جودی ویتاکر از سریال Doctor Who جدا خواهد شد

4 January 2021 - 15:25
سریال Doctor Who

طبق گزارش‌ها، فصل ۱۳ سریال Doctor Who آخرین فصلی خواهد بود که جودی ویتاکر (Jodie Whittaker) در آن حضور خواهد داشت. در حال حاضر او مشغول فیلم‌برداری این فصل در انگلستان می‌باشد. در ادامه خبر با سینما فارس همراه باشید.

خبر BBC درباره انتخاب جودی ویتاکر به عنوان ۱۳ دکتر این سری، یکی از بزرگ‌ترین اتفاقات رخ داده در تاریخ پخش سریال Doctor Who بوده چرا که او اولین خانمی می‌باشد که در نقش اصلی این سریال ظاهر شده است. ایده حضور دکتر خانم در این سریال، برای اولین بار در دوره حضور تام بیکر (Tom Baker) مطرح شد و زمانی که او در سال ۱۹۸۰ قصد خروج از این سریال را داشت، احتمال حضور دکتری خانم را در سریال Doctor Who مطرح کرده بود.

در آن زمان این ایده مطرح شده، ایده‌ای مضحک به نظر می‌رسید تا اینکه در زمان حضور استیون موفات (Steven Moffat) به عنوان مدیر این سریال، ایده تغییر جنسیت نقش اصلی این سریال در داستان آن به وقوع پیوست. در طول زمان حضور جودی ویتاکر به عنوان نقش اصلی سریال Doctor Who او دکتری بحث‌برانگیز بوده، چرا که در ابتدا علت آن تغییر جنسیت دکتر این سریال بوده (که پیش از این دکترها همیشه مرد بوده‌اند) و بعداً به علت تصمیمات بحث‌برانگیزی که مدیر این سریال با نام کریس چیبنال (Chris Chibnall) در فصل جدید آن اتخاذ کرده بود.

در فصل دوازدهم سریال Doctor Who مشخص شد که دکترهای این سریال ارباب زمان نیستند بلکه آن‌ها موجودی هستند که قبل از به وجود آمدن تمام کائنات وجود داشته‌اند. این افشاگری، تغییر کاملاً چشم‌گیری در پیوستگی و دوام این سریال به وجود آورده و همچنین باعث شده که طرفداران این سریال به دو گروه موافق و مخالف تقسیم شوند. معقول است که تصور کنیم این اطلاعات مشخص شده در مدت زمان حضور جودی ویتاکر در این سریال، همیشه در ذهن طرفداران غالب خواهد شد.

بر اساس گفته‌های روزنامه The Daily Mirror، دوران حضور جودی ویتاکر در این سریال به پایان کار خود رسیده است. منبعی نزدیک به این سریال به روزنامه The Daily Mirror گفته است که جودی ویتاکر قصد دارد پس از پایان فصل ۱۳ این سریال (که در حال حاضر در مرحله تولید به سر می‌برد) از آن خارج شود. این منبع گفت:

این خبر محرمانه‌ای است ولی در سر صحنه تولید این فیلم همه آگاه هستند که جودی از این سریال خارج خواهد شد و آن‌ها آماده تغییر دادن دکتر این سریال هستند. خروج او از این سریال خبری بسیار سری می‌باشد ولی با این حال در مقطعی در ماه‌های آینده، چهاردهمین دکتر این سریال باید در روند تولید فصل جدید آن حضور داشته باشد.

انتظار می‌رود که مدیر این سریال کریس چیبنال همچنان در نقش خود باقی بماند. طبق گفته‌ها، جودی ویتاکر مشتاق است که نقش‌های دیگری را امتحان کند.

The Daily Mirror روزنامه نیم قطع و مصوری است که به اطلاعات زندگی افراد مشهور می‌پردازد بنابراین آن‌ها منبع بسیار معتبری نیستند ولی با این حال این روزنامه در گذشته اخبار مختلفی را در رابطه با این سریال منتشر کرده است.

زمانی که وب‌سایت Digital Spy با BBC تماس گرفت، آن‌ها از اظهار نظر در این باره خودداری کردند بنابراین این کار BBC می‌تواند به این معنی باشد که امکان دارد خبر جدایی ویتاکر واقعیت داشته باشد. خروج جودی ویتاکر پس از به نمایش درآمدن سیزدهمین فصل سریال Doctor Who، به طرز عجیبی با روند این سریال تناسب دارد چرا که او پس از حضور در سه فصل از این سریال خارج خواهد شد و معمولاً تغییر دکترهای این سریال در بازه زمانی مانند این اتفاق افتاده است.

علاوه بر این، دومین دکتر این سریال با نقش‌آفرینی پاتریک تروتون (Patrick Troughton) پس از سه فصل این سریال را ترک کرده بود و همچنین پنجمین دکتر مشهور آن با نقش آفرینی پیتر دیویسن (Peter Davison) نیز در همین بازه زمانی سریال Doctor Who را ترک کرده است. قانون به وجود آمده سه فصل، پیش از این نیز توسط دو دکتر دیگر این سریال با نقش‌آفرینی مت اسمیت (Matt Smith) و پیتر کاپالدی (Peter Capaldi) نیز رعایت شده است. حتی دیوید تننت (David Tennant) مشهور نیز پس از سه فصل از این سریال جدا شده است.

مایه تأسف است که جودی ویتاکر قصد دارد از این سریال خارج شود. هرچند که او بازیگر بااستعداد می‌باشد ولی فیلم‌نامه‌های اخیر نوشته شده این سریال کارهای زیادی را برای انجام دادن توسط این کاراکتر باقی گذاشته و در عین حال نیز او فرصت‌های زیادی را برای نشان داده مهارت‌های خود در این سریال در اختیار نداشته است. اگر خبر روزنامه Daily Mirror صحیح باشد، چند ماه آینده طرفداران مشغول حدس زدن اینکه چه کسی نقش چهاردهمین دکتر این سریال را بازی خواهد کرد خواهند شد.

منبع: اسکرین‌رنت

برچسب‌ها: ، ،

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.