دلیل عجیبی که بازسازی مرگبازان اصلا یک بازسازی نیست!

اخبار سینما و تلویزیون ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۸:۰۲ ب.ظ

مرگبازان فیلمی است که «بازسازی» خوانده می‌شود در عینی که اصلاً بازسازی نیست! در طی سال گذشته میلادی فیلم مرگبازان (Flatliners) در حال جمع‌آوری گروه فیلم‌سازی خود بوده است. تعدادی استعداد جوان به کار اضافه شده‌اند، کارگردان جدیدی استخدام‌شده است و تمام اقدامات بازسازی یکی از فیلم‌های تخیلی کلاسیک دهه ۹۰ در حال انجام است. اگرچه اطلاعات جدیدی منتشر شده که نشان می‌دهد این فیلم قرار نیست چیزی که فکر می کردیم باشد! (همانند یکی از بازیگرانی که به تازگی جذب شده‌اند.) در حقیقت یکی از دلایلی که کیفر ساترلند (Kiefer Sutherland) برای یک احیای حیات بازمی‌گردد این است که وی در واقع نقش خود در فیلم قبلی را بازی می‌کند. این فیلم یک دنباله است نه یک بازسازی!

در مصاحبه‌ای که به تازگی این بازیگر با یکی از نشریات بریتانیا انجام داده نه چندان واضح اما به هر حال اعلام کرده که کارکتر وی در قسمت قبلی یعنی دانش‌آموز دبیرستان نلسون رایت نه تنها از دبیرستان فارغ‌التحصیل شده بلکه هم اکنون یک استاد است! ساترلند کارکتر خود را این‌گونه تصریح کرد:

من نقش یک پروفسور را در یک دانشکده پزشکی بازی می‌کنم. هیچ‌وقت صراحتاً اعلام‌نشده اما مشخص است که من کارکتر قبلی خود در فیلم اصلی مرگبازان را بازی می‌کنم. من نام خود را تغییر داده‌ام و قدم‌هایی را برای پیشرفت در آزمایشات قبلی برداشته‌ام.

۹۰۳a9fffbba45ed19e8ab1f81bf3200b834edf5d

این اطلاعات جدید جذاب به نظر می‌رسند. با در نظر گرفتن اینکه این فیلم تحت عنوان مرگ بازان عرضه خواهد شد به نظر می‌رسید که یک بازسازی باشد. اگر بخواهیم صادق باشیم با این توضیحات دیگر کمتر راجع به پروژه‌ی مرگ بازان نگران هستیم چرا که به عنوان یک دنباله دیگر ساتر لند صرفاً برای زنده کردن خاطرات فیلم قبلی آورده نشده است. حضور ساتر لند می‌تواند داستان دانش‌آموزانی که قصد دارند بدانند در آن دنیا چه خبر است را ارتقا بدهد.

فرصت خوبی برای ساترلند فراهم است تا شخصیت اصلی خود در فیلم قبلی را به درک بهتری از پدیده‌ی اکتشافی آن برساند و راه را برای ساخت فیلم‌های بعدی مرگبازان فراهم کند. در حال حاضر فیلمی که قرار بود یک بازسازی برای کودکان امروز باشد صرفاً یک ادامه بر داستان قبلیِ مرگبازان است. هنوز تصمیم‌گیری نهایی بر سر اینکه آیا این پروژه به صورت یک ادامه موفق خواهد بود یا نه مشخص نیست. باید کمی صبر کنیم چرا که مرگبازان تا ۱۸ اوت ۲۰۱۷ (۲۷ مرداد ۱۳۹۶)  به سراغ سینماها نخواهند آمد.

12345678910 (هیچ امتیازی ثبت نشده)
Loading...
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید