با اتمام سریال Game of Thrones مخاطبان شبکه‌ی HBO نصف شدند

9 January 2021 - 22:35

گزارش جدیدی نشان می‌دهد که شبکه‌ی اچ‌بی‌او (HBO) پس از پایان سریال Game of Thrones، بیش از نیمی از مخاطبان خود را از دست داده است. با سینما فارس همراه باشید.

اچ‌بی‌او پس از پایان سریال Game of Thrones، بیش از نیمی از بینندگان بزرگسال خود را از دست داد. این مجموعه‌ی پرطرفدار که براساس رمان‌های نغمه یخ و آتش از جورج آر.آر مارتین ساخته شده است، در طول ۸ فصل حضور در شبکه‌ی اچ‌بی‌او، به یک پدیده‌ی فرهنگی تبدیل شد. کیفیت سریال در فصول ابتدایی بی‌نظیر بود، اگرچه برخی از طرفداران این سریال اذعان می‌کنند که با ورود به فصل‌های بعدی، کیفیت بعضی از قسمت‌ها پایین آمد.

Game of Thrones باعث شد اچ‌بی‌او به یکی از پربیننده‌ترین شبکه‌ها در آمریکای شمالی تبدیل شود. طبق گزارشی جدید، این شبکه پس از پایان فصل هشتم سریال، کاهش مشترکان زیادی را تجربه کرده است. ۱۲ میلیون نفر برای دیدن فصل پایانی سریال از این شبکه استفاده می‌کردند و پس از آن ظاهرا تماشای این شبکه را متوقف کرده‌اند. گزارش شده که این شبکه ۵۱ درصد از مخاطبان بزرگسال خود (سنین ۱۸تا ۴۹ سال) را پس از پایان این سریال از دست داده و تحلیلگران معتقدند همه‌ی این‌ها به‌خاطر Game of Thrones است.

در همین گزارش عنوان شده است که اچ‌بی‌او، در مقایسه با سال ۲۰۱۹، سی و هشت درصد از بینندگان کلی خود را از دست داده است. اکنون آن‌ها برای پیوستن به سرویس اچ‌بی‌او مکس تلاش می‌کنند و این تعداد رو به کاهش احتمالاً ثابت می‌کند که چرا آن‌ها در بازاریابی و تجارت خود بسیار تهاجمی عمل کرده‌اند. زمانی که شرکت برادران وارنر اعلام کرد که آثار بزرگ سینمایی آن‌ها در سال ۲۰۲۱ به‌طور هم‌زمان و بدون هیچ گونه هزینه‌ی اضافی برای مشترکین، در اچ‌بی‌او مکس هم به‌نمایش در می‌آیند‌، صنعت سرگرمی را شوکه کرد.

Game of Thrones باعث شد اچ‌بی‌او به یکی از پربیننده‌ترین شبکه‌ها در آمریکای شمالی تبدیل شود. طبق گزارشی جدید، این شبکه پس از پایان فصل هشتم سریال، شاهد ترک افراد زیادی بود. ۱۲ میلیون نفر برای دیدن فصل پایانی سریال از این شبکه استفاده می‌کردند و پس از آن ظاهرا تماشای این شبکه را متوقف کردند. گزارش شده که این شبکه ۵۱ درصد از مخاطبان بزرگسال خود (سنین ۱۸تا ۴۹ سال) را پس از پایان سریال فوق الذکر از دست داده و تحلیلگران معتقدند همه‌ی این‌ها به‌خاطر Game of Thrones است.

موفقیت شبکه اچ‌بی‌او در گذشته بیشتر مبتنی بر سریال Game of Thrones بود. حتی سریال Watchmen که مورد تحسین منتقدان قرار گرفت برای کمک به افزایش مخاطبان شبکه کافی نبود. با این اوصاف، چند اسپین‌آف از سری Game of Thrones در راه است و بسیاری امیدوارند که طرفداران برای دیدن این داستان‌های جدید که شخصیت‌های ناشناخته‌ای دارند، به شبکه اچ‌بی‌او برگردند. در حالی که هیجان در مورد اسپین‌‌آف‌ها زیاد است، اما وقتی صحبت از پایان سریال اصلی می‌شود، طرفداران هنوز خاطرات تلخی از آن دارند.

قسمت پایانی سریال، یکی از بحث‌برانگیزترین قسمت‌های تاریخ تلویزیون است. حتی بسیاری از هوادارن از شبکه‌ی اچ‌بی‌او خواستند که با یک تیم جدید فصل هشتم را دوباره بسازند. میلیون‌ها نفر دادخواست‌هایی را امضا کردند تا شبکه برگردد و اشتباهات فصل پایانی را جبران کند. اگرچه همه می‌دانستند که این اتفاق نخواهد افتاد.

آیا اچ‌بی‌او در آینده با اسپین‌آف‌های احتمالی Game of Thrones به تعداد بینندگانش خواهد افزود؟

منبع: مووی‌وب

برچسب‌ها: ، ،

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

  • The Last Knight says:

    جورج ارار مارتین چقدر گفت این سریال باید در ۱۳ الی۲۰ فصل ساخته میشد
    حالا باید hbo به کارهای بدش فکر کنه