اولین تصویر از فیلم مورد انتظار Tragedy of Macbeth منتشر شد

23 July 2021 - 14:19
Tragedy of Macbeth

اولین تصویر از فیلم سیاه و سفید «تراژدی مکبث» با نقش‌آفرینی بازیگرانی از جمله دنزل واشنگتن و فرانسیس مک‌دورمند منتشر شد.

فیلم Tragedy of Macbeth اقتباسی از نمایشنامه مشهور ویلیام شکسپیر (William Shakespeare) با همین نام می‌باشد. وظیفه کارگردانی این فیلم مورد انتظار را کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس مطرح آمریکایی با نام جوئل کوئن (Joel Coen) بر عهده داشته است. او علاوه بر کارگردانی این پروژه، فیلم‌نامه‌اش آن را نیز خودش به تنهایی به قلم درآورده است.

فیلم Tragedy of Macbeth، اولین پروژه کارگردانی شده توسط این کارگردان خواهد بود چرا که او پیش از این، تمام پروژه‌های خود را با همکاری برادرش با نام ایثن کوئن (Ethan Coen) کارگردانی کرده است. با این حال طبق گزارش‌های قبلی منتشر شده، مشخص شده که ایثن کوئن علاقه‌ای به تولید این فیلم نداشته و بدین ترتیب جوئل کوئن مجبور شده که این فیلم را به تنهایی تولید کند.

علاوه بر رونمایی از اولین تصویر فیلم Tragedy of Macbeth، اعلامیه‌ای نیز منتشر شده مبنی بر این‌که این فیلم قرار است در تاریخ ۲۴ سپتامبر امسال (۲ مهر ماه ۱۴۰۰)، در جشنواره فیلم نیویورک (یکی از معتبرترین جشنواره‌های فیلم برگزار شده در آمریکا) به نمایش گذاشته شود.

نقش‌های اصلی این فیلم را دنزل واشنگتن (Denzel Washington) و فرانسیس مک‌دورمند (Frances McDormand) ایفا کرده‌اند.

با وجود این‌که معمولاً اکثر فیلم‌های کارگردانی شده توسط جوئل کوئن و ایثن کوئن را فیلم‌برداری با نام راجر دیکینز (Roger Deakins) فیلم‌برداری کرده ولی به علت در دسترس نبودن او، وظیفه فیلم‌برداری این فیلم به شخص دیگری با نام برونو دلبونل (Bruno Delbonnel) سپرده شده است. از کارهای قبلی این فیلم‌بردار می‌توان به فیلم کمدی Inside Llewyn Davis در سال ۲۰۱۳ و فیلم وسترنی The Ballad of Buster Scruggs در سال ۲۰۱۸ اشاره کرد.

فیلم Tragedy of Macbeth دومین پروژه‌ تولیدی توسط جوئل کوئن می‌باشد که قرار است در افتتاحیه مراسم جشنواره فیلم نیویورک به نمایش گذاشته شود. فیلم قبلی به نمایش درآمده از او در مراسم افتتاحیه این جشنواره، فیلمی با عنوان Miller’s Crossing در سال ۱۹۹۰ بوده است.

جوئل کوئن در رابطه با پخش این فیلم در این جشنواره گفته است:

جشنواره فیلم نیویورک مکانی است که من به عنوان یک تماشاگر، فیلم‌های مختلفی را (در آن) تماشا کرده‌ام و (همچنین در این مکان بوده که من) فیلم‌هایم را به عنوان یک فیلم‌ساز به مدت ۵۰ سال به مخاطبین نشان داده‌ام. به نمایش درآمدن فیلم Tragedy of Macbeth در مراسم افتتاحیه امسال این جشنواره، (برای من) افتخاری بزرگ است.

اوژن هرناندز (Eugene Hernandez)، رئیس جشنواره فیلم نیویورک نیز در رابطه با پخش این فیلم در مراسم افتتاحیه این جشنواره گفته است:

ما برای بازگشت مخاطبین به جشنواره فیلم نیویورک، در فصل پاییز امسال بسیار هیجان‌زده هستیم و (پخش فیلم Tragedy of Macbeth در افتتاحیه این جشنواره) روش بسیار فوق‌العاده‌ای برای انجام این کار خواهد بود. با (حضور داشتن) جوئل کوئن، دنزل واشنگتن، فرانسیس مک‌دورمند و دوستانمان در کمپانی‌های‌ اپل و A24 در مراسم افتتاحیه این جشنواره، ما بازگشت شکوهمندانه‌ای را خواهیم داشت.

با وجود اینکه هنوز تاریخی برای پخش فیلم مورد انتظار The Tragedy of Macbeth تعیین نشده ولی قرار است که این فیلم در ابتدا توسط کمپانی A24 در سینماها منتشر شود، سپس مدتی بعد نیز به صورت انحصاری در شبکه اینترنتی اپل تی‌وی پلاس به نمایش گذاشته شود.

تصویر منتشر شده از فیلم The Tragedy of Macbeth را نیز می‌توان از طریق این لینک تماشا کرد.

منبع: کولایدر

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.