بازیگران بزرگ هالیوود از کدام فیلم خود متنفرند؟

29 September 2021 - 20:00
بازیگران بزرگ هالیوود از کدام فیلم خود متنفرند؟

وقتی از بازیگران بزرگ سینما درباره فیلم‌های آن‌ها و انتخاب یکی از بین دیگری سوال می‌کنید، به شما می‌گویند که این فیلم‌ها به مانند فرزند آدم هستند که نمی‌شود از بین آن‌ها، یکی را انتخاب کرد.

اما در این بین، تعدادی از بازیگر بزرگ هالیوود هم هستند که از بعضی از آثاری که خود در آن بازی کرده‌اند، به حدی تنفر دارند که از هر فرصتی برای بیان احساسات خود درباره آن استفاده می‌کنند و کاری ندارند که کسی ممکن است به آن فیلم علاقه داشته باشد!

اکثر این بازیگران قبل از ساخته شدن آن فیلم خاص، به نتیجه نهایی امیدوار بوده‌اند اما آن فیلم در نهایت آنقدر فیلم بدی شده است که، این افراد حاضرند هر کاری کنند تا این فیلم را از پرونده کاری خود پاک کنند!

در این مقاله قصد داریم به 11 نفر از بازیگران بزرگ هالیوود اشاره کنیم که به دلایل مختلف، از یکی از آثار خود تنفر دارند و بارها به بدی از آن فیلم یاد کرده‌اند.


مارک والبرگ

مارک والبرگ (Mark Wahlberg)

مارک والبرگ (Mark Wahlberg)؛ ستاره محبوب سینما که اکثرا در فیلم‌های ژانر اکشن بازی می‌کند، در سال 2008 و برای کسب فرصت کار کردن با ام. نایت شیامالان (M. Night Shyamalan)، حاضر شد تا در نقش یک معلم بازی کند.

این فیلم که اتفاق (The Happening) نام داشت، در گیشه عملکرد خوبی داشت و با بودجه 48 میلیون دلاری، به فروش 163 میلیون دلاری دست یافت. اما منتقدین از این ساخته شیامالان به مانند اکثر آثار وی پس از فیلم حس ششم (The Sixth Sense)، حسابی شاکی بودند.

والبرگ نیز یکی از منتقدان معروف این فیلم است که بازی در این فیلم را، یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات زندگی خود می‌داند. والبرگ که در فیلم مشت‌زن (The Fighter) محصول سال 2010 با اِمی آدامز (Amy Adams) همبازی شده بود، درباره فیلم اتفاق گفته است:

قبل از این فیلم، قرار بود در یه فیلم دیگه با آدامز همبازی بشم. یه فیلم که فیلم خیلی بدی بود. اما خطر از بیخ گوش آدامز گذشت چون اون بازی توی اون فیلم رو رد کرد.

نمی‌خوام اسم اون فیلم رو بیارم… ولش کن، میگم! منظورم فیلم اتفاق بود. لعنت به اون فیلم با اون درخت‌های لعنتی‌ش!


جرج کلونی

جرج کلونی (George Clooney)

جرج کلونی (George Clooney)، بازیگر فوق‌العاده محبوب سینما است که در فیلم‌های موفق زیادی بازی کرده است، اما فیلم بتمن و رابین (Batman & Robin) محصول 1997، بدون شک یکی از فیلم‌های موفق کلونی نبود!

این فیلم که با بودجه 160 میلیون دلاری، در گیشه به فروش ناموفق 238 میلیون دلاری دست پیدا کرد، آنقدر فیلم بدی از آب درآمد که بسیاری از منتقدین، آن را بدترین فیلم ابرقهرمانی تاریخ می‌دانند و کلونی نیز با آن‌ها موافق است!

شاید درباره میزان تنفر جرج کلونی نسبت به فیلم بتمن و رابین، گفتن همین مطلب کافی باشد که کلونی گفته است که از هرکسی که طرفدار شخصیت بتمن بوده، به خاطر این فیلم عذرخواهی کرده است چرا که فکر می‌کرده است که فیلم بتمن و رابین، مجموعه بتمن را برای همیشه نابود کرده است!

کلونی درباره این فیلم گفته است:

حقیقت اینه که مدیر کمپانی برادران وارنر بهم زنگ زد و گفت که من قراره نقش بتمن رو بازی کنم. منم وقتی به دوستام گفتم، باورمون نمی‌شد و همه فقط از شدت خوشحالی، فریاد می‌زدیم! به همین دلیل بود که کاری نداشتم که داستان فیلم چیه!

در نهایت باید گفت که خوب بازی کردن توی اون فیلم، کار خیلی سختی بود. وقتی این فیلم رو می‌بینم، به خودم می‌گم‌ “اوه! چه فیلم افتضاحی بود و چقدر هم من بد بودم!”


کریستوفر پلامر

کریستوفر پلامر (Christopher Plummer)

کریستوفر پلامر (Christopher Plummer)، یکی از بزرگان تاریخ هنر هفتم محسوب می‌شود که به شکل عجیبی، از یکی از برترین آثار تاریخ هنر هفتم که خود در آن بازی کرده است، متنفر است!

فیلم آوای موسیقی (The Sound of Music) محصول 1965 که در ایران با نام اشک‌ها و لبخندها معروف شده است، فیلم فوق‌العاده موفقی بود که نامزد 10 جایزه اسکار شد و در نهایت 5 جایزه از جمله جایزه بهترین فیلم سال را کسب کرد.

با این حال، پلامر که در این فیلم به عنوان نقش اول مرد بازی کرده بود، این فیلم را یک فیلم خسته کننده می‌داند! البته مشکل اصلی پلامر با این فیلم، شخصیتی بود که خود در نقش آن بازی کرده بود:

شخصیت افتضاحی بود! خیلی تلاش کردیم تا این شخصیت رو یخورده هیجان‌انگیزتر بکنیم. یه شخصیتی که یخورده باحال‌تر باشه. اما مثل شلاق زدن به یه اسب مرده، هر چقدر هم تلاش می‌کردیم، بازم فایده‌ای نداشت.

البته که موضوع فیلم هم برای من هیچ جذابیتی نداشت. مشخصا یه فیلم نمی‌تونه برای همه جذاب باشه و منم یکی از کسایی بودم که از این فیلم و داستانش، خوشم نیومد.


هلی بری

هلی بری (Halle Berry)

هلی بری (Halle Berry) در سال 2002، برنده جایزه اسکار شد اما در سال 2005، تبدیل به یکی از معدود بازیگران معروفی شد که وقتی جایزه تمشک طلایی بدترین بازیگر سال را برای بازی در فیلم زن گربه‌ای (Catwoman‎) برنده شد، شخصا در مراسم حاضر و این عنوان را دریافت کرد!

فیلم زن گربه‌ای که با بودجه 100 میلیون دلاری ساخته شده بود، در گیشه به فروش 82 میلیون دلاری دست یافت و شکست سنگینی را تحمل کرد. منتقدین و بینندگان عادی نیز تا توانستند، از خجالت این فیلم درآمدند!

بری نیز که می‌دانست این فیلم چقدر فیلم بدی بوده است، در هنگام دریافت جایزه تمشک طلایی، گفت:

می‌خوام از کمپانی برادران وارنر تشکر کنم که من رو برای بازی در این فیلم آشغال و مزخرف، انتخاب کردند!

این فیلم، دقیقا همون چیزی بود که پرونده کاری من نیاز داشت. تا دیروز یه بازیگر موفق بودم و الان به ته خط رسیدم!

در واقع شاید تنها نکته مثبت فیلم زن گربه‌ای، این بود که باعث شد تا منتقدین برای انتخاب بدترین فیلم ابرقهرمانی تاریخ، رقیب سر سختی برای فیلم بتمن و رابین پیدا کرده باشند!


رایان رینولدز

رایان رینولدز (Ryan Reynolds)

رایان رینولدز (Ryan Reynolds) که این روزها با فیلم مرد آزاد (Free Guy) حسابی روزهای خوبی را سپری می‌کند، با بازی در نقش ددپول (Deadpool) در مجموعه فیلم‌های این شخصیت، به محبوبیت زیادی دست پیدا کرد.

اما فیلم ددپول، نخستین تجربه رینولدز در ژانر ابرقهرمانی نبود و وی در سال 2011، نخستین تجربه خود در این ژانر را با بازی در فیلم گرین لنترن (Green Lantern)، به دست آورد.

گرین لنترن به دلایل مختلف، مورد انتقاد منتقدین و مخاطبین قرار گرفت و با وجود بودجه 200 میلیون دلاری، تنها به فروش 219 میلیون دلاری دست یافت تا خیلی زود، ساخت ادامه آن متوقف شود.

اما این تنفر، تنها مخصوص به مردم نبود و رایان رینولدز نیز که در نقش نخست این فیلم بازی کرده بود، شدیدا از نتیجه نهایی کار متنفر شد. این تنفر به حدی بود که رینولدز در زمان بازی در نقش ددپول، از هر فرصتی برای تمسخر این فیلم استفاده کرد!

جالب است بدانید که رینولدز در سال 2021 و پس از 10 سال، سرانجام این فیلم را به صورت کامل تماشا کرد!


چنینگ تیتوم

چنینگ تیتوم (Channing Tatum)

چنینگ تیتوم (Channing Tatum) یکی از محبوب‌ترین بازیگران حال حاضر سینما است که در چند سال اخیر، در فیلم‌های موفقی بازی کرده است. با این حال، تیتوم از یکی از فیلم‌های ابتدایی خود، شدیدا متنفر است!

این فیلم، جی.آی. جو: ظهور کبرا (G.I. Joe: Rise of Cobra) محصول سال 2009 است که با بودجه 175 میلیون دلاری ساخته و در گیشه به فروش 302 میلیون دلاری رسید تا حداقل بودجه ساخت خود را تامین کرده باشد.

اما تیتوم به مانند اکثر منتقدین و مخاطبین، از این فیلم به هیچ عنوان دل خوشی ندارد و گفته است که مجبور به بازی در این فیلم شده است:

اگه بخوام صادق باشم، باید بگم که از اون فیلم لعنتی، متنفرم! نمی‌خواستم توش بازی کنم اما در نهایت و به اجبار، توی اون فیلم بازی کردم. فیلمی که وقتی فیلم‌نامه اون رو می‌خوندم هم می‌دونستم فیلم بدی از آب در میاد. حالم از اون فیلم بهم می‌خوره!

قضیه از این قرار بوده است که کمپانی پارامونت در سال 2005، با تیتوم قرارداد بازی در سه فیلم را امضا کرد و در سال 2009، زمان ساخت جی.آی. جو فرا رسید. به همین دلیل، تیتوم که می‌دانست این فیلم، فیلم افتضاحی خواهد بود، طبق قرارداد قبلی، مجبور به بازی در آن شد.


رابرت پتینسون

رابرت پتینسون (Robert Pattinson)

رابرت پتینسون (Robert Pattinson) که قرار است به زودی تبدیل به بتمن جدید سینما شود، شهرت خود را مدیون بازی در مجموعه گرگ‌ومیش (Twilight) است. با این حال، خود پتینسون نه تنها از این مجموعه فیلم که از کتاب‌های آن نیز، متنفر است!

مجموعه گرگ‌ومیش، در گیشه عملکرد فوق‌العاده موفقی داشت و این پنج فیلم در مجموع، بیش از 3 میلیارد دلار فروش جهانی را تجربه کردند. اما پتینسون گفته است که این فیلم‌ها، فیلم‌های خوبی نبودند چرا که از روی کتابی ساخته شدند که آن کتاب، کیفیت لازم را نداشته است.

اما مشکل اصلی رابرت پتینسون با مجموعه گرگ‌ومیش، مربوط به شخصیت ادوارد بود که خود در نقش آن بازی کرده بود. وی درباره حس خود نسبت به ادوارد گفته بود:

هر چه بیشتر از فیلم‌نامه این فیلم رو می‌خوندم، بیشتر از شخصیت ادوارد متنفر می‌شدم!  

به همین دلیل تصمیم گرفتم تا این شخصیت رو طبق حسی که بهش داشتم، بازی کنم. یه روانی افسرده که از خودش تنفر داره!


شارلیز ترون

شارلیز ترون (Charlize Theron)

شارلیز ترون (Charlize Theron) یکی از موفق‌ترین و محبوب‌ترین بازیگران زن سینما محسوب می‌شود که به مانند اکثر بازیگران سینما، در اوایل دوران کاری خود در چند فیلم ناموفق بازی کرد که یکی از آن‌ها، فیلم بازی‌های گوزن قطبی (Reindeer Games) محصول سال 2000 بود.

این فیلم که با بودجه 42 میلیون دلاری ساخته شده بود، در گیشه به فروش 32 میلیون دلاری رسید تا در گیشه شکست بخورد. منتقدین و مخاطبین نیز به انتقاد از این فیلم پرداختند و ترون نیز، یکی از همین منتقدان بود!

ترون این فیلم را یک فیلم “خیلی خیلی خیلی بد‍!” می‌داند و برعکس اکثر افراد این لیست، گفته است که پیش از ساخته شدن آن، می‌دانسته که این اثر، فیلم خوبی نخواهد شد و تنها دلیلی که باعث شده تا وی حاضر به بازی در آن شود، فرصت همکاری با جان فرانکن‌هایمر (John Frankenheimer)؛ کارگردان مطرح این فیلم بوده است.

ترون تجربه همکاری و یادگیری از فرانکن‌هایمر که یکی از کارگردانان محبوب وی بوده است را، تنها نکته مثبت این فیلم می‌داند! در نهایت نیز این فیلم، به آخرین اثر سینمایی بلند فرانکن‌هایمر تبدیل شد و وی در سال 2002، درگذشت.


مت دیمون

مت دیمون (Matt Damon)

مت دیمون (Matt Damon)؛ بازیگر محبوب و موفق سینما، بخش اعظم موفقیت خود را مدیون بازی در نقش جیسون بورن (Jason Bourne) در مجموعه بورن است. با این حال این ستاره از یکی از قسمت‌های این مجموعه، اصلا دل خوشی ندارد.

به شکل جالبی، قسمتی که دیمون از آن خوشش نمی‌آید، قسمت سوم این مجموعه است که علاوه بر این‌که با فروش 442 میلیون دلاری، پرفروش‌ترین فیلم این مجموعه بود، به اعتقاد بسیاری از منتقدین و بینندگان، بهترین قسمت این مجموعه نیز می‌باشد.

اما دیمون معتقد است که فیلم اولتیماتوم بورن (The Bourne Ultimatum) دارای یک فیلم‌نامه بسیار بد بوده است که بخشی از آن تقصیر کمپانی یونیورسال بوده است و بخش دیگر، تقصیر تونی گیلروی (Tony Gilroy)؛ نویسنده این فیلم.

به گفته دیمون، کمپانی یونیورسال وقتی گیلروی فقط نسخه ابتدایی فیلم‌نامه این فیلم را نوشته بود، به وی دستمزد خوبی داده است که باعث شده تا گیلروی نیز همان فیلم‌نامه را تحویل داده و دیگر بر روی آن کار نکند:

کاری که تونی کرده رو درک می‌کنم. پول خیلی خوبی بهش داده شد و اونم ترجیح داد همون فیلم‌نامه ابتدایی رو تحویل استودیو بده.

اما مشکل اینه که فیلم‌نامه‌ای که نوشته بود، حتی قابل خوندن نبود! یه فیلم‌نامه که می‌تونه دوران فیلم‌نامه نویسی اون رو تموم کنه.

یعنی فقط کافیه تا فیلم‌نامه رو برای فروش بذارم تا مردم بتونن اون بخونن و به همین راحتی، حرفه نویسندگی تونی تموم می‌شه! فیلم‌نامه افتضاح بود و می‌تونست باعث آبرو ریزی بشه …


آرنولد شوارتزنگر

آرنولد شوارتزنگر (Arnold Schwarzenegger)

آرنولد شوارتزنگر (Arnold Schwarzenegger)؛ ستاره دوست داشتنی و محبوب سینما، از یکی از فیلم‌های خود آنقدر تنفر دارد که تماشای آن را به عنوان یک تنبیه برای فرزندان خود در نظر گرفته است!

فیلم سونیای سرخ (Red Sonja) که در سال 1985 منتشر شد و یکی از اولین فیلم‌های آرنولد بود، با بودجه 18 میلیونی ساخته و تنها به فروش 7 میلیون دلاری دست یافت. اما شکست در گیشه، تنها یکی از مشکلات این فیلم بود و منتقدین و بینندگان نیز این فیلم را یکی از بدترین فیلم‌های پرونده کاری آرنولد می‌دانند.

خود آرنولد نیز می‌داند که این فیلم، فیلم بسیار بدی است. آنقدر بد که وی برای تنبیه فرزندان خود، آن‌ها را مجبور به تماشای این فیلم می‌کند!

سونیای سرخ بدترین فیلمی بود که توش بازی کردم. هر وقت بچه‌هام بد رفتاری می‌کنن، می‌فرستمشون توی اتاقشون و مجبورشون می‌کنم تا این فیلم رو 10 بار نگاه کنن!

از اون موقع به بعد، خیلی کم با بچه‌هام به مشکل می‌خورم!


جیم کری

جیم کری (Jim Carrey)

جیم کری (Jim Carrey)؛ یکی از محبوب‌ترین کمدین‌های تاریخ سینما است که فیلم‌های موفق کمدی زیادی را در کارنامه کاری خود دارد. با این حال وی در سال 2013 به بازی در یک فیلم اکشن پرداخت و خیلی زود، از این‌کار پشیمان شد.

البته برخلاف سایر افراد این لیست، دلیل پشیمانی کری از بازی در فیلم کیک-اس ۲ (Kick-Ass2)، کیفیت فنی این فیلم نبود. در واقع مشکل کری با این فیلم، میزان خشونتی بود که در این فیلم دیده می‌شد.

حدود یک ماه پس از پایان فیلم‌برداری این فیلم، حادثه تیراندازی دبستان سندی هوک در آمریکا که باعث کشته شدن 20 بچه 6 تا 7 ساله شد، رخ داد و همین موضوع، باعث پشیمانی کری از بازی در فیلمی شد که دارای خشونت زیادی است.

اگه بخوام با وجدانم به این فیلم نگاه کنم، باید بگم که نمی‌تونم از این همه خشونت که توی فیلم وجود داره، حمایت کنم.

بابت این حرفام، از تمام کسایی که برای ساخت این فیلم تلاش کردن، عذرخواهی می‌کنم و از بازی در این فیلم، احساس شرمساری نمی‌کنم. با این حال، اتفاقات دبستان سندی هوک باعث شد از بازی در این فیلم، پشیمون بشم.


در پایان این لیست، قصد داریم به یک مورد خنده‌دار اشاره کنیم! بیل مری (Bill Murray)، بازیگر مطرح سینما، از بازی در فیلم گارفیلد (Garfield: The Movie) محصول سال 2004، پشیمان است.

بیل مری (Bill Murray)

جالب است بدانید که دلیل آن‌که مری حاضر به بازی در این فیلم شد، نام نویسنده این اثر بود.

مری وقتی متوجه شد که نام نویسنده این اثر، جوئل کوهن (Joel Cohen) است، حاضر به بازی در آن شد چرا که فکر می‌کرده این شخص، جوئل کوئن (Joel Coen)؛ یکی از برادران مطرح کوئن (Coen brothers) است!

در واقع مری متوجه حرف H در نام خانوادگی این نویسنده نشده است و به خیال این‌که فیلم‌نامه این اثر توسط یکی از برترین فیلم‌نامه‌نویسان سینما نوشته شده است، در این فیلم بازی کرد!

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

 • البرز زاهدی says:

  وقتی تیتر بازیگران بزرگ هالیوود رو دیدم به امید دیدن اسم های بزرگی مثل مارلون براندو دنیل دی لوییس آل پاچینو و جک نیکلسون پست رو باز کردم ولی با یه مشت بازیگر درجه ۶ ۷ مواجه شدم…

  • M.Sam says:

   جدا مت دیمون، جرج کلونی، شارلیز ترون و جیم کری رو درجه ۶ و ۷ می‌دونی؟
   احتمالا از آثار ۱۰-۲۰ سال اخیر سینما خوشت نمیاد!

 • سینا says:

  گارفیلد و کیک-اس2 انصافا خیلی باحال بودن
  جیم کری بخاطر اون خشونته مشکل داشت اوکی
  ولی گارفیلد که خیلی خوب بود