هر آنچه تا به حال درباره سریال The Witcher: Blood Origin می‌دانیم

22 مرداد 1400 - 20:00
The Witcher: Blood Origin

در این مقاله به تمام اطلاعاتی که در مورد سریال پیش‌درآمد «ویچر: خاستگاه خون» در اختیار داریم، می‌پردازیم.

داستان این سریال هزاران سال قبل از آغاز وقایع سریال اصلی The Witcher روایت می‌شود. این سریال لایو اکشن، داستان پیدایش ویچرها و تمدن باستانی الف‌ها قبل از سقوط‌شان را بررسی خواهد کرد.

سریال پیش‌درآمد The Witcher: Blood Origin قرار است ما را به بازه زمانی بسیار مهمی در دنیای ویچر ببرد.

خبر ساخت این سریال در ماه ژوئیه ۲۰۲۰ (تیر ماه ۱۳۹۹) توسط کمپانی نتفلیکس به صورت رسمی اعلام شده است. این کمپانی به محض پخش شدن فصل اول سریال The Witcher در ماه دسامبر سال ۲۰۱۹ (آذر ماه ۱۳۹۸)، به ساخت این پروژه چراغ سبز نشان داده که این موضوع، نشان از میزان جدیت این کمپانی در گسترش این فرنچایز می‌دهد.

این سریال که به‌تازگی وارد مرحله تولید شده، یکی از مهم‌ترین و مورد انتظارترین پروژه‌های آینده شبکه اینترنتی نتفلیکس به‌ شمار می‌رود.

The Witcher: Blood Origin

  • تاریخ پخش سریال The Witcher: Blood Origin

در حال حاضر هنوز تاریخی برای پخش این سریال توسط کمپانی نتفلیکس اعلام نشده و علاوه بر این، انتظار هم نمی‌رود که این سریال به این زودی‌ها در شبکه اینترنتی نتفلیکس پخش شود.

فصل دوم سریال The Witcher که در ماه آوریل سال جاری (فروردین ماه ۱۴۰۰) به صورت رسمی کار تولیدش به پایان رسیده، قرار است در ماه دسامبر امسال (آذر ماه ۱۴۰۰) در شبکه اینترنتی نتفلیکس به نمایش گذاشته شود و به احتمال بسیار زیاد، روند تولید سریال The Witcher: Blood Origin نیز مانند سریال The Witcher، مدت طولانی به درازا خواهد کشید.

با این حال با توجه به توییت‌های منتشر شده توسط مدیر این پروژه یعنی دکلان دو باررا (Declan de Barra)، به نظر می‌رسد که کار نوشتن فیلم‌نامه این سریال در تاریخ ۳۱ اکتبر ۲۰۲۰ (۱۰ آبان ماه ۱۳۹۹) به صورت رسمی آغاز شده و در تاریخ مارس ۲۰۲۱ (فروردین ماه ۱۴۰۰) نیز، او نسخه اولیه فیلم‌نامه این پروژه را آماده کرده و آن را به کمپانی نتفلیکس نشان داده است.

سایت ددلاین نیز اخیراً اعلام کرده که سریال پیش‌درآمد The Witcher: Blood Origin قرار است در ماه اوت امسال (مرداد ماه ۱۴۰۰) به صورت رسمی وارد مرحله فیلم‌برداری شود و با توجه به مدت زمانی که فصل دوم سریال The Witcher در مرحله تولید قرار داشته، به نظر می‌رسد که این پروژه نیز، روند تولید طولانی‌ای را طی خواهد کرد.

در کل به نظر می‌رسد که این سریال تا قبل از سال ۲۰۲۳، آماده پخش در شبکه اینترنتی نتفلیکس نخواهد شد.

The Witcher: Blood Origin

  • بازیگرانی که تا به حال برای بازی در سریال The Witcher: Blood Origin انتخاب شده‌اند

با وجود این‌که هنوز در روز‌های اولیه روند تولید این سریال به سر می‌بریم ولی کمپانی نتفلیکس با انتشار اعلامیه‌ای، اسامی تعدادی از بازیگران حاضر در این پروژه را اعلام کرده که نام آن‌ها به همراه نقش‌شان در این سریال را می‌توان در ادامه خواند:

  • میشل یئو (Michelle Yeoh) در نقش کاراکتر اسکاین (Scían)
  • سوفیا براون (Sophia Brown) در نقش کاراکتر ایلیه (Éile)
  • لورنس اوفارین (Laurence O’Fuarain) در نقش کاراکتر فول (Fjall)

در روزهای ابتدایی منتشر شدن خبر ساخت این سریال، شایعاتی نیز مطرح شده بود مبنی بر این‌که بازیگر فیلم Aquaman یعنی جیسون موموآ (Jason Momoa)، برای بازی در نقش اصلی این سریال در نظر گرفته شده ولی اکنون به نظر می‌رسد که به احتمال بسیار زیاد، این شایعات هرگز رنگ واقعیت را به خود نخواهند گرفت.

