کریستوفر نولان به ساخت بازی ویدیویی با اقتباس از فیلم‌های خود علاقه دارد

23 December 2020 - 19:30

کریستوفر نولان اعلام کرد که علاقه و احترام زیادی برای صنعت بازی‌های ویدیویی قائل بوده و به ساخت بازی با اقتباس از فیلم‌های خود علاقه دارد؛ در ادامه با سینما فارس همراه باشید.

کریستوفر نولان اعلام کرده که به ایده ساخت بازی‌های ویدیویی با اقتباس از فیلم‌های محبوب خود علاقه‌مند بوده است. به عنوان یکی از برترین کارگردان‌های قرن ۲۱، نولان یک پیشکسوت در صنعت فیلم‌سازی بوده است و تا به حال فیلم‌های موفق زیادی ساخته و منتشر کرده است. دید منحصر به فرد و ساختار او طرفداران زیادی برای او به ارمغان آورده است.

نولان پس از فیلم The Dark Knight به محبوبیت زیادی رسید، اما قدمت او در صنعت فیلم‌سازی به خیلی قبل‌تر از این فیلم بازمی‌گردد. فیلم‌های اولیه او مانند Memento و Insomnia نقدهای مثبت و بازخوردهای مثبتی از طرف بینندگان و منتقدان دریافت کرده است. محبوبیت او با فیلم‌های Batman Begins، The Prestige، The Dark knight و فیلم‌های بعدی او مانند Inception، Interstellar و Tenet افزایش یافت.

در حالی‌ که فیلم‌های او در صنعت فیلم‌سازی به شدت محبوب و قدرتمند ظاهر شده، ظاهرا نولان می‌تواند دید منحصر به فرد خود را نیز وارد بازی‌های ویدیویی کند. نولان در مصاحبه‌ای به تازگی درباره امکان اقتباس از فیلم‌های خود صحبت کرده است. نولان گفت:

قطعا این موضوع چیزی است که من به آن علاقه‌مند هستم. دنیای بازی دنیای فوق‌العاده‌ای می‌باشد.

وی همین‌طور به هنر بازی سازی ادای احترام کرد و اعلام کرد اگر قرار باشد اقتباسی از فیلم‌های او صورت گیرد، باید به صورت درست انجام شود.

شما فقط نباید یک بازی استاندارد بسازید. نباید به گونه‌ای بازی را به فیلم ارتباط داده و از برند آن فیلم استفاده کنید. در هنگام اقتباس بازی از فیلم، بازی نباید کاملا مشابه با فیلم باشد. شما باید این بازی را به چیزی فوق العاده تبدیل کنید.

این‌طور که بنظر می‌آید، نولان اقتباس منحصر به فرد بین دو شکل را درک کرده است. در طول دهه‌ها بازی‌های ویدیویی ساخته شده از روی فیلم‌ها، بطور معمول قابل قبول نبوده‌اند.

اگر این اقتباس به‌ درستی صورت گیرد، فیلم‌های نولان می‌توانند مرجع مناسبی برای ساخت بازی باشند. طراحی مراحل بازی به تنهایی می‌تواند پروسه‌ای دیدنی باشد، و همینطور دنیاهای بزرگی در دست دارند که می‌توانند در آن داستان‌های جدیدی روایت کنند. البته همان‌طور که نولان گفته است، پروسه ساخت بازی حتی از تولید فیلم نیز پیچیده‌تر بوده است و اقتباس‌های با کیفیت، کم صورت می‎‌گیرند.

منبع : Screen Rant

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.