فهرست اولیه نامزد های اسکار ۲۰۲۱ اعلام شد: از Mank و Tenet تا فیلم ایرانی خورشید

۲۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۹

آکادمی اسکار امروز فهرست اولیه نُه بخش از اسکار ۲۰۲۱ را اعلام کرده که نام بهترین مستندها و فیلم‌های بین‌المللی در این لیست به چشم می‌خورد.

در این لیست اسامی بهترین موسیقی متن، آهنگ اورجینال، گریم، جلوه‌های ویژه، فیلم لایو اکشن و انیمیشن کوتاه دیده می‌شود.

از بین ۲۳۸ مستند و ۹۳ فیلم بین‌المللی، در هر بخش ۱۵ مورد انتخاب شده‌اند‌. امسال هر دو لیست شامل Romania’s Collective و Chile’s The Mole Agent می‌باشند. لیست مستند نیز شامل All In: The Fight for Democracy و The Dissident درباره خبرنگار کشته شده؛ جمال خاشقچی، است.

در بخش موسیقی اورجینال یا اصلی نیز شاهد آهنگ‌های Trent Reznor و Atticus Ross فیلم‌ Mank ساخته دیوید فینچر (David Fincher) و انیمیشن Soul محصول پیکسار هستیم. جان بپتیست (Jon Baptiste) آهنگساز انیمیشن روح است. جان لجند (John Legend) که قبلا نیز دو بار برنده اسکار شده، امسال برای آهنگ Never Break مستند Giving Voice و آهنگ Make It Work برای فیلم Jingle Jangle: A Christmas Journey نامزد شده است. در این لیست نام آهنگ The Life Ahead ساخته دیان وارن (Diane Warren)، نامزد ۱۱ دوره اسکار، دیده می‌شود.

به دلیل شیوع بیماری کرونا در جهان، بسیاری از اکران‌های سینمایی از سال ۲۰۲۰ به ۲۰۲۱ موکول شدند و از سال ۲۰۰۹ این اولین باری است که حتی یک فیلم از مارول در لیست VFX دیده نمی‌شود. در این لیست می‌توان اسامی فیلم‌هایی همچون The Midnight Sky و Tent را دید. در بخش گریم نیز فعلا اسم ۱۰ فیلم به چشم می‌خورد.

در هر یک از این لیست‌ها چند نامزد وجود خواهد داشت که اسامی آن‌ها ۱۵ مارس (۲۵ اسفند) دیده می‌شود و نود و سومین دوره از جوایز آکادمی اسکار امسال به جای بهمن ماه، ۲۵ آوریل (۵ اردیبهشت) برگزار می‌گردد.

لیست کامل بخش‌های اعلام شده بدین شرح است:

بخش مستند:

نام ۱۵ فیلم مستند از ۲۳۸ مستند ثبت نام شده در این دوره، در این بخش اعلام شده است. این فیلم‌های مستند به ترتیب حروف الفبا عبارتند از:

All In: The Fight for Democracy
Boys State
Collective
Crip Camp
Dick Johnson Is Dead
Gunda
MLK/FBI
The Mole Agent
My Octopus Teacher
Notturno
The Painter and the Thief
۷۶ Days
Time
The Truffle Hunters

بخش فیلم کوتاه مستند:

ده فیلم کوتاه مستند در این بخش از بین ۱۴۰ فیلم ثبت نامی برگزیده شده‌اند. نام این فیلم‌ها به تریتب الفبا عبارتند از:

Abortion Helpline, This Is Lisa
Call Center Blues
Colette
A Concerto Is a Conversation
Do Not Split
Hunger Ward
Hysterical Girl
A Love Song for Latasha
The Speed Cubers
What Would Sophia Loren Do?

بخش فیلم بین‌المللی:

پانزده فیلم از ۹۳ کشوری که فیلم‌هایشان را به جشنواره فرستاده بودند، انتخاب شده‌اند که اسامی نامزدها طبق رای و نظر اعضای داوران آکادمی تمامی بخش‌ها اعلام خواهند شد.

این فیلم‌ها به ترتیب اسم کشورشان بدین صورت اعلام شده‌اند:
بوسنی و هرزگونی؛ Quo Vadis, Aida
شیلی؛ The Mole Agent
جمهوری چک؛ Charlatan
دانمارک؛ Another Round
فرانسه؛ Two of Us
گواتلاما؛ La LIorona
هنگ کونگ؛ Better Days
ایران؛ خورشید
سواحل عاج؛ Night of the Kings
نروژ؛ Hope
رومانی؛ Collective
روسیه؛ Dear Comrades
تایوان؛ A Sun
تونس؛ The Man Who Sold His Skin

بخش گریم:

ده فیلم در این بخش انتخاب شده‌اند که توسط اعضای داوران گریمورهای آکادمی برگزیده می‌شوند.

این فیلم‌ها به ترتیب الفبا عبارتند از:

Birds of Prey and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn
Emma
The Glorias
Hillbilly Elegy
Jingle Jangle: A Christmas Journey
The Little Things
Ma Rainey’s Black Bottom
Mank
One Night in Miami
Pinocchio

بخش موسیقی (موسیقی متن اورجینال):

پانزده آهنگ از ۱۳۶ آهنگ ثبت نام شده در جشنواره در این بخش قرار گرفته‌اند.

این آهنگ‌ها به ترتیب اسم فیلم عبارتند از:

Ammonite
Blizzard of Souls
Da 5 Bloods
The Invisible Man
Jingle Jangle: A Christmas Journey
The Life Ahead (La Vita Davanti a Se)
The Little Things
Mank
The Midnight Sky
Minari
Mulan
News of the World
Soul
Tenet
The Trial of the Chicago 7

بخش موسیقی (آهنگ اورجینال):

پانزده آهنگ از ۱۰۵ آهنگ معرفی شده، انتخاب شدند که براساس عنوان فیلم و آهنگ عبارتند از:

“Turntables” فیلم All In: The Fight for Democracy
“See What You’ve Done” فیلم Belly of the Beast
“Wuhan Flu” فیلم Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan
“Husavik” فیلم Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga
“Never Break” فیلم Giving Voice
“Make It Work” فیلم Jingle Jangle: A Christmas Journey
“Fight For You” فیلم Judas and the Black Messiah
“lo Sì (Seen)” فیلم The Life Ahead (La Vita Davanti a Se)
“Rain Song” فیلم Minari
“Show Me Your Soul” فیلم Mr. Soul!
“Loyal Brave True” فیلم Mulan
“Free” فیلم The One and Only Ivan
“Speak Now” فیلم One Night in Miami
“Green” فیلم Sound of Metal
“Hear My Voice” فیلم The Trial of the Chicago 7

بخش فیلم کوتاه مستند:

ده فیلم از ۹۶ فیلم معرفی شده به آکادمی اسکار انتخاب شده‌اند که به ترتیب حروف الفبا عبارتند از:

Burrow
Genius Loci
If Anything Happens I Love You
Kapaemahu
Opera
Out
The Snail and the Whale
To Gerard
Traces
Yes-People

بخش فیلم کوتاه لایو اکشن:

ده فیلم از ۱۷۴ فیلم ثبت نامی در نود و سومین دوره از جوایز اسکار بدین شرح انتخاب شده‌اند:

Bittu
Da Yie
Feeling Through
The Human Voice
The Kicksled Choir
The Letter Room
The Present
Two Distant Strangers
The Van
White Eye

بخش جلوه‌های ویژه:

ده فیلم از نظر بهترین جلوه‌های ویژه انتخاب شده‌اند که لیست نهایی آن‌ها، ۶ مارس اعلام می‌شود. این فیلم‌ها براساس حروف الفبا عبارتند از:

Birds of Prey and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn
Bloodshot
Love and Monsters
Mank
The Midnight Sky
Mulan
The One and Only Ivan
Soul
Tenet
Welcome to Chechnya

2
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Click to Insert Smiley

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette