Wonder Woman 1984 بزرگ‌ترین فیلم اینترنتی سال ۲۰۲۰ شد

31 December 2020 - 17:00
فیلم Wonder Woman 1984

فیلم Wonder Woman 1984 کمپانی Warner Bros تبدیل به بزرگ‌ترین فیلم اینترنتی منتشر شده در سال ۲۰۲۰ شد. در ادامه خبر با سینما فارس همراه باشید.

پس از تأخیرهای متعددی که در تاریخ پخش این فیلم رخ داده بود، سرانجام این فیلم مورد انتظار دنیای گسترده DC در روز کریسمس در آمریکا منتشر شد. فیلم Wonder Woman 1984 اولین فیلمی می‌باشد که به صورت هم‌زمان در روز کریسمس هم در شبکه اینترنتی HBO Max و هم در سینماها پخش شده است، برنامه‌ای که کمپانی برادران وارنر در نحوه انتشار تمام فیلم‌های ۲۰۲۱ خود اعمال خواهند کرد. فیلم Wonder Woman 1984 توسط پتی جنکینز (Patty Jenkins) کارگردانی شده و بخشی از فیلم‌نامه آن را نیز او به قلم درآورده است. گل گدوت (Gal Gadot) نیز بار دیگر دوباره در نقش زن شگفت‌انگیز در این فیلم ایفای نقش کرده است.

داستان فیلم Wonder Woman 1984 یک دهه پس از اتفاقات قسمت قبلی آن که در سال ۲۰۱۷ پخش شده بود رخ می‌دهد که اکنون دایانا در واشینگتن، دی.سی. زندگی کرده و در مکانی با نام Smithsonian مشغول به کار است. در این فیلم دشمنی کمیک بوکی زن شگفت‌انگیز با نام لرد مکسول با نقش‌آفرینی پدرو پاسکال (Pedro Pascal) و همچنین باربارا مینروا ملقب به چیتا با نقش‌آفرینی کریستن ویگ (Kristen Wiig) نیز حضور دارند و در عین حال دیانا بار دیگر با معشوقه خود، استیو ترور با نقش‌آفرینی کریس پاین (Chris Pine) دیدار مجددی را دارد.

با وجود اینکه اکران فیلم Wonder Woman 1984 در سینماها، فدای نمایش آن در شبکه اینترنتی HBO Max شده، بسیاری کنجکاو بوده‌اند تا ببینند این فیلم چگونه عملکردی را از خود در باکس آفیس بر جای خواهد گذاشت. با این حال و با توجه به همه‌گیری رو به رشد ویروس کرونا، به نظر می‌رسد که انتشار هم‌زمان این فیلم در روز کریسمس هم در سینماها و هم در شبکه اینترنتی HBO Max، موفقیت بسیار عظیمی را برای کمپانی برادران وارنر رقم زده است. این فیلم ابرقهرمانی در روز کریسمس توسط نیمی از مشترکان شبکه اینترنتی HBO Max مشاهده شده و میزان زمانی که کاربران مشغول تماشای محتواهای این شبکه بوده‌اند نسبت به روز معمولی آن، سه برابر شده است.

با وجود اینکه از لحاظ فروش در سینماها، فیلم Wonder Woman 1984 عملکردی را مانند پخش در سالی بدون همه‌گیری ویروس کرونا نداشته ولی با این حال این فیلم در طی سه روز توانسته که مبلغی بالغ‌بر ۱۶.۷ میلیون دلار فروش داشته باشد که با این عملکرد، این فیلم موفق شده است بهترین فروشی را که یک فیلم از زمان آغاز همه‌گیری ویروس کرونا تا به حال داشته را از آن خود کند. در حالی که غیرممکن است بدانیم اگر این فیلم تنها در سینماها اکران می‌شد میزان فروش آن به چه میزان می‌توانست باشد، واضح است که بخش بزرگی از موفقیت این فیلم، مدیون پخش هم‌زمان آن در شبکه اینترنتی HBO Max می‌باشد.

بر اساس وب‌سایت هالیوود ریپورتر، نظرسنجی موتور جستجوی اینترنتی نشان داده که فیلم Wonder Woman 1984 تا به حال از میزان پخش تمام فیلم‌هایی که در سال ۲۰۲۰ به صورت اینترنتی منتشر شده‌اند، از جمله فیلم Hamilton شبکه دیزنی پلاس و همچنین جدیدترین انیمیشن به نمایش درآمده این شبکه با نام Soul که توسط Pixar ساخته شده، پیشی گرفته است. این موتور جست و جوی اینترنتی که یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تحقیقاتی و بازاریابی برای فیلم‌ها و سریال‌های تماشا شده توسط مصرف‌کنندگان است، کشف کرده که ۲۳ درصد از بینندگانی که فیلم Wonder Woman 1984 را تماشا کرده‌اند برای اولین بار جهت تماشای آن به جمع مشترکان شبکه اینترنتی HBO Max پیوسته‌اند.

پیش‌بینی شده است که از این ۲۳ درصد، ۱۴ درصد آن‌ها جزء مشترکان این شبکه باقی خواهند ماند، در حالی که ۹ درصد آن‌ها گفته‌اند که احتمالاً اشتراکشان را کنسل خواهند کرد. علاوه بر این، ۱۹ درصد از کل مشترکان شبکه اینترنتی HBO Max در طی این نظرسنجی گفته‌اند که انتشار فیلم Wonder Woman 1984 به صورت اینترنتی، مانع کنسل کردن اشتراکشان در این شبکه شده است.

پس از فیلم Wonder Woman 1984 انیمیشن پیکسار با نام Soul در جایگاه دوم قرار گرفته است که این انیمیشن نیز مانند فیلم Wonder Woman 1984 به صورت اینترنتی در شبکه دیزنی پلاس در روز کریسمس منتشر شده است. گزارش اخیر بلومبرگ نشان می‌دهد که حتی با وجود افزایش آمار مشترکان شبکه HBO Max، کمپانی دیزنی همچنان با میزان دانلودهای جدید برنامه دیزنی پلاس به اندازه ۲.۳ میلیون در مقابل دانلودهای برنامه HBO Max به اندازه ۵۵۴ هزار، این شبکه را شکست داده است.

کاملاً واضح می‌باشد که پس از امسال، استریمینگ آینده بسیاری از کمپانی‌ها خواهد بود ولی با این حال کمپانی برادران وارنر و شبکه اینترنتی HBO Max برچمدار این آینده هستند. میزان مشترکان جدید شبکه HBO Max رکوردی را برای این شبکه رقم زده و قرار گرفتن فیلم Wonder Woman 1984 در جایگاه اول فیلم‌های اینترنتی منتشر شده، موفقیت عظیمی برای کمپانی WarnerMedia به حساب می‌آید. به احتمال زیاد این کمپانی با اعتماد به نفش بیشتری و با استفاده از استراتژی جدیدشان در پخش فیلم‌های خود، وارد سال ۲۰۲۱ خواهد شد.

منبع: اسکرین‌رنت

برچسب‌ها: ، ،

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.