جرج آر. آر. مارتین با شبکه HBO، قراردادی ۵ ساله امضا کرد

۸ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۷

قرارداد جدید و چند ده میلیون دلاری مارتین با شبکه اچ‌بی‌او، احتمالا خبر خوبی برای دوستداران مجموعه کتاب‌های ترانه یخ و آتش نخواهد بود!

جرج آر. آر. مارتین (George R.R. Martin) در حال ساخت قلمروی تاج و تخت خود در شبکه اچ‌بی‌او (HBO) می‌باشد!

موفقیت عظیم مجموعه تلویزیونی بازی تاج‌وتخت (Game of Thrones‎)، باعث شده است تا شبکه اچ‌بی‌او، قرارداد جدید و سنگینی را با جرج مارتین؛ نویسنده کتاب‌هایی که این مجموعه از روی آن ساخته شده است، ببندد. اولین قرارداد مارتین با این شبکه، مربوط به سال ۲۰۰۷ بود.

این قرارداد جدید، ۵ ساله خواهد بود و طبق گفته منابع، چند ده میلیون دلار ارزش دارد. مارتین طبق این قرارداد، به شبکه اچ‌بی‌او و سرویس استریم این شبکه، برای ساخت چندین مجموعه براساس کتاب‌های ترانه یخ و آتش (A Song of Ice and Fire)، کمک خواهد کرد و به عنوان مدیر اجرایی، بر ساخت آنها نظارت خواهد کرد.

شبکه اچ‌بی‌او، در حال حاضر و به جز سریال خاندان اژدها (House of the Dragon)، ساخت ۵ پروژه مرتبط با کتاب‌های ترانه یخ و آتش را در دستور کار قرار داده است که اگر ساخت آنها در نهایت مورد تایید قرار بگیرد، باعث گسترش دنیای سریال بازی تاج‌وتخت خواهد شد.

سریال خاندان اژدها، به ۳۰۰ سال قبل از وقایع سریال بازی تاج‌و‌تخت می‌پردازد و درباره خاندان تارگرین (Targaryen) می‌باشد که در آن زمان، حاکمان وستروس بودند. همچنین یک انیمیشن با محوریت این خاندان نیز در حال ساخت توسط این شبکه می‌باشد.

جرج مارتین، نوشتن مجموعه کتاب ترانه یخ و آتش را در سال ۱۹۹۶ و با انتشار کتاب بازی تاج‌وتخت آغاز کرد و در سال ۲۰۱۱، پنجمین کتاب از این مجموعه را با نام رقصی با اژدهایان (A Dance with Dragons) منتشر کرد. این کتاب تنها سه ماه پس از آغاز پخش سریال بازی تاج‌وتخت منتشر شده بود.

در شرایطی که بین انتشار کتاب‌های چهارم و پنجم این مجموعه، ۵ سال فاصله افتاده بود، اکنون و با گذشت بیش از ۱۰ سال از انتشار نسخه پنجم، هنوز خبری از انتشار نسخه ششم این مجموعه که بادهای زمستان (The Winds of Winter) نام دارد، اعلام نشده است.

به همین دلیل است که خبر امضای این قرارداد بلند مدت بین مارتین و شبکه اچ‌بی‌او، احتمالا خبر خوبی برای هواداران این مجموعه کتاب نخواهد بود چرا که مارتین باید اکنون وقت خود را در اختیار شبکه اچ‌بی‌او گذاشته و وقت چندانی برای نوشتن ادامه کتاب خود نخواهد داشت.

البته نباید این نکته را نیز فراموش کرد که این مجموعه، با کتاب ششم به پایان نخواهد رسید و مارتین ۷۲ ساله، باید نوشتن کتاب هفتم را نیز آغاز و آن را منتشر کند. بسیاری از هواداران این مجموعه، معتقد هستند که با توجه به سن و سال مارتین، احتمالا نخواهند توانست پایان این مجموعه کتاب را بخوانند.

منبع: collider

 

1

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Click to Insert Smiley

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette