اولین تصویر از انیمیشن کوتاه دیزنی با نام Us Again منتشر شد

16 February 2021 - 16:20
انیمیشن Us Again

استودیوهای انیمیشن‌سازی کمپانی Walt Disney، اولین تصویر از جدیدترین انیمیشن کوتاه خود با عنوان Us Again را منتشر کردند. همچنین این استودیو اعلام کرده که این انیمیشن کوتاه قبل از به نمایش درآمدن فیلم انیمیشنی‌شان با نام Raya and the Last Dragon که قرار است در تاریخ ۵ مارس (۱۵ اسفند ماه ۱۳۹۹)، هم در سینماها و هم در شبکه اینترنتی دیزنی پلاس (با پرداخت هزینه ۲۹.۹۹ دلاری برای مشترکان این سرویس) به صورت هم‌زمان منتشر شود، به نمایش گذاشته خواهد شد.

مشترکان سرویس دیزنی پلاس نیز قادر خواهند بود که در ماه ژوئن (خرداد ماه ۱۴۰۰) انیمیشن Raya and the Last Dragon را بدون پرداخت هیچ‌گونه هزینه اضافی در این شبکه تماشا کنند.

با وجود اینکه انیمیشن‌های کوتاه کلاسیک کمپانی دیزنی شهرت بسیاری دارند ولی در سال‌های اخیر تعداد انیمیشن‌های کوتاه و مدرن این کمپانی از جمله انیمیشن‌های Get a Horse! ،Tick Tock Tale و Inner Workings با افزایش روبه‌رو بوده است. با این حال انیمیشن Us Again، اولین انیمیشن کوتاه کمپانی دیزنی خواهد بود که این کمپانی آن را پس از پنج سال در سینماها به نمایش خواهد گذاشت.

وظیفه کارگردانی و نوشتن فیلم‌نامه انیمیشن کوتاه Us Again بر عهده زک پریش (Zach Parrish) بوده است. او پیش از این رئیس فیلم انیمیشنی کمپانی دیزنی با نام Big Hero 6 بوده است. داستان این انیمیشن کوتاه بر روی مردی مسن و همسرش با دلی جوان، تمرکز دارد که آن‌ها با رقصیدن در شهری پر جنب و جوش در شبی زیبا، علاقه خود به زندگی و عشق به یکدیگر را مجدداً پیدا می‌کنند. این زوج که آرت و دات نام دارند با انجام این کار به بزرگداشت خاطرات زندگی و جاه‌طلبی‌های از دست رفته‌شان در طول زندگی خود می‌پردازند.

اولین تصویر منتشر شده از این انیمیشن را می‌توان در ادامه مشاهده کرد:

انیمیشن Us Again

داستان انیمیشن کوتاه Us Again کاملاً بدون وجود هیچ‌گونه دیالوگی تعریف خواهد شد و به جای آن، از آهنگی اورجینال که از آهنگ‌های ساخته شدن در دهه ۱۹۶۰ الهام گرفته در این انیمیشن استفاده شده است. این آهنگ توسط سازنده موسیقی‌های فیلم ابرقهرمانی مارول و دیزنی با عنوان Captain Marvel یعنی پینار توپراک (Pinar Toprak) ساخته شده است.

پینار توپراک برای ساخت این آهنگ (که تأثیر بسیاری در تعریف داستان این انیمیشن خواهد داشت) از رقاصان حرفه‌ای و زوجی با نام‌های کئون (Keone) و ماری مادرید (Mari Madrid) کمک گرفته است. کئون و ماری مادرید پیش از این، در ساخت ویدیو آهنگ‌هایی از جمله اهنگ جاستین بیبر (Justin Bieber) و بیلی آیلیش (Billie Eilish) با این خوانندگان همکاری کرده‌اند و همچنین آن‌ها در برنامه شبکه NBC با عنوان World of Dance نیز حاضر شده‌اند.

انیمیشن کوتاه Us Again برای سازنده‌اش یعنی زک پریش، پروژه‌ای کاملاً شخصی بوده است. زمانی که پریش به میانه زندگی خود نزدیک شده، به علت محدودیت‌های فیزیکی ناشی از پیرشدگی و حصرت خوردن روزهای جوانی‌اش، احساس ناراحتی عمیقی در او شکل گرفته است. جهت غلبه کردن بر این احساسات، او تمرکز خود را بر روی چیزهای که آن‌ها را با افزایش سنش در زندگی خود از دست داده، کمتر کرده و شروع به زندگی در زمان حال کرده است. این ماجراها، ایده اصلی ساخت انیمیشن Us Again می‌باشد. با توجه به این مضامین، به نظر می‌رسد که انیمیشن Us Again مورد جالبی برای پیوستن به جمع دیگر انیمیشن‌های کوتاه اخیر کمپانی دیزنی می‌باشد.

منبع: اسکرین‌رنت

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.