دشمنان هالیوودی: ستارگان مطرحی که از یکدیگر متنفرند!

11 August 2021 - 20:00
دشمنان هالیوودی: ستارگان مطرحی که از یکدیگر متنفرند!

برخی از ستارگان مطرح هالیوود آنقدر از یکدیگر متنفرند که می‌خواهند سر به تن نفر مقابل نباشد!

گرچه در بسیاری از مواقع شاهد آن هستیم که بازیگران و سازندگان یک فیلم و یا سریال تبدیل به دوستان نزدیکی برای یکدیگر می‌شوند اما این اتفاق برای همه عوامل رخ نمی‌دهد.

در بعضی از مواقع، دو یا چند همبازی و به دلایل مختلف، نه تنها با یکدیگر رابطه خوبی پیدا نمی‌کنند که از یکدیگر متنفر نیز می‌شوند. البته شاید در بعضی موارد کلمه تنفر، کمی زیاده روی باشد اما حقیقت این است که این همبازیان، علاقه‌ای به طرف مقابل نداشته و از بازی در کنار یکدیگر راضی نبودند.

در این مطلب قصد داریم به چند مورد از مطرح‌ترین ستارگان هالیوود بپردازیم که در زمان ساخت یکی از آثار خود، با یک ستاره مطرح دیگر به مشکل برخوردند.

در بعضی از این موارد، اختلافات بعد از چند ماه و یا حتی چند سال برطرف شده است اما در بعضی موارد، این دشمنی پس از گذشت سال‌ها، هنوز پابرجا مانده است.

لازم به ذکر است که در بعضی موارد، بعضی از ستارگان هالیوودی فقط در جهت تبلیغات برای فیلم‌های خود، می‌گویند که از یکدیگر متنفر هستند اما در ادامه مشخص می‌شود که این تنها یک اقدام تبلیغاتی بوده است. در این لیست سعی شده تا به این موارد اشاره نشود.

 

داستین هافمن و مریل استریپ

در فیلم کریمر علیه کریمر (Kramer vs. Kramer)؛ شاهد درگیری و طلاق دو شخصیت تد با بازی داستین هافمن (Dustin Hoffman) و جوآنا با بازی مریل استریپ (Meryl Streep) از یکدیگر هستیم اما این درگیری‌ها تنها مربوط به این دو شخصیت نبوده است و دو بازیگر این دو نقش نیز با یکدیگر دچار مشکل شده بودند.

در این فیلم که یکی از نخستین آثار مهم استریپ بوده است، وی سعی می‌کرده تا با صحبت با نویسندگان فیلم، سعی کند نقش خود را بهتر کند. موضوعی که باعث ناراحتی هافمن شده بود.

داستین هافمن در کنار مریل استریپ در فیلم کریمر علیه کریمر.

داستین هافمن در کنار مریل استریپ در فیلم کریمر علیه کریمر.

هافمن که از رفتارهای استریپ و تلاش وی برای تغییر سکانس‌ها شاکی شده بود، یک بار فریادزنان به استریپ می‌گوید:

نظرت چیه که اینقدر تلاش نکنی تا پرچمدار جامعه فمنیست‌ها باشی و فقط این سکانس رو بازی کنی؟!

و یا آن که در زمان ساخت این فیلم، هافمن برای آن که استریپ را تحریک کند، مدام به نام نامزد وی که چند ماه قبل از آغاز فیلم‌برداری این فیلم و به علت سرطان درگذشته بوده است، اشاره می‌کرده است!

همچنین استریپ سال‌ها بعد اعتراف می‌کند که این اختلافات باعث شده تا هافمن وی را کتک بزند! طبق گفته استریپ، در سکانسی که شخصیت تد قرار بوده است به صورت شخصیت جوآنا سیلی بزند، هافمن واقعا و آنقدر محکم به صورت وی سیلی می‌زند که جای دست وی بر روی صورت استریپ باقی می‌ماند!

نکته جالب ماجرا این است که هافمن نیز حرف‌های استریپ را با افتخار تایید کرده و گفته است که این کارها را کرده تا استریپ بتواند نقشش را بهتر بازی کند!


کوئنتین تارانتینو و اوما تورمن

باورش سخت است که دو ستاره مطرح هالیوود که زمانی از دوستان نزدیک یکدیگر بودند و در چندین فیلم با یکدیگر همکاری کرده بودند، بیش از ۱ دهه با یکدیگر صحبت نمی‌کردند.

کوئنتین تارانتینو (Quentin Tarantino)؛ کارگردان مطرح سینما و اوما تورمن (Uma Thurman)؛ بازیگر مطرح سینما که در چند فیلم با یکدیگر همکاری کرده بودند، در سال ۲۰۰۳ و پس از تصادفی که برای تورمن در حین ساخت آخرین همکاری این دو با یکدیگر رخ داد، از یکدیگر دور شدند.

قضیه از این قرار بود که تورمن در حالی قرار بود در یک سکانس رانندگی در فیلم بیل را بکش (Kill Bill) به بازی بپردازد که تیم بدلکاران این فیلم به تورمن گفته بودند که ماشینی که وی قرار است در سکانس مذکور از آن استفاده کند، امنیت ندارد و بهتر است یک بدلکار جای وی را بگیرد.

کوئنتین تارانتینو در کنار اوما تورمن در پشت صحنه ساخت فیلم بیل را بکش.

کوئنتین تارانتینو در کنار اوما تورمن در پشت صحنه ساخت فیلم بیل را بکش.

اوما تورمن نیز این موضوع را به تارانتینو انتقال می‌دهد اما تارانتینو در ابتدا به وی اطمینان می‌دهد که این خودرو هیچگونه مشکلی ندارد و سپس نیز به تورمن می‌گوید که قصد استفاده از بدلکار را ندارد و حتما باید خود وی در این سکانس بازی کند.

تورمن نیز به خاطر اعتمادی که به تارانتینو داشته است، حرف وی را قبول می‌کند و در نهایت این سکانس را بازی می‌کند. اما متاسفانه و همانطور که تیم بدلکاران هشدار داده بودند، این خودرو با نقص فنی رو به رو می‌شود و باعث تصادف شدید تورمن می‌شود.

البته این مورد از آن مواردی بود که در نهایت یکی از دو طرف با قبول اشتباه خود، به دعوای خود با طرف مقابل پایان داد. تارانتینو پس از ۱۵ سال، کلیپ این تصادف را که تورمن سال‌ها پیش آن را درخواست کرده بود، به وی داد و تورمن نیز وی را بخشید.

می‌توانید کلیپ این تصادف را در صفحه اینستاگرام اوما تورمن مشاهده کنید.


دوئین جانسون و وین دیزل

دعوای دوئین جانسون (Dwayne Johnson) با وین دیزل (Vin Diesel) یکی از همان مواردی است که بسیاری از علاقه‌مندان به سینما معتقدند تنها جنبه تبلیغاتی دارد.

جانسون که در چند قسمت از مجموعه سریع و خشمگین (Fast and Furious) به تهیه‌کنندگی دیزل بازی کرده بود، در هنگام ساخت قسمت هشتم این مجموعه که سرنوشت خشمگین (The Fate of the Furious) نام داشت، با وی دچار اختلاف شد.

اختلافاتی که در نهایت باعث شد تا جانسون برخلاف خواسته سایر بازیگران این مجموعه، به بازی در نسخه اسپین‌آف آن بپردازد و در قسمت‌های بعدی این مجموعه نیز بازی نکند.

دوئین جانسون در کنار وین دیزل.

دوئین جانسون در کنار وین دیزل.

بازی جانسون در نسخه اسپین‌آف این مجموعه باعث شد تا تایریس گیبسون (Tyrese Gibson)؛ دیگر بازیگر این مجموعه نیز با جانسون دچار مشکل شود و اعلام کند که اگر جانسون در قسمت نهم مجموعه سریع و خشمگین حضور داشته باشد، وی در آن بازی نخواهد کرد.

