بررسی فیلم After We Collided: عشق پوچ

10 February 2021 - 21:00
فیلم After We Collided

دیدن فیلم After We Collided «بعد از برخورد ما» مثل تماشای یک داستان تخیلی آماتور ساخته ذهن طرفداران است. همین‌طور هم هست، چون در واقع بر‌اساس یک داستان تخیلی نوجوانانه نوشته آنا تاد ساخته شده است. داستان ساده و کلیشه‌ای است: پسر عصبانی که در گذشته رنج‌های زیادی کشیده با دختری معصوم ملاقات می‌کند که باید پسر جوان را از دست شیاطینش نجات دهد. این دنباله‌ای برای فیلم ضعیف After است و مانند آن فیلم، در این یکی هم اتفاق خاصی نمی‌‌افتد.

این فیلم از جایی شروع می‌شود که After به پایان رسید، وقتی تسا یانگ (جوزفین لانگفورد) می‌فهمد که هاردین اسکات (هیرو فاینس تیفین) فقط به خاطر یک بازی جرئت یا حقیقت با او دوست شده و او را رها می‌کند. او حالا کارآموزی در یک شرکت انتشاراتی است. یک روز پس از پیوستن تسا به شرکت، رئیسش برای او یک لباس زیبا می‌خرد و او را به یک مهمانی شبانه می‌برد، جایی که کارمندان و مشتریان خوش‌گذرانی می‌کنند. تسا برای تبدیل شدن به کارمند نمونه فقط پنج دقیقه کار می‌کند و بقیه اوقات فراغت خود را صرف دعوا و برقراری رابطه با هاردین می‌کند. فیلم هرگز تلاش نمی‌کند توضیح دهد هاردین چه‌کار می‌کند، به جز زدن خالکوبی‌های مسخره که قطعا در آینده از آن‌ها پشیمان خواهد شد.

فیلم After We Collided

این دو به عنوان یک زوج و حتی به عنوان یک فرد پیشرفت زیادی نسبت به فیلم اول نداشته‌اند و به نظر می‌رسد پسرفت هم داشته‌اند. حالا مادر هاردین (لوئیز لومبارد) آن‌ها را دوباره کنار هم قرار می‌دهد تا شانس دیگری به رابطه عاشقانه خودشان بدهند. سپس چندین سوء‌تفاهم مسخره و کلیشه‌ای به وجود می‌آید و به جای این‌که درباره این مشکلات با یکدیگر صحبت کنند، هاردین و تسا ترجیح می‌دهند اخم کنند یا با هم روبه‌رو نشوند. این درگیری‌ها این‌قدر غیرضروری هستند که اگرچه این دو، تا پایان فیلم یاد ‌نمی‌گیرند چطور با هم ارتباط برقرار کنند، به هر حال مشکلات آن‌ها در عرض پنج دقیقه حل و فصل می‌شوند. اگر حداقل شیمی خوبی بین دو بازیگر وجود داشت می‌توانستیم با شخصیت‌ها همذات‌پنداری کنیم، اما چنین چیزی اصلا در این فیلم وجود ندارد.

شخصیت‌های جزئی هم وارد ماجرا می‌شوند -پدر هاردین (راب استس)، مادر مغرور تسا (سلما بلر) و ترور (دیلن اسپراوس)- که هر یک از آن‌ها قرار است درام پوچ بیشتری وارد رابطه زوج اصلی کنند. حتی برخی از آن‌ها داستان‌های جانبی غیرضروری خاص خودشان را دارند -مانند رابطه عاشقانه کارفرمایان (چارلی وبر و کندیس کینگ) و نقش اسپراوس به عنوان سومین ضلع مثلث عشقی- که هرگز به جایی نمی‌رسند. گویا بازیگران هم از بی‌معنی بودن نقش خودشان آگاه هستند و فقط می‌خواهند زودتر نقش خود را بازی کرده و سراغ کارهای مهم‌تری بروند.

درست مانند فیلم قبلی، After We Collided هم طرفداران زیادی پیدا خواهد کرد. اگر طرفدار آن هستید، جای Kissing Booth «غرفه بوسه»، Fifty Shades Of Grey «پنجاه طیف خاکستری» و Twilight «گرگ و میش» را برای شما پر خواهد کرد، اما ممکن است چندین سلول مغزی شما را هم از بین ببرد. کسانی که منتظر فیلم سوم هستند هم بدانند که با توجه به اتفاقاتی که در پایان فیلم افتاد، آن‌ها هم به آرزوی خود خواهند رسید.

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.