لیست کامل برندگان اسکار ۲۰۱۹: شگفت‌انگیز همچون رامی مالک

  • توسط مینو فرجی
  • اسفند ۶, ۱۳۹۷
  • ۰

در بزرگترین روز هالیوود، فیلم Green Book محصول استودیو یونیورسال توانست اسکار بهترین فیلم را از آن خود کند، در حالیکه Bohemian Rhapsody چهار جایزه برنده شد و فیلم‌‌های Green Book, Roma و Black Panther هر کدام سه اسکار دریافت کردند.

آلفونسو کوارن (Alfonso Cuaron) جایزه بهترین کارگردانی برای فیلم Roma، اولیویا کولمن (Olivia Colman) جایزه بهترین بازیگر زن برای فیلم The Favourite، رامی مالک (Rami Malek) جایزه بهترین بازیگر مرد برای فیلم Bohemian Rhapsody، رجینا کینگ (Regina King) جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای فیلم If Beale Street Could Talk و ماهرشالا علی (Mahershala Ali) جایزه بهترین نقش مکمل مرد را برای فیلم Green Book از آن خود کردند.

اسپایک لی (Spike Lee) اسکار بهترین فیلم‌نامه اقتباسی را برای BlacKkKlansman دریافت کرد و نیک واللونگا (Nick Vallelonga)، برایان هیز کاری (Brian Hayes Currie) و پیتر فارلی (Peter Farrelly) اسکار بهترین فیلم‌نامه اورجینال را برای فیلم Green Book گرفتند.

در دیگر بخش‌ها، Black Panther (پلنگ سیاه) برای طراحی لباس دیپلم افتخار گرفت و برنده طراحی صحنه شد درحالیکه فیلم Vice برنده اسکار بهترین گریم شد. Bohemian Rhapsody برنده اسکار بهترین تدوین، صداگذاری و صدابرداری شد و First Man اسکار بهترین جلوه‌های ویژه را از آن خود کرد.

اسکار بهترین آهنگ اورجینال به لیدی گاگا برای آهنگ Shallow فیلم A Star Is Born رسید، درحالیکه لودویگ گورانسون (Ludwig Goransson) برای فیلم پلنگ سیاه بیشترین امتیاز را دریافت کرد.

فیلم Roma در بخش بهترین فیلم خارجی اسکار گرفت و Spider-Man: Into the Spider-Verse اسکار بهترین انیمیشن را از آن خود کرد و Free Solo بهترین مستند اسکار نود و یک شناخته شد. شما خوانندگان عزیز سینماگیمفا می‌توانید لیست کامل برندگان نود و یکمین مراسم اسکار را از قسمت زیر مشاهده کنید:

بهترین فیلم:

Green Book

Black Panther

BlacKkKlansman

Bohemian Rhapsody

The Favourite

Roma

A Star Is Born

Vice

بهترین کارگردان:

آلفونسو کوارن برای فیلم Roma
یورگوس لنتیموس برای فیلم The Favourite
اسپایک لی برای فیلم BlacKkKlansman
آدام مک‌کی برای فیلم Vice
پوال پوالیکوسکی برای فیلم Cold War

بهترین بازیگر نقش اول زن:

اولیویا کولمن برای فیلم The Favourite
گلن کلوز برای فیلم The Wife
یالیتزا آپاریکو برای فیلم Roma
لیدی گاگا برای فیلم A Star Is Born
ملیسا مک‌کارتی برای فیلم Can You Ever Forgive Me

بهترین بازیگر نقش اول مرد:

رامی مالک برای فیلم Bohemian Rhapsody
کریستن بل برای فیلم Vice
بردلی کوپر برای فیلم A Star Is Born
ویلم دفو برای فیلم At Eternity’s Gate
ویگو مورتنسن برای فیلم Green Book

بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

رجینا کینگ برای فیلم If Beale Street Could Talk
امی آدامز برای فیلم Vice
مارینا دو تاویرا برای فیلم Roma
اما استون برای فیلم The Favourite
ریچل ویز برای فیلم The Favourite

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

ماهرشالا علی برای فیلم Green Book
آدام درایور برای فیلم BlacKkKlansman
سم الیوت برای فیلم A Star Is Born
ریچارد ای گرانت برای فیلم Can You Ever Forgive Me
سم راکول برای فیلم Vice

بهترین فیلمنامه اقتباسی:

چارلی واچتل، دیوید رابینویتز، کوین ویلموت و اسپایک لی برای فیلم BlacKkKlansman
اریک راث، ویل فترز و بردلی کوپر برای فیلم A Star Is Born
جول کوئن و اتان کوئن برای فیلم The Ballad of Buster Scruggs
بری جنکینز برای فیلم If Beale Street Could Talk
نیکول هولوسنر و جف ویتی برای فیلم Can You Ever Forgive Me

بهترین فیلمنامه اورجینال:

نیک واللونگا و برایان هیز کاری و پیتر فارلی برای فیلم Green Book
دبورا دیویس و تونی مک نامارا برای فیلم The Favourite
پل اسکریدر برای فیلم First Reformed
آلفونسو کوارن برای فیلم Roma
آدام مک‌کی برای فیلم Vice

بهترین فیلم‌ساز:

آلفونسو کوارن برای فیلم Roma
رابی رایان برای فیلم The Favourite
کالب دوچنل برای فیلم Never Look Away
متی لیباتیک برای فیلم A Star Is Born
لوکاس زل برای فیلم Cold War

بهترین طراحی لباس:

روث ای کارتر برای فیلم Black Panther
مری زوفرس برای فیلم The Ballad of Buster Scruggs
سندی پاول برای فیلم The Favourite
سندی پاول برای فیلم Mary Poppins Returns
الکساندرا بیرن برای فیلم Mary Queen of Scots

بهترین گریم:

گرگ کانوم و کیت بیسکو و پاتریشیا دوهانی برای فیلم Vice
گوران لانداستورم و پاملا گلدامر برای فیلم Border
جنی شیرکور، مارک پیلچر و جسیکا بروکس برای فیلم Mary Queen of Scots

بهترین فیلم خارجی:

(Roma (Mexico
(Capernaum (Lebanon
(Cold War (Poland
(Never Look Away (Germany
(Shoplifters (Japan

بهترین طراحی صحنه:

هانا بیچلر و جی هارت برای فیلم Black Panther
فیونا کرومبی و الیس فلتون برای فیلم The Favourite
ناتان کرولی و کتی لوکاس برای فیلم First Man
جان میر و گوردون سیم برای فیلم Mary Poppins Returns
یوجینو کابالرو و باربارا انریکه برای فیلم Roma

بهترین مستند:

Free Solo
Hale County This Morning, This Evening
Minding the Gap
Of Fathers and Sons
RBG

بهترین آهنگ اورجینال:

(Shallow (A Star Is Born

(All the Stars (Black Panther

(The Place Where Lost Things Go (Mary Poppins Returns

(When a Cowboy Trades His Spurs for Wings (The Ballad of Buster Scruggs

بهترین آهنگ از نگاه تماشاگران:

Black Panther
BlacKkKlansman
If Beale Street Could Talk
Isle of Dogs
Mary Poppins Returns

بهترین صدابرداری:

Bohemian Rhapsody
Black Panther
First Man
A Quiet Place
Roma

بهترین صداگذاری:

Bohemian Rhapsody
Black Panther
First Man
Roma
A Star Is Born

بهترین جلوه های ویژه:

First Man 
Avengers: Infinity War
Christopher Robin
Ready Player One
Solo: A Star Wars Story

بهترین تدوین:

Bohemian Rhapsody
BlacKkKlansman
The Favourite
Green Book
Vice

بهترین انیمیشن:

Spider-Man: Into the Spider-Verse
Incredibles 2
Isle of Dogs
Mirai
Ralph Breaks the Internet

بهترین انیمیشن کوتاه:

Bao
Animal Behaviour
Late Afternoon
One Small Step
Weekends

بهترین مستند کوتاه:

Period. End of Sentence. 
Black Sheep
End Game
Lifeboat
A Night at the Garden

بهترین لایواکشن کوتاه:

Skin
Detainment
Fauve
Marguerite
Mother

قبلی «
بعدی »

سردبیر سایت

پاسخی بگذارید

آخرین اخبار

نظر سنجی

معرفی فیلم

تریلر ها

باکس آفیس