وین دیزل اخیرا گفته است که رفتار وی در حین ساخت فیلم سرنوشت خشمگین، به خاطر علاقه‌اش به این فیلم بوده است و قصد داشته تا بازی جانسون را بهتر کند. گفته‌ای که با واکنش جانسون مواجه شد.


رایان گاسلینگ و ریچل مک‌آدامز

بسیاری از منتقدین و علاقه‌مندان به سینما، از فیلم دفترچه خاطرات (The Notebook) به عنوان یکی از برترین آثار عاشقانه تاریخ سینما یاد می‌کنند. این لقب در حالی به این فیلم داده می‌شود که دو بازیگر نخست این فیلم، نه تنها رابطه خوبی با یکدیگر نداشتند که از یکدیگر متنفر بودند!

رایان گاسلینگ (Ryan Gosling) و ریچل مک‌آدامز (Rachel McAdams)؛ دو بازیگر کانادایی فیلم دفترچه خاطرات، در حین ساخت آن با یکدیگر شدیدا به مشکل خورده بودند.

رایان گاسلینگ و ریچل مک‌آدامز در فیلم دفترچه خاطرات.

رایان گاسلینگ و ریچل مک‌آدامز در فیلم دفترچه خاطرات.

این مشکلات به حدی پیش رفته بود که رایان گاسلینگ از نیک کاساوتیس (Nick Cassavetes)؛ کارگردان این فیلم خواسته بود برای سکانس‌هایی که چهره وی پیدا نیست، از یک بدل استفاده کند تا این دو مجبور نباشند یکدیگر را تحمل کنند!

اما پایان این داستان، با سایر موارد لیست بسیار متفاوت است. گاسلینگ و مک‌آدامز چند ماه پس از انتشار این فیلم، نه تنها مشکلات خود را فراموش کردند که به یکدیگر علاقه‌مند شدند و بیش از ۳ سال با یکدیگر بودند!


لوسی لیو و بیل موری

لوسی لیو (Lucy Liu) و بیل موری (Bill Murray) در هنگام ساخت فیلم فرشتگان چارلی (Charlie’s Angels) با یکدیگر دچار اختلافات زیادی شدند که شروع آن به خاطر ضبط مجدد سکانس مشترک این دو بود.

موری که فکر می‌کند دلیل تغییر این سکانس، صحبت‌های لیو با تیم نویسندگان این فیلم بوده است، شدیدا از این موضوع ناراحت می‌شود و جلوی تمام عوامل سازنده، به لیو توهین کرده و وی را بازیگری افتضاح خطاب می‌کند.

لوسی لیو و بیل موری در فیلم فرشتگان چارلی.

لوسی لیو و بیل موری در فیلم فرشتگان چارلی.

موضوعی که آنقدر باعث ناراحتی لیو می‌شود که وی کنترل خود را از دست می‌دهد و با موری وارد یک درگیری فیزیکی می‌شود و در نهایت و با کمک عوامل پشت صحنه، این دو از یکدیگر جدا می‌شوند!

موری بعدها گفت که دلیل درگیری وی با لوسی لیو، عدم رفتار حرفه‌ای لیو بوده است و وی نمی‌تواند با بازیگرانی که رفتار غیرحرفه‌ای دارند، کار کند. لیو نیز گفته است که موری به خاطر آن که در آن زمان از لیو بازیگر بزرگ‌تری بوده، با وی این چنین برخورد کرده است.


تام هاردی و شارلیز ترون

اختلاف تام هاردی (Tom Hardy) و شارلیز ترون (Charlize Theron) در حین ساخت فیلم مکس دیوانه: جاده خشم (Mad Max: Fury Road)، جزو آن مواردی است که به سود فیلم تمام شد چرا که این دو بازیگر، این عدم علاقه را در شخصیت‌های خود نیز بروز دادند که باعث جذابیت بیشتر رابطه دو شخصیت مکس و فیوریوسا در این فیلم شد.

مشکلات این دو به حدی زیاد شده بود که در بسیاری از سکانس‌هایی که چهره این دو مشخص نبود، از بدلکار استفاده می‌شد چرا که این دو علاقه‌ای به بازی در کنار یکدیگر نداشتند و یکدیگر را تا مرز دیوانگی پیش برده بودند!

تام هاردی و شارلیز ترون در فیلم مکس دیوانه: جاده خشم.

تام هاردی و شارلیز ترون در فیلم مکس دیوانه: جاده خشم.

در نهایت اما، این دو متوجه نقش خود در این اختلافات شدند و به نوعی از طرف مقابل عذرخواهی کردند. ترون ضمن اشاره به فشاری که بر روی هر دو بازیگر بوده است، گفت که باید متوجه شرایط سخت هاردی می‌شده است. هاردی نیز گفت که ترون به یک همبازی بهتر نیاز داشته و وی به علت کم‌تجربگی و فشاری که بر روی خود احساس می‌کرده، نتوانسته همبازی خوبی برای ترون باشد.

در پایان زمان فیلم‌برداری این فیلم، تام هاردی یک نقاشی را از خود کشید و آن را به ترون هدیه داد تا به نوعی به درگیری خود با وی پایان دهد. هاردی در پشت این نقاشی که در دفتر کار ترون قرار دارد، نوشته است:

تو یه کابوس واقعی هستی. ولی در عین حال، فوق‌العاده هم هستی. یه جورایی دلم برات تنگ می‌شه.

با عشق، تامی.


بتی دیویس و جوآن کراوفورد

در آخرین مورد لیست، قصد داریم به یکی از قدیمی‌ترین روابط پر حاشیه و جنجالی هالیوود اشاره کنیم.

بتی دیویس (Bette Davis) و جوآن کراوفورد (Joan Crawford)؛ دو بازیگر فقید و مطرح هالیوود که در سال ۱۹۶۲ در فیلم چه بر سر بیبی جین آمد؟ (What Ever Happened to Baby Jane?) همبازی شده بودند، تا آخرین روز زندگی خود، از یکدیگر متنفر بودند!

البته دعوای این دو از سال‌ها قبل از ساخت این فیلم آغاز شده بود و احتمالا مهم‌ترین دلیل آن، ازدواج کراوفورد با فرانکوت تون (Franchot Tone‎)؛ بازیگر مطرح و فقید سینما بود که دیویس عاشق وی بود.

ازدواجی که تنها ۴ سال دوام آورد و طبق گفته دیویس، کراوفورد تنها به خاطر ضربه زدن به وی، با تون ازدواج کرده بود!

در حین ساخت فیلم چه بر سر بیبی جین آمد؟ که تنها همکاری مشترک این ۲ با یکدیگر بود، این اختلافات کاملا نمود پیدا کرد.

بتی دیویس و جوآن کراوفورد در فیلم چه بر سر بیبی جین آمد؟

بتی دیویس و جوآن کراوفورد در فیلم چه بر سر بیبی جین آمد؟

برای مثال در یکی از سکانس‌های این فیلم، شخصیت بلانش با بازی دیویس، باید شخصیت جین با بازی کراوفورد را روی زمین می‌کشیده است. این دو در نقش ۲ خواهر در این فیلم بازی کرده بودند.

کراوفورد که می‌دانسته دیویس دچار کمر درد است، جیب خود را با سنگ پر می‌کرده تا خود را سنگین‌تر کند تا جابه‌جایی وی برای دیویس سخت‌تر باشد! وی همچنین از قصد در آن سکانس یک اشتباه انجام می‌داده تا این دو مجبور باشند دوباره این سکانس را بازی کنند!

دعوای این دو آنقدر برای هالیوود جذاب بود که در سال ۲۰۱۷ یک مینی سریال درباره آن ساخته شد! در این سریال که دشمنی (Feud) نام دارد، جسیکا لنگ (Jessica Lange) و سوزان ساراندون (Susan Sarandon) در نقش این دو اسطوره سینما بازی کرده‌اند.

در پایان باید به این نکته اشاره کنیم که همواره شایعات زیادی از اختلافات و درگیری‌های بازیگران مطرح سینما با یکدیگر منتشر می‌شود اما در این مطلب تنها به مواردی اشاره شد که حداقل یکی از این ستارگان، این شایعات را تایید کرده‌اند.

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.