در حال حاضر بزرگ‌ترین ستاره‌ای که قرار است در این سریال نقش‌آفرینی کند بازیگری با نام میشل یئو می‌باشد. از کارهای قبلی این بازیگر می‌توان به نقش‌آفرینی او در سریال Star Trek: Discovery شبکه CBS و فیلم آینده دنیای سینمایی مارول با عنوان Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings اشاره کرد.

کاراکتر میشل یئو در این سریال به شکل زیر توصیف شده است:

کاراکتر اسکاین، آخرین بازمانده از طایفه کوچ‌نشینی با نام الف‌های شمشیر زن می‌باشد. مهارت‌های او با شمشیر منحصر به فرد بوده و هیچ‌کس نیز به اندازه او، غم از دست دادن (عزیزانش) را تجربه نکرده است. زمانی که شانس در خانه‌ی او را می‌زند و به او فرصت بازپس‌گیری شمشیر دزدیده شده‌ای را می‌دهد، او ماجراجویی بسیار خطرناک و کشنده‌ای را آغاز می‌کند که دنیای ویچر را برای همیشه تغییر می‌دهد.

نقش میشل یئو در سریال The Witcher: Blood Origin، نقشی بسیار بزرگ خواهد بود.

دومین بازیگری که خبر حضورش در این سریال تأیید شده، بازیگری بریتانیایی با نام سوفیا براون می‌باشد.

طبق گزارش منتشر شده توسط وب‌سایت ددلاین در ابتدا قرار بوده که بازیگری با نام جودی ترنر اسمیت (Jodie Turner-Smith) وظیفه نقش‌آفرینی در نقش کاراکتر ایلیه را در این سریال بر عهده داشته باشد ولی به علت تداخل‌های رخ داده در برنامه‌های کاری‌ این بازیگر، اکنون بازیگر دیگری با نام سوفیا براون جایگزین او در این سریال شده است.

کاراکتر سوفیا براون در این سریال به شکل زیر توصیف شده است:

جنگجویی بسیار حرفه‌ای با صدایی بسیار دلنواز که قبیله‌ خود را رها کرده و برای دنبال کردن علاقه خود یعنی آوازخوانی، به عنوان یکی از محافظان ملکه مشغول به کار شده است. با به وقوع پیوستن اتفاقاتی بزرگ در دنیای ویچر، او مجبور می‌‌شود که دوباره دست به شمشیر شده و ماجراجویی (بزرگی) را برای به دست آوردن انتقام و رستگاری آغاز کند.

سومین و آخرین بازیگر تائید شده برای بازی در این سریال نیز، بازیگر سریال Vikings و Game of Thrones یعنی لورنس اوفارین می‌باشد که خبر پیوستنش به جمع بازیگران این سریال، در ماه مارس امسال (اسفند ماه ۱۳۹۹) توسط وب‌سایت ورایتی گزارش شده است.

کاراکتر او در این سریال به شکل زیر توصیف شده است:

فردی به دنیا آمده در طایفه‌ای جنگجو که قسم خورده‌اند از پادشاه محافظت کنند. این کاراکتر، زخم‌ عمیقی را در قلب خود دارد، زخمی که به علت کشته شدن یکی از عزیزانش در نبردی بزرگ به وجود آمده است. این زخم درونی‌اش، به او اجازه آرام شدن یا صلح کردن با خود یا جهان اطرافش را نمی‌دهد. او با آغاز کردن ماجراجویی جدید برای پیدا کردن رستگاری خود، متحدان غیرمنتظره‌ای را پیدا کرده و با جنگیدن در کنار آن‌ها، راه را برای انتقام گرفتن عزیزانش هموار می‌کند.

با توجه به بازه زمانی که داستان سریال The Witcher: Blood Origin در آن روایت می‌شود، انتظار می‌رود که کاراکترهای ناآشنای بسیاری در آن حاضر شوند. مهم‌ترین این کاراکترها نژادی بسیار قدیمی با نام Elder Race می‌باشد که تاریخ پیدایش آن‌ها به قبل از ظهور انسان‌ها در دنیای ویچر برمی‌گردد. انتظار می‌رود که آن‌ها نقش بسیار مهمی را در داستان این سریال ایفا کنند.

