اسپین‌آف کمدی از سریال The Walking Dead ساخته خواهد شد

18 December 2020 - 14:00
اسپین آف کمدی The Walking Dead

اسپین‌آف دیگری از سریال The Walking Dead در حال توسعه است ولی برخلاف بقیه اسپین‌آف‌های این سریال، این پروژه در ژانر کمدی تولید خواهد شد. در ادامه خبر با سینما فارس همراه باشید.

پس از اینکه سریال اصلی با آمار خوب بینندگانش به عنوان یکی از سریال‌های بسیار موفق شبکه AMC تثبیت شد، آن‌ها اولین اسپین‌آف این سریال با نام Fear the Walking Dead که اکنون در حال پخش فصل ششم خود می‌باشد را معرفی کردند و بدین ترتیب دنیای Walking Dead را در تلویزیون گسترش دادند.

در این مرحله به نظر می‌رسید که دو سریال از دنیای Walking Dead برای مدیران شبکه AMC کافی نبوده بنابراین آن‌ها دستور ساخت اسپین‌آف‌های دیگری را از این جهان صادر کرده‌اند. یکی از این اسپین‌آف‌ها، سریال The Walking Dead: World Beyond نام دارد که در واقع فصل اول خود را با آخرین قسمتی که در تاریخ ۲۹ نوامبر (۹ آذر ماه ۱۳۹۹) پخش شده به اتمام رسانده است. پس از اینکه فصل یازدهم سریال The Walking Dead که بیشتر از یک دهه است که در حال پخش می‌باشد به کار این سریال پایان دهد،‌ دو کاراکتر مورد علاقه طرفداران با نام‌های کارول و داریل، در سریالی متعلق به آن‌ها به کار خود ادامه خواهند داد. علاوه بر این برنامه‌ای وجود دارد که سریالی آنتولوژی مانندی (به برنامه تلویزیونی گفته می‌شود که در هر قسمت یا فصل آن از بازیگران و داستان متفاوتی استفاده می‌شود) با نام Tales of the Walking Dead که قرار است برخی از کاراکترهای قدیمی دنیای Walking Dead را برای تعریف کردن داستان‌های مستقل آن‌ها بازگرداند نیز تولید شود.

اکنون خبر جدیدی رسیده مبنی بر اینکه شبکه AMC اسپین‌آف جدید دیگری را بر اساس دنیای Walking Dead تولید خواهد کرد و ممکن است که این سریال جزء عجیب‌ترین آن‌ها باشد. در طی برنامه Walking Dead Holiday Special که بازیگران و خدمه سریال اصلی برای جشن گرفتن کریسمس دور هم جمع شده بوده‌اند، ناظر محتواهای تولیدی از دنیای Walking Dead با نام اسکات ام. گیمپل (Scott M. Gimple) مشخص کرده است که برداشت کمدی از دنیای این سریال در قالب سریالی در حال توسعه می‌باشد. او در این باره گفت:

ما در حال حاضر در حال کار بر روی سریال کمدی از دنیای Walking Dead هستیم. ما جهانی که در سریال اصلی خلق کرده‌ایم را مسخره نخواهیم کرد بلکه این پروژه بیشتر به عنوان برداشت کمدی از این جهان خواهد بود.

مشخص می‌باشد که عنصر طنز تا به حال جزء یکی از عنصرهای اصلی سریال‌های The Walking Dead نبوده مگر اینکه کسی لحظه‌های کمدی خاصی که در طی سال‌ها در این سریال به صورت ناخواسته به وجود آمده را بشمارد که در بعضی مواقع این صحنه‌ها شامل وزن و قوانین فیزیکی غیرعادی بوده است. به احتمال زیاد صریح‌ترین کاراکتر کمدی که تا به حال در سریال اصلی وجود داشته، کاراکتر بد قبلی این سریال با نام نگان (Negan) بوده ولی حتی با وجود آن بعضی از این صحنه‌های به ظاهر خنده‌دار به گلایه کردن طرفداران از آن‌ها تبدیل شده است. در واقع جهان پس از آخرالزمان به وجود آمده توسط زامبی‌ها به طور طبیعی خودش را به عنوان مکانی برای وجود داشتن عنصر طنز ارائه نمی‌کند و سریال اصلی نیز به طرز قابل پیش‌بینی بیشتر بر روی به تصویر کشیدن واقعیت‌های ناخوشایندی که در دنیای آن وجود دارد تمرکز داشته در عین حال نیز داستان آن غرق در درامی بوده که بین بازماندگان وجود داشته شده است.

در واقع تا حدودی سخت می‌باشد که تصور کنیم برداشت کمدی از دنیای Walking Dead چه گونه به تصویر کشیده خواهد شد و چه احساسی را به ما منتقل خواهد کرد. اسکات ام. گیمپل به طور واضح مشخص کرده که این سریال کمدی جهان آن را به مسخره نخواهد گرفت بلکه برداشت جدیدی از این جهان خواهد بود که بیشتر به سمت عنصرهای کمدی انحراف خواهد داشت. نمی‌توان حدس زد که آیا سریالی مانند این می‌تواند موفق ظاهر شود یا خیر ولی با توجه به نحوه قصه‌گویی زمخت و جدی که در طی این سال‌ها سریال The Walking Dead تعریف کرده منصفانه است که به ایده این سریال تردید داشته باشیم. برای موفق ظاهر شدن این سریال اسپین‌آف عجیب، شبکه AMC باید از نویسندگان بسیار باهوشی برای نوشتن فیلم‌نامه و کارگردان‌هایی که در ژانر کمدی مهارت دارند استفاده کند.

منبع: اسکرین‌رنت

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.