواره سینماحقیقت از پرمخاطب‌ترین جشنواره‌های تخصصی سینماست، اما در این دوره تحولی در زمینه ارتباط با مخاطب ایجاد شده و مخاطبان را هفت برابر کرده است و از طرفی شاهد رضایت مخاطبان هستیم که اتفاق خوبی است.»

او در ادامه با اشاره به ۱۰ اثر پرمخاطب روز چهارم (جمعه ۲۸ آذر) جشنواره گفت:
«مستندهای «رویاهای خالکوبی شده» به کارگردانی مهدی گنجی با ۱۱۷۳ صندلی، پرمخاطب‌ترین فیلم روز گذشته بود و پس از آن فیلم‌های «کودتای ۵۳» با ۹۳۴ تماشاگر، «کمی با من برقص» با ۷۷۸ مخاطب و… در این جدول قرار دارند.»

حمیدی مقدم ادامه داد:
«مسترکلاس مهرداد اسکویی را دیروز ۳۰۰ هنرجو به طور زنده دنبال کردند. ۳۰۰ نفر در کارگاه بیل نیکولز و ۲۰۰ هنرجو در کارگاه مهدی گنجی حاضر شدند. هنرجویانی که بسیاری از آنها ساکن شهرستان هستند و برگزاری آنلاین جشنواره که به صورت رایگان است، اتفاق خوبی برای بسیاری از آنها بود.»

چهاردهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» از ۲۵ آذر شروع شده است و دوم دی به پایان می‌رسد.
منبع: خبرآنلاین

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.