The Witcher: Blood Origin

  • بازه زمانی که داستان سریال The Witcher: Blood Origin در آن جریان دارد

طبق اعلامیه منتشر شده توسط کمپانی نتفلیکس، داستان این سریال ۱۲۰۰ سال قبل از وقایع رخ داده در سریال The Witcher تعریف خواهد داشت و اتفاقات آن حول واقعه جادویی با نام «Conjunction of the Spheres» و همچنین نحوه به وجود آمدن نمونه اولیه «ویچر» جریان خواهد داشت.

انتظار می‌رود که داستان این سریال تأکید بسیاری به جامعه‌ی الف‌های باستانی، تنش‌های به وجود آمده بین نژادها و ظهور و ناپدید شدن جهان آن موقع به علت واقعه Conjunction of the Spheres، داشته باشد.

The Witcher: Blood Origin

  • چه انتظاری می‌توان از سریال The Witcher: Blood Origin داشت؟

خالقان این پروژه یعنی دکلان دو باررا و لورن اس هیسریچ (Lauren S Hissrich) در مورد این سریال صحبت‌های بسیاری کرده‌اند.

لورن اس هیسریچ پیش از این در میان صحبت‌هایش گفته است که او همیشه علاقه داشته تا به صورت عمیق، افسانه و تاریخچه دنیای ویچر را مورد بررسی قرار دهد.

علاوه بر این، تائید شده که داستان سریال پیش‌درآمد The Witcher: Blood Origin مقید به داستان‌های حاضر در سری کتاب‌های ویچر نخواهد بود ولی با این حال، سازندگان آن از دنیای عمیق این کتاب‌ها در این سریال استفاده خواهند کرد.

دکلان دو باررا نیز گفته است که داستان این سریال پاسخی را برای سؤالاتی مانند سؤال زیر فراهم خواهد کرد:

قبل از ورود فاجعه‌بار انسان‌ها به دنیای ویچر، دنیایی که الف‌ها در آن زندگی می‌کردند به چه شکل بوده؟

همچنین او گفته که سریال The Witcher: Blood Origin، «داستان تمدن به وجود آمده توسط الف‌ها قبل از سقوط‌شان و از همه مهم‌تر، تاریخچه اولین ویچر را تعریف خواهد کرد».

با توجه به خلاصه منتشر شده از داستان این سریال توسط شبکه اینترنتی نتفلیکس، می‌توان این‌طور برداشت کرد که دو عبارت کلیدی حاضر در این خلاصه، عبارت‌های Blood Origin و واقعه Conjunction of the Spheres می‌باشند.

  • Blood Origin

عبارت Blood Origin یا خاستگاه خون، قطعاً اشاره‌ای به Elder Blood می‌باشد. Elder Blood نسلی است کاراکتر سیری (Ciri) از آن نشأت گرفته و قابلیت‌های ویژه و بسیار خطرناک این کاراکتر نیز به مربوط به همین مورد می‌باشد.

نسل Elder Blood، در ابتدا قرار بوده که فقط محدود به الف‌ها باشد ولی بعدها با آغاز رابطه‌ای بین یک انسان و الفی سرگردان، این نسل شروع تازه‌ای را پیدا کرده است. با توجه به مربوط بودن عبارت Blood Origin به کاراکتر بسیار مهمی مانند سیری، بسیار جالب خواهد بود تا ببینیم که آیا سریال The Witcher: Blood Origin به نحوه پیدایش نسل این کاراکتر خواهد پرداخت یا خیر؟

  • واقعه Conjunction of the Spheres

شاید بتوان گفت که واقعه Conjunction of the Spheres، یکی از مهم‌ترین اتفاقات رخ داده در دنیای ویچر باشد.

براساس افسانه‌ها‌، این واقعه فاجعه جادویی بسیار بزرگی بوده که جهان‌های بسیاری را در خطوط زمانی متعدد و بعدهای مختلف به یکدیگر متصل کرده است. نتیجه این واقعه، پر شدن جهان ویچر از نژاد‌های مختلفی از جمله انسان‌ها، الف‌ها و هیولاها بوده و همچنین در طی این واقعه بوده که عنصر جادو به دنیای ویچر معرفی شده است.

با توجه به این‌که اولین رابطه‌ی بین انسان و الف پس از این واقعه رخ داده و همچنین ویچرها نیز پس از این واقعه به وجود ‌آمده‌اند، لازم است که داستان این