یک ایرانی به جمع کارگردانان سریال The Last of Us پیوست

24 April 2021 - 17:56

دو کارگردان جدید از جمله یک کارگردان ایرانی به سریال اقتباسی The Last of Us پیوستند. به گزارش پایگاه خبری ورایتی، کارگردانان یاسمیلا ژبانیچ (Jasmila Žbanić) و علی عباسی (Ali Abbasi) کارگردان ایرانی به جمع کارگردانان سریال اقتباسی the Last of Us از اچ‌بی‌او پیوستند. این سریال از بازی ویدیویی با همین نام اثر شرکت سونی اقتباس شده است.

The Last of Us اولین بار در مارس ۲۰۲۰ رونمایی شد. تا به حال حضور سه بازیگر در این فیلم مشخص شده است. پدرو پاسکال (Pedro Pascal) بازیگر فیلم The Mandalorian در نقش اصلی جوئل، بلا رمزی (Bella Ramsey) و گابریل لونا (Gabriel Luna) نیز به ترتیب در نقش الی و تامی بازی خواهند کرد. کریگ مازن (Craig Mazin) و نیل دراکمن (Neil Druckmann) هر دو به عنوان نویسنده و تهیه‌کنندگان اجرایی فعالیت خواهند کرد. مازن خالق فیلم Chernobyl از اچ‌بی‌او است و دراکمن نویسنده و کارگردان خلاق بازی ویدیویی The Last of Us بود.

آخرین ساخته ژبانیچ فیلم‌ساز بوسنیایی، ?Quo Vadis، Aida، نامزد دریافت نود و سومین جایزه اسکار شده است. خود ژبانیچ نیز در هفتاد و چهارمین دوره جایزه فیلم آکادمی بریتانیا نامزد بهترین کارگردان شد. عباسی دو فیلم مورد تحسین شده از جمله فیلم منتخب وی در جشنواره بین المللی فیلم کن ۲۰۱۸ با نام Border را کارگردانی کرده است. کانتمیر بالاگوف (Kantemir Balagov) کارگردان Beanpole قرار است قسمت اول سریال The Last of Us را کارگردانی کند. هنوز مشخص نیست هر یک از این سه کارگردان چگونه قرار است این سریال را کارگردانی کنند.

نسخه دوم بازی رایانه‌ای The Last of Us نیز مورد توجه منتقدان قرار گرفت و به موفقیت دست یافت، بنابراین شاید فصل دوم این سریال جدید بیشتر به وقایع نسخه بازی رایانه‌ای اختصاص داده شود. مهم نیست سریال The Last of Us چقدر به نسخه بازی وفادار خواهد بود و یا چه زمانی منتشر می‌شود، به نظر می‌رسد این سریال اقتباسی همانند نسخه بازی مورد توجه قرار بگیرد. فیلم‌برداری The Last of Us قرار است ۵ ژوئیه (۱۴ تیر) سال جاری آغاز شود و حداقل تا ۸ ژوئن ۲۰۲۲ (۱۸ خرداد ۱۴۰۱) اکران نخواهد شد.

منبع: collider

برچسب‌ها: ، ، ،

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.