چرا پیکسار نباید داستان اسباب‌بازی ۴ را بسازد؟

29 October 2016 - 18:18

انیمیشن سینمایی The Incredibles «شگفت‌‌انگیزان» بیش از ۱۰ سال است که منتشر شده! دیزنی با اعلام اینکه قسمت دوم این مجموعه بالاخره پس از سال‌ها زودتر از داستان اسباب‌بازی ۴ اکران می‌شود همه را خوشحال کرد، اما چرا این خبر خوبی برای طرفداران مجموعه Toy Story نیست؟ از طرفی می‌توان گفت که این جلو افتادن اکران برای شگفت‌انگیزان ۲ اطمینان و اعتماد به نفس کارگردان آن را نشان می‌دهد و از آن طرف می‌شود استدلال کرد که اوضاع تولید خیلی برای قسمت چهارم داستان اسباب‌بازی خوب پیش نمی‌رود.

عده‌ای از سایت‌ها و رسانه‌های خبری سینما شایعه‌ کرده‌اند که این تاخیر بخاطر شرایط نامساعد فیلم‌نامه داستان اسباب‌بازی ۴ است. می‌خواهیم بگوییم اگر پیکسار حتی برای یک درصد فکر می‌کند که نمی‌تواند دنباله‌ای درخور بسازد و در مورد آن شک دارد باید داستان اسباب‌بازی را برای همیشه رها کند.

بگذارید اول بگوییم که وقتی داستان اسباب‌بازی ۴ در سینماها منتشر شود، داستانی کاملاً جدید و متفاوت را از وودی (تام هنکس)، باز (تیم الن) و جسی (جوان کوسک) و دیگر شخصیت‌های فوق‌العاده این مجموعه که سال‌ها عاشق‌شان بوده‌ایم تعریف می‌کند. همه ما به هرحال به هر طریقی که شده فیلم را تهیه و تماشا می‌کنیم اما باید اعتراف کرد که از همین الان نسبت به این دنباله نگران هستیم! احتمال آن وجود دارد که پیکسار با فیلم چهارم به آن درجه از «بیش از حد بودن» اثر محبوب خود رسیده باشد؛ بخصوص وقتی که در داستان اسباب‌بازی ۳ پایانی بسیار احساسی، راضی‌کننده و فوق‌العاده عالی بر این مجموعه و رابطه بین وودی و اندی دیدیم.

پس آیا احتمال این وجود ندارد که دنباله جدید یک داستان ناکامل و ناپخته از دنیای داستان اسباب‌بازی باشد؟ و اینکه در این نسخه جدید (با توجه به بسته شدن داستان در فیلم سوم) چگونه می‌خواهند ماجرایی جدید و درگیرکننده و پرکشش برای طرفداران خلق کنند؟ پیکسار بهترین سه‌گانه انیمیشن ممکن را با سه فیلم داستان اسباب‌بازی ساخت و فیلم سوم هم تا همین امسال پرفروش‌ترین اثر این استودیو بود و همچنین نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین انیمیشن شد.

دلیل اصلی این نگرانی این است که پیکسار داستان ۱۵ ساله خود را با فیلم سوم به پایانی مناسب رساند و بازکردن دوباره داستان می‌تواند حرکتی بسیار خطرناک از جانب عوامل و سازندگان آن باشد. فکر می‌کردیم که پیکسار یک ایده بسیار غنی برای داستان اسباب‌بازی ۴ دارد اما اینکه فیلم تا ۲۰۱۹ تاخیر خورد (که وقتی در سینماها اکران شود، تقریباً یک دهه از فیلم سوم که در ۲۰۱۰ منتشر شد گذشته است) این موضوع به میان آمد که پیکسار ممکن است به بن‌بست رسیده باشد.

حتی نمی‌توان برای پیش‌بینی موفقیت این فیلم به تاریخچه پیکسار در ارائه دنباله‌ انیمیشن‌هایش متکی بود. مثلاً Finding Dory «در جستجوی دوری» امسال تبدیل به یکی از پرفروش‌ترین انیمیشن‌ها شد و به ما یادآوری کرد که چقدر نمو و دیگر شخصیت‌های Finding Nemo را دوست داشتیم! اما در کنار آن، دنباله‌ای چون Cars 2 خاطرات طرفداران را از فیلم اول خراب کرد و نتوانست توجه عده زیادی را جلب کند.

این نگرانی ریشه‌ای قوی در دل طرفداران دارد اما در نهایت امیدواریم که بازهم پیکسار یک شاهکار فراموش‌نشدنی با قسمت چهارم داستان اسباب‌بازی خلق کند.

منبع: Cinemablend

برچسب‌ها: ، ، ،

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

 • peen says:

  عصر یخبندان را هم دیگه نباید براش دنباله بسازند انیمیشن را نابود کردند با این شماره اخر افتضاح

 • DeadPool says:

  (peen)
  دقیق نباید مساختن..گندزدن به مجوعه

 • Matt Murdock says:

  خواهشا نسازین،خواهشا

 • Hanna says:

  من اینقدر نگران نیستم. همین حس زمان اکران قسمت سوم هم بود. این که گند بزنن به خاطرات قسمت دوم که یه سر و گردن بالاتر از أولى بود. من فکر مى کنم باید کنم به تیّم هاى پیکسار اطمئنان کرد. انیمیشن cars از اول هم با هدف بچه هاى کوچک تولید شده بود. چیزى که بعدتر پیکسار متوجه شد پول مى سازه اما نقطه قوتش نیست. من که کماکان امیدوارم.