نظر منتقدان در مورد فیلم Venom: Let There Be Carnage

30 September 2021 - 21:35
فیلم Venom: Let There Be Carnage

با اکران فیلم Venom: Let There Be Carnage، منتقدان، نقد و بررسی‌های خود از این فیلم را منتشر کردند.

فیلم ونوم: بگذارید کارنیج بیاید (Venom: Let There Be Carnage)، دنباله فیلم ونوم (Venom) محصول سال 2018 میلادی است. این فیلم، جدیدترین فیلم ابرقهرمانی است که به جمع فیلم‌های ابرقهرمانی کمپانی سونی پیکچرز اضافه شده است.

منتقدان نظرات خود را در مورد فیلم ونوم 2 اعلام کردند و همانطور که می‌بینید، نظرات در مورد این فیلم متفاوت است. برخی از افراد بر این باور هستند که این فیلم، یک دنباله خوب برای فیلم قبلی به شمار می‌رود و برخی دیگر نیز چندان از داستان راضی نیستند.

فیلم ونوم: بگذارید کارنیج بیاید، ادامه اتفاقات فیلم اول را در پیش می‌گیرد. ادی راک با بازی تام هاردی (Tom Hardy) همچنان یک روزنامه‌نگار مشکل‌دار است اما به تازگی، یک مصاحبه با قاتلی سریالی به نام سلتوس کسدی با بازی وودی هارلسون (Woody Harrelson) بدست آورده است. اتفاقات پشت سر هم رخ می‌دهد و کسدی میزبان سیمبیوتی به نام کارنیج می‌شود.

فیلم ونوم: بگذارید کارنیج بیاید به کارگردانی اندی سرکیس (Andy Serkis) است. دیگر بازیگران فیلم نیز شامل میشل ویلیامز (Michelle Williams) در نقش انی ویینگ، استیون گراهام (Stephen Graham) در نقش کاراگاه مولیگان و نائومی هریس (Naomie Harris) در نقش شریک است.

منتقدان به طور کلی بر این باور هستند که وودی هارلسون در نقش کسدی بسیار عالی ظاهر شده است. آنها همچنین بازآفرینی دوباره نقش ادی راک توسط تام هاردی را مورد ستایش قرار دادند و بر این باور هستند که رابطه بین ادی و ونوم، نقطه برجسته فیلم به شمار می‌رود. با این وجود، منتقدان چندان نسبت به داستان فیلم راضی نبودند.

فیلم ونوم: بگذارید کارنیج بیاید، در حال حاضر امتیاز 51 از صد را از میان 28 نقد منتشر شده برای آن در وب سایت متاکریتیک بدست آورده است. این فیلم همچنین از میان 50 نقد منتشر شده در وب سایت راتن تومیتوز، امتیاز 76 درصد را بدست آورده است. هر چند، انتظار می‌رود که با گذشت زمان و انتشار نقدهای بیشتر، امتیاز فیلم کاهش پیدا کند.

تام هاردی در نقش ونوم

در زیر می‌توانید برخی از نقدهای منتشر شده برای این فیلم را مشاهده کنید.

«70/100 Polygon | منتقد: اولیور ساوا»

دخالت اندی سرکیس در این پروژه، این امکان را فراهم آورده تا ونوم کامپیوتری بتواند نقشی مکمل در کنار تام هاردی داشته باشد. گفتگوهای ادی با ونوم، باری متضاد دارد و با توجه به پیاده‌سازی هوشمندانه قدرت‌های ونوم در زندگی شخصی ادی راک، او توانسته تا شخصیت سرزنده‌تری بدست بیاورد. ابتدای فیلم، همانند ترکیبی از فیلم سکوت بره‌ها و فیلم راتاتویی است.

«3/5 ComicBook | منتقد: جیمی جیراک»

متاسفانه، فیلم ونوم: بگذارید کارنیج بیاید، یک فیلم نود دقیقه‌ای غیر ماندگار است که صحنه میان تیتراژی آن، اندکی آن را نجات می‌دهد. در حال حاضر، این فیلم یک شکست به شمار می‌رود.

«58/100 Entertainment Weekly | منتقد: لی گرینبلات»

کارگردانی فیلم بر عهده بازیگر دنیای هابیت یعنی اندی سرکیس است. فیلم دارای داستانی به هم پیوسته و قانع‌کننده نیست و قوس داستانی مناسبی برای کاراکترهای خود ندارد و بیشتر بر روی رابطه بین ادی و ونوم می‌پردازد.

«58/100 IndieWire | منتقد: کیت ایربلاند»

فیلم ونوم نسبت به هر مجموعه ابرقهرمانی دیگری، رویکردی بسیار کمدی دارد. با اینکه داستان و موضوع فیلم بسیار وحشتناک و ترسناک به نظر می‌رسد اما کمتر لحظه سنگینی می‌توان در این فیلم پیدا کرد. فیلم ونوم: بگذارید کارنیج بیاید، فیلمی بسیار سرگرم‌کننده و خنده‌دار و در عین حال، بسیار احمقانه است.

«50/100 The Hollywood Reporter | منتقد: جان دفور»

فیلم‌نامه فیلم ونوم 2 را تام هاردی و کلی مارسل قلم زده‌اند و موفق شدند تا رابطه و احساس بین ادی و ونوم را بیشتر توسعه دهند. اما متمایز بودن این رابطه دو نفره اغلب اوقات با شلوغی و آشفتگی تصویرگری کامپیوتری نادیده گرفته می‌شود. این فیلم بیشتر طرفداران فیلم اول را راضی خواهد کرد.

«50/100 Screen Rant | منتقد: مالی فریمن»

در نهایت، فیلم ونوم: بگذارید کارنیج بیاید، در زیر بار انتظارات و توقعات، اندکی رنج می‌برد. نویسنده کلی مارسل سعی دارد تا رابطه بیشتری از ادی و ونوم برای طرفداران فیلم اول به تصویر بکشد و کارگردان اندی سرکیس نیز یک داستان خوب و توسعه یافته از شخصیت شرور کارنیج به ارمغان می‌آورد. نتیجه نهایی نیز بسیار شلوغ و درهم است. فیلم اول ونوم، درهم، خنده‌دار و احمقانه بود و فیلم دوم نیز احمقانه‌تر و شلوغ‌تر است اما همین سبب شده تا فیلم سرگرم‌کننده‌تر باشد.

«30/100 Variety | منتقد: پیتر دیبروژ»

فیلم ونوم: بگذارید کارنیج بیاید، به جای آنکه کارگردانی شود، بیشتر توسط اندی سرکیس مدیریت شده است. این فیلم تمام نشانه‌‌های یک فیلم عجولانه و در راستای درآمدزایی را دارا است. موارد صحنه بسیار درهم و برهم هستند و جلوه‌های بصری بسیار زیاد است. با این وجود، فیلم در معرفی کاراکتر کارنیج موفق ظاهر شده است. مطمئنا سازندگان در به تصویر کشیدن این داستان عجله کردند و باید زمان بیشتری را صرف توسعه داستانی بهتر می‌کردند.

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

  • user says:

    ای بابا اینکه شد مثل اولی یا بدتر
    ونوم باید تاریک باشه و جدی و بدن چند تا آدم درست و حسابی بسازنش
    اضلا از سی جی ای زیاد خوشم نمیاد کلا روح فیلم ازشون گرفته میشه
    خیلی فیلمای قدیمی بخاظر همین بیشتر تو دل ادم میشینن سی جی ای کمتر داره و ساده ترن