فقط دو فیلم جشنواره فجر ۳۷ام در نوروز ۹۸ روی پرده می‌روند

فقط دو فیلم جشنواره فجر ۳۷ام در نوروز ۹۸ روی پرده می‌روند

بعد از چند هفته انتشار شایعات و خبرهای غیررسمی، سرانجام هفت فیلم اکران نوروز ۹۸ معرفی شدند و این فیلم‌ها از روز شنبه ۲۵ اسفند روی پرده می‌روند. نکته قابل تامل این است که از میان این آثار فقط دو فیلم در جشنواره فجر امسال حضور داشتند.

این در حالی‌ست که ابراهیم داروغه زاده دبیر جشنواره و معاون نظارت سازمان سینمایی پیش از این گفته بود اولویت اکران نوروزی با آثار حاضر در جشنواره فجر است. نکته دیگر آن که در ترکیب اکران نوروزی سه فیلم کمدی و یک فیلم ویژه کودک و نوجوان دیده می‌شود.

تصمیم درباره ترکیب فیلم‌های اکران نوروز ۹۸ در جلسه امروز کارگروه اکران گرفته شد و طبق اعلام غلامرضا فرجی سخنگوی این کارگروه، هفت فیلم برای اکران نوروزی از میان ۱۴ فیلم انتخاب شدند.

در سرگروه «آزادی» فیلم «زندانی‌ها» به کارگردانی مسعود ده نمکی، سرگروه ایران «رحمان ۱۴۰۰» منوچهر هادی، در سرگروه استقلال فیلم «غلامرضا تختی» بهرام توکلی، سرگروه زندگی «چهار انگشت» حامد محمدی، در سرگروه فرهنگ فیلم «پیشونی سفید ۳»، در سرگروه باغ کتاب فیلم «ژن خوک» سعید سهیلی و سرگروه آستارا فیلم «متری شیش و نیم» سعید روستایی از ۲۵ اسفند ماه در سینماها اکران می‌شوند.

به این ترتیب به جز «غلامرضا تختی» و «متری شیش و نیم» هیچیک از فیلم‌های اکران نوروزی در سی و هفتمین جشنواره فجر حاضر نبودند.

فرجی در پاسخ به اینکه آیا با توجه به مدت زمان نمایش فیلم‌هایی که بیش از ۱۲۰ دقیقه هستند و حرف و حدیث‌هایی که برای افزایش قیمت بلیت این فیلم‌ها مطرح شده بود، چنین موضوعی در جلسه مطرح شد، گفت:

«به طور کلی هر تصمیمی برای تعیین قیمت بلیت از سوی وزارت ارشاد گرفته می‌شود.»

او همچنین درباره فیلم‌هایی که به اکران نوروزی نرسیدند و نیز برخی خبرهایی که درباره «دیدن این فیلم جرم است» منتشر شده بود، توضیح داد:

«معرفی فیلم‌های نوروزی در جلسه کارگروه بدون بحث خاصی به نتیجه رسید چون سرگروه‌ها و پخش‌کننده‌ها و صاحبان فیلم‌ها برای ارائه قرارداد با یکدیگر توافق کرده بودند و امروز بدون مشکل به جمع‌بندی رسیدیم. ضمن اینکه برای فیلم «دیدن این فیلم جرم است» قراردادی به شورا ارائه نشد.»

منبع: آی‌سینما

ارسال یک دیدگاه

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

محمد احمدی: «به دنیا آمدن» فیلم گیشه نیست

محمد احمدی تهیه‌کننده «به دنیا آمدن» به کارگردانی