امکان دارد تأخیرهای فیلم No Time To Die به باکس آفیس کمک کند

19 February 2021 - 12:59
فیلم No Time To Die

تا به حال تأخیرهای متعددی در زمان پخش جدیدترین فیلم از فرنچایز جیمز باند یعنی فیلم No Time To Die رخ داده ولی با این حال یک کارشناس معتقد است که این تأخیرهای به وجود آمده برای باکس آفیس خبر خوبی می‌باشد.

در ابتدا قرار بوده فیلم No Time to Die که بیست و پنجمین قسمت از سری فیلم‌های جاسوسی نمادین جیمز باند می‌باشد، در ماه آوریل ۲۰۲۰ (فروردین ماه ۱۳۹۹) و قبل از شیوع ویروس کرونا در سینماهای جهان به نمایش گذاشته شود ولی در ماه مارس بود که تاریخ پخش این فیلم به ماه نوامبر ۲۰۲۰ (آبان ماه ۱۳۹۹) منتقل شد.

با این وجود، با ادامه همه‌گیری ویروس کرونا در فصل پاییز سال پیش، بار دیگر کمپانی سازنده این فیلم تصمیم گرفت که تاریخ پخش این پروژه را به زمانی دیگر موکول کند و این بار آن‌ها تاریخ آوریل ۲۰۲۱ (فروردین ماه ۱۴۰۰) را برای پخش این فیلم در نظر گرفتند. سرانجام در ماه پیش بود که تاریخ پخش این فیلم به صورت رسمی برای سومین بار به ۸ اکتبر سال ۲۰۲۱ (۱۶ مهر ماه ۱۴۰۰) منتقل شد.

فیلم No Time to Die پنجمین و آخرین حضور دنیل کریگ (Daniel Craig) در نقش کاراکتر ۰۰۷ خواهد بود. در سال ۲۰۰۶ بود که با به نمایش درآمدن فیلم Casino Royale، او در این نقش نمادین حاضر شد و پس از آن، او در فیلم‌های دیگری از این فرنچایز از جمله فیلم Quantum of Solace در سال ۲۰۰۸، فیلم Skyfall در سال ۲۰۱۲ و فیلم Spectre در سال ۲۰۱۵ نیز ظاهر شده است.

بازیگران مختلفی از فیلم‌های قبلی او از جمله ریف فاینز (Ralph Fiennes) در نقش کاراکتر M، کریستف والتس (Christoph Waltz) در نقش دشمن او با نام بلوفلد و جفری رایت (Jeffrey Wright) در نقش مأمور CIA با نام فلیکس لیتر، بار دیگر در قسمت جدید این فیلم با نام No Time to Die حضور خواهند داشت، در حالی که در این قسمت شاهد حضور چهره‌های جدیدی نیز خواهیم بود که توسط بازیگرانی از جمله رامی ملک (Rami Malek) و آنا د آرماس (Ana de Armas) نقش‌آفرینی شده‌اند. کارگردان برنده جایزه امی و بفتا (آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون بریتانیا) با نام کری فوکوناگا (Cary Fukunaga) نیز وظیفه کارگردانی این فیلم را بر عهده داشته است.

البته در ابتدا قرار بوده که دنی بویل (Danny Boyle) کار کارگردانی این فیلم را انجام دهد ولی پس از به وجود آمدن اختلاف‌ها بر سر ساخت این فیلم، او در سال ۲۰۱۸ از این پروژه خارج شد.

در طی مصاحبه جدیدی با وب‌سایت Metro UK، تحلیلگر مجله Boxoffice Pro با نام شاون رابینز (Shawn Robbins) گفته است که امکان دارد تأخیرهای به وجود آمده در زمان پخش فیلم No Time To Die باعث شود که علاقه‌ها به تماشای این فیلم و آخرین حضور دنیل کریگ در نقش جیمز باند افزایش پیدا کند.

بخشی از صحبت‌های او را می‌توان در ادامه خواند:

من تمایل دارم تأخیرهای متعددی که در زمان پخش این فیلم رخ داده را به جای نقطه‌ ضعف، به عنوان نکته مثبتی برای این فیلم تلقی کنم و همچنین شاید (نکته مثبتی برای) چشم‌انداز صنعت سینما به طور کلی نیز باشد. این فیلم در حال حاضر نه تنها یکی از مورد انتظارترین فیلم‌ها می‌باشد، بلکه آخرین حضور دنیل کریگ پس از ۱۵ سال بازی در نقش این کاراکتر نمادین نیز بوده است.

این فیلم توانسته که با تریلر به نمایش گذاشته شده از آن قبل از اولین تأخیر به وجود آمده در زمان پخشش در سال پیش، توجه بسیاری را به خود جلب کند و هنوز هم پس از هر بار تأخیر در تاریخ پخش آن و به وجود آمدن موج بازاریابی جدیدی برای این فیلم، توجه‌ بسیاری را به خود جلب کرده است.

علاوه بر این، شاون رابینز در ادامه صحبت‌هایش گفته است که با توجه به قرنطینه مردم (برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا)، امکان دارد که آن‌ها برای بازگشت به سینماها لحظه‌شماری کنند که همین کار باعث می‌شود تقاضا برای دیدن فیلم‌های جدید در سینماها، مخصوصاً فرنچایز نمادینی مانند جیمز باند به شدت افزایش پیدا کند چرا که به قول معروف دور بودن از چیزی که دوست دارید باعث می‌شود بیشتر آن را دوست داشته باشید (ضرب‌المثل دوری و دوستی).

فیلم No Time To Die

همچنین رابینز خاطر نشان کرد که علی‌رغم پخش فیلم‌هایی با بودجه عظیم مانند فیلم Godzilla vs. Kong به صورت هم‌زمان هم در سینماها و هم در شبکه‌های اینترنتی، پخش فیلم No Time To Die به این شکل اشتباه بسیار بزرگی خواهد بود چرا که او گفت:

پخش فیلم‌ها به صورت اینترنتی هنوز نتوانسته است جوی که به وسیله پخش و تماشای فیلم‌های بزرگ و پرخرج در سینماها به وجود می‌آید را به وجود بیاورد.

صحبت‌های شاون رابینز درباره این‌که برخی از فیلم‌ها باید در سینما دیده شوند و فیلمی مانند فیلم No Time to Die نیز می‌تواند به باکس آفیس (که اکنون در وضع بدی به سر می‌برد) کمک بسیاری کند، کاملاً درست است ولی با این حال، غیرممکن است که بدانیم چه زمانی وضعیت سینماها برای به نمایش گذاشتن این فیلم کاملاً امن خواهد شد.

عملکرد ناامیدکننده فیلم Tenet کریستوفر نولان (Christopher Nolan) که در تابستان سال پیش در سینماها، پس از رخ دادن تأخیرهای متعددی در زمان پخش این فیلم به نمایش گذاشته شده بود نیز، جزء یکی از عواملی بود که باعث شده کمپانی برادران وارنر استراتژی جدیدی را برای پخش فیلم‌های خود در سال ۲۰۲۱ در نظر بگیرد و آن‌ها را به صورت هم‌زمان هم در سینماها و هم در شبکه اینترنتی HBO Max منتشر کند.

اگر کمپانی‌های بزرگ مانند همین کمپانی و همچنین کمپانی Disney/Marvel نیز، به پخش فیلم‌های مورد انتظار و پرخرجشان را در شبکه‌های اینترنتی ادامه دهند، کمپانی MGM (کمپانی سازنده فیلم جدید جیمز باند) نیز می‌تواند تصمیم بگیرد که حداقل فیلم No Time to Die را به صورت هم‌زمان در سینماها و شبکه‌های اینترنتی پخش کند. از زمان پخش آخرین فیلم جیمز باند شش سال است که سپری شده و با توجه به تأخیرهای متعددی که در زمان پخش فیلم No Time to Die رخ داده، حجم عظیمی از طرفداران آن بسیار سپاسگزار خواهند بود اگر بتوانند آخرین حضور دنیل کریگ در این فرنچایز را هر چه زودتر تماشا کنند.

منبع: اسکرین‌رنت

برچسب‌ها: ، ،

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.