همه‌ی چیزهایی که از اسپین‌آف‌های بازی تاج و تخت می‌دانیم

31 January 2021 - 15:35

سریال بازی تاج و تخت (Game Of Thrones)، سال ۲۰۱۹ به اتمام رسید؛ ولی این آخرین باری نبود که طرفداران، وستروس را می‌دیدند؛ چون HBO اعلام کرد که درحال توسعه‌ی اسپین‌آف‌هایی برای این مجموعه است. سریال بازی تاج و تخت که برگرفته از مجموعه داستان نغمه‌ی آتش و یخ (Song of Ice and Fire) نوشته‌ی جورج آر.آر. مارتین (George R.R. Martin) بود و در طی ۸ فصل از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۹ پخش شد، تبدیل به بزرگ‌ترین سریال تلویزیونی جهان شد؛ بنابراین اقدام HBO برای ساخت اسپین‌آف‌هایی برای این سریال اصلا دور از ذهن نبود. البته فصل ۸ سریال بازی تاج و تخت به‌نظر برخی چندان قوی ظاهر نشد، ولی هیچ‌کس نیست که پتانسیل عظیم این مجموعه برای حضور مجدد در تلویزیون را انکار کند.

HBO روند توسعه‌ی اسپین‌آف برای این مجموعه را از سال ۲۰۱۷ با بحث درباره‌ی پنج ایده‌ی متفاوت از سوی نویسنده‌های مختلف شروع کرد. یکی از این ایده که توسط مارتین و جین گلدمن (Jane Goldman) مطرح شده بود، در عصر قهرمانان (Age of Heroes) می‌گذشت و ماجرای شکل‌گیری شب طولانی (The Long Night) را تعریف می‌کرد و Bloodmoon نام داشت. اما در حین فیلم‌برداری قسمت اول این سریال با بازی نائومی واتس (Naomi Watts)، شبکه تصمیم گرفت که آن را کنسل کند، اما این پایان ماجرا نبود.

با افزایش رقابت میان سرویس‌های پخش خانگی، این سرویس‌ها به سریال‌های قابل‌اعتمادی برای مقابله با رقبایشان نیاز دارند. به‌همین دلیل بود که Disney+، برای تولید مجموعه‌هایی در دنیای مارول (Marvel) و جنگ ستارگان (Star Wars) برنامه‌ریزی کرد و اگرچه HBO تا مدتی پیش برنامه‌های بلندمدتی برای اسپین‌آف‌های بازی تاج و تخت در سر نداشت، اسپین‌آف‌هایی برای این مجموعه قطعا می‌تواند موجب رضایت مشتریان فعلی و جذب مشتریانی جدید به این شبکه بشود. تولید اسپین‌آف برای این مجموعه فقط در سطح یک رقابت تلویزیونی نیست، بلکه دنیای خلق شده توسط مارتین به‌دلیل جهان غنی و دقیق خود قطعا پتانسیل روایت داستان‌های زیادی درون خود را دارد.

باید دید که که چه تعداد اسپین‌آف در آینده برای این مجموعه تولید خواهد شد، اما حالا نگاهی می‌اندازیم به اسپین‌آف‌هایی که HBO تاکنون برای این مجموعه برنامه‌ریزی کرده است:

 

خانه‌ی اژدها (House Of The Dragon):

این سریال که توسط جورج آر.آر مارتین و  رایان کندال (Ryan Condal) از سازندگان سریال Colony و میگل ساپوچنیک (Miguel Sapochnik)، از کارگردانان بازی تاج و تخت، و براساس بخشی از کتاب خون و آتش (Fire & Blood) از مارتین ساخته خواهد شد، روایت‌گر داستان خاندان تارگرین، ۱۰۰ سال قبل از اتفاقات بازی تاج و تخت، خواهد بود. در این سریال، پدی کانسیدین (Paddy Considine) در نقش پادشاه ویسریس تارگرین (Viserys Targaryen) بازی می‌کند که مرگ او موجب جنگ بر سر تاج و تخت و دو نیم شدن وستروس می‌شود. در داستان این سریال، قلمروی خاندان تارگرین به دو بخش سبزها و سیاه‌ها تقسیم می‌شود که اولی شامل حامیان اگون دوم (Aegon II) و دومی شامل حامیان خواهر ناتنی‌اش رینیرا (Rhaenyra) می‌شود که همین قضیه وستروس را بین این دو جناح تقسیم می‌کند.

اما دی‌آرکی (Emma D’Arcy) در نقش Rhaenyra و مت اسمیت (Matt Smith) در نقش عمویش، دامون تارگرین (Daemon Targaryen)، ظاهر می‌شود که از ادعای او حمایت می‌کند. اولیویا کوک (Olivia Cooke) نیز در نقش آلیسنت های‌تاور (Alicent Hightower)، دختر اوتو های‌تاور (Otto Hightower) که از یاران ویسریس است، ظاهر می‌شود. 

انتظار می‌رود که این سریال در سال ۲۰۲۲ از HBO پخش خود را آغاز کرده و HBO Max نیز به‌صورت هم‌زمان آن را نمایش دهد.

 

ماجراهای دانک و اگ (Tales Of Dunk & Egg):

خبر توسعه‌ی این اسپین‌آف اولین‌بار در ژانویه‌ی ۲۰۲۱ اعلام شد. داستان‌های Dunk & Egg، نام یک مجموعه داستان نوشته‌ی جورج آر. آر. مارتین است که تاکنون سه داستان از آن منتشر شده است: شوالیه پرچین (The Hedge Knight)، شمشیر سوگند خورده (The Sworn Sword) و شوالیه مرموز (The Mystery Knight).

این داستان‌ها که حدود ۹۰ سال قبل از وقایع سریال Game of Thrones اتفاق می‌افتند کمی آرام‌تر از مجموعه‌ی اصلی و قاعدتا کمتر از مجموعه‌ی اصلی حماسی هستند؛ اما این به‌معنی جذابیت کم آن‌ها نیست. این سریال روایت‌گر داستان دانک (Dunk)، یک شوالیه‌ی ساده است که به‌ناگاه تبدیل به سِر دانکنِ قدبلند (Ser Duncan the Tall)، فرمانده‌ی گارد پادشاهی (Lord Commander of the Kingsguard) می‌شود. هم‌چنین در این مجموعه، داستان اگ (Egg) نوچه‌ی دانک را هم دنبال می‌کنیم که روزی به‌عنوان پادشاه اگون تارگرین پنجم (King Aegon V Targaryen) بر وستروس حکومت می‌کند. مارتین قصد دارد که حدود ۶ تا ۱۲ رمان دیگر از مجموعه‌ی Dunk & Egg را نیز منتشر کند که با وجود کار او روی کتاب بادهای زمستان (The Winds of Winter)، به‌نظر می‌رسد که نباید به این زودی منتشر انتشار این داستان‌ها باشیم.

 

اسپین‌آف انیمیشنی بازی تاج و تخت:

اولین خبر از توسعه‌ی یک اسپین‌آف بزرگسالانه‌ی انیمیشنی از مجموعه‌ی بازی تاج و تخت در ژانویه‌ی ۲۰۲۱ منتشر شد. ما فقط می‌دانیم که HBO مشغول انتخاب نویسنده برای این سریال است و تاکنون جزئیات دیگری از این پروژه منتشر نشده است. قبلا در بخشی به‌نام Histories & Lore که شامل انیمیشن‌هایی کوتاه بود و در نسخه‌های DVD و Blu-ray سریال وجود داشت؛ یک‌سری جزئیات راجع به تاریخ وستروس نمایش داده شده بود، ولی مسلما این مدیوم جای کار بیش‌تری دارد.

این قضیه که می‌توان بسیاری از جنبه‌های این دنیا مانند اژدهایان و گرگ‌ها را بدون نیاز به عناصر سنگین CGI، مستقیما به صفحه‌ی نمایش آورد، به ما نشان می‌دهد که چرا یک سریال انیمیشنی می‌تواند گزینه‌‌ای جذابی برای تعریف داستان‌های این دنیا باشد. گفته می‌شود که این سریال انیمیشنی قرار است لحن و فضایی مشابه با مجموعه‌ی اصلی داشته باشد. HBO قطعا به‌دنبال راه‌های ساخت این سریال انیمیشنی در دنیای بازی تاج و تخت است و مسلما این پروژه را در طی سال‌های آینده گسترش خواهد داد.

منبع: Screenrant

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.