نامزد های جوایز انتخاب منتقدان ۲۰۲۱ اعلام شدند

22 بهمن 1399 - 16:08

امروز مراسم معرفی نامزدهای بیست و ششمین دوره از جوایز انتخاب فیلم از نظر منتقدان برگزار شد. در این مراسم فیلم‌ Mank ساخته دیوید فینچر (David Fincher) محصول شبکه نتفلیکس، سُکان‌دار نامزدهای امسال با ۱۲ نامزدی در بخش‌های بهترین فیلم، کارگردانی، فیلم‌نامه اصلی و فیلم‌برداری، بازیگر نقش اول مرد (برای گری اولدمن) و آهنگسازی بود. فیلم Minari به کارگردانی لی ایزاک چونگ (Lee Isaac Chung) توانسته ۱۰ نامزدی در بخش‌های بهترین کارگردانی، بازیگر نقش اول مرد (برای استیون یون)، بازیگر نقش مکمل زن (برای یو-جونگ یون)، گروه بازیگران و فیلم‌نامه اصلی کسب کند.

دیگر فیلم‌هایی که بیشترین نامزدی‌ را کسب کردند عبارتند از: Ma Rainey’s Black Bottom با هشت نامزدی، News of the World با هفت نامزدی، Da 5 Bloods, Nomadland, One Night in Miami, Promising Young Women و The Trial of the Chicago 7 با شش نامزدی، Sound of Metal و Tenet با پنج نامزدی و The Father با چهار نامزدی.

در بخش بازیگران، نام بن افلک (Ben Affleck) بعد از نادیده گرفته شدن در جوایز گلدن گلوب و SAG برای فیلم The Way Back در لیست بهترین بازیگر مرد دیده می‌شود.

اولویا کولمن (Olivia Coleman) تنها بازیگری است که در دو بخش تلویزیون و سینما برای فیلم The Father و سریال The Crown نامزد بهترین بازیگر نقش اول زن شده است.

چادویک بوزمن فقید (Chadwick Boseman) برای دو فیلم Da 5 Bloods و Ma Rainey نامزد شده است. تمامی برندگان این مراسم در ماه مارس از شبکه The CW مشخص می‌گردند. تای دیگز (Taye Diggs) مجری این مراسم برای سومین سال متوالی خواهد بود.

شبکه نتفلیکس نیز احتمالا در این فصل از جوایز ۷۲ جایزه (۴۶ جایزه در بخش فیلم و ۲۶ جایزه در بخش تلویزیونی) را از آن خود خواهد کرد.

جویی برلین (Joey Berlin) عضو هئیت مدیره CCA طی بیانیه‌ای اظهار داشته:

امسال چه سالی بود! خوشحالیم که فیلم‌سازان ما با وجود تمامی سختی‌ها، بر موانع فائق آمدند و آثار هنری زیبا و چالش برانگیزی را روی پرده بردند‌.

لیست کامل اسامی نامزدهای جوایز انتخاب منتقدین بدین شرح است:

بهترین فیلم:

Da 5 Bloods (Netflix)
Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)
Mank (Netflix)
Minari (A24)
News of the World (Universal)
Nomadland (Searchlight)
One Night in Miami (Amazon Studios)
Promising Young Woman (Focus Features)
Sound of Metal (Amazon Studios)
The Trial of the Chicago 7 (Netflix)

بهترین بازیگر نقش اول مرد:

بن افلک در فیلم The Way Back
ریز احمد در فیلم Sound of Metal
چادویک بوزمن در فیلم Ma Rainey’s Black Bottom
تام هنکس در فیلم News of the World
آنتونی هاپکینز در فیلم The Father
دلروی لیندو در فیلم Da 5 Bloods
گری اولدمن در فیلم Mank
استیون یون در فیلم Minari

بهترین بازیگر نقش اول زن:

وایولا دیویس در فیلم Ma Rainey’s Black Bottom
آندرا دی در فیلم The United States vs. Billie Holiday
سیدنی فلانیگان در فیلم Never Rarely Sometimes Always
ونسا کربی در فیلم Pieces of a Woman
فرانسس مک‌دورمند در فیلم Nomadland
کری مولیگان در فیلم Promising Young Woman
زاندیا در فیلم Malcolm & Marie

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

چادویک بوزمن در فیلم Da 5 Bloods
ساشا بارون کوهن در فیلم The Trial of the Chicago 7
دنیل کالویا در فیلم Judas and the Black Messiah
بیل موری در فیلم On the Rocks
لزلی اودوم در فیلم One Night in Miami
پل ریسی در فیلم Sound of Metal

بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

ماریا باکالووا در فیلم Borat Subsequent Moviefilm
الن برستین در فیلم Pieces of a Woman
گلن رز در فیلم Hillbilly Elegy
اولویا کولمن در فیلم The Father
آماندا سیفرید در فیلم Mank
یو-جونگ یون در فیلم Minari

بهترین بازیگر جوان مرد و زن:

رایدر آلن در فیلم Palmer
ابراهیما گوی در فیلم The Life Ahead
آلن کیم در فیلم Minari
تالیا رایدر در فیلم Never Rarely Sometimes Always
کولین اسپرینگال در فیلم The Midnight Sky
هلنا زنگل در فیلم News of the World

بهترین گروه بازیگران:

Da 5 Bloods (Netflix)
Judas and the Black Messiah (Warner Bros.)
Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)
Minari (A24)
One Night in Miami (Amazon Studios)
The Trial of the Chicago 7 (Netflix)

بهترین کارگردانی:

لی ایزاک چونگ برای فیلم Minari
امرالد فنل برای فیلم Promising Young Woman
دیوید فینچر برای فیلم Mank
اسپایک لی برای فیلم Da 5 Bloods
رجینا کینگ در فیلم One Night in Miami
آرون سورکین برای فیلم The Trial of the Chicago 7
کلویی ژائو برای فیلم Nomadland

بهترین فیلم‌نامه اورجینال:

لی ایزاک چونگ برای فیلم Minari
امرالد فنل برای فیلم Promising Young Woman
جک فینچر برای فیلم Mank
الیزا هیتمن برای فیلم Never Rarely Sometimes Always
داریوش ماردر و ابراهیم ماردر برای فیلم Sound of Metal
آرون سورکین برای فیلم The Trial of the Chicago 7

بهترین فیلم‌نامه اقتباسی:

پل گرینگرس و لوک دیویس برای فیلم News of the World
کریستوفر همپتون و فلورین زلر برای فیلم The Father
کمپ پاورز برای فیلجان ریموند و کلی  ریچارت برای فیلم One Night in Miami
روبن سنتیگو-هادسون برای فیلم Ma Rainey’s Black Bottom
کلویی ژائو برای فیلم Nomadland

بهترین فیلم‌برداری:

کریستوفر بلوولت برای فیلم First Cow
اریک مسرکمیت برای فیلم Mank
لاچلان میلن برای فیلم Mianri
جاشوا جیمز ریچاردز برای فیلم Nomadland
نیوتون توماس سیگل برای فیلم Da 5 Bloods
هویت ون هویتما برای فیلم Tenet
داریوز وولسکی برای فیلم News of the World

بهترین طراحی صحنه:

The Personal History of David Copperfield
News of the World
Tenet
Mank (Netflix)
Emma (Focus Features)
Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)

بهترین تدوین:

The Trial of the Chicago 7 (Netflix)
Mank (Netflix)
Tenet (Warner Bros.)
The Father (Sony Pictures Classics)
Sound of Metal (Amazon Studios)
Nomadland (Searchlight Pictures)

بهترین طراحی لباس:

Emma (Focus Features)
Mulan (Disney)
The Personal History of David Copperfield (Searchlight Pictures)
Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)
Promising Young Woman (Focus Features)
Mank (Netflix)

بهترین گریم:

Emma (Focus Features)
Hillbilly Elegy (Netflix)
Ma Rainey’s Black Bottom (Netflix)
Mank (Netflix)
Promising Young Woman (Focus Features)
The United States vs. Billie Holiday (Hulu)

بهترین جلوه‌های ویژه:

Greyhound (Apple TV+)
The Invisible Man (Universal Pictures)
Mank (Netflix)
The Midnight Sky (Netflix)
Mulan (Disney)
Tenet (Warner Bros.)
Wonder Woman 1984 (Warner Bros.)

بهترین کمدی:

Borat Subsequent Moviefilm (Amazon Studios)
The Forty-Year-Old Version (Netflix)
The King of Staten Island (Universal Pictures)
On the Rocks (A24/Apple TV+)
Palm Springs (Hulu and NEON)
The Prom (Netflix)

بهترین فیلم زبان غیر انگلیسی:

Another Round (Samuel Goldwyn Films)
Collective (Magnolia Pictures)
La Llorona (Shudder)
The Life Ahead (Netflix)
Minari (A24)
Two of Us (Magnolia Pictures)

بهترین آهنگ:

The Outpost (Screen Media Films)
Judas and the Black Messiah (Warner Bros.)
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga (Netflix)
The Life Ahead (Netflix)
One Night in Miami (Amazon Studios)
The United States vs. Billie Holiday (Hulu)

بهترین موسیقی متن:

The Midnight Sky (Netflix)
Tenet (Warner Bros.)
News of the World (Universal Pictures)
Minari (A24)
Mank (Netflix)
Soul (Disney)

برچسب‌ها: ، ،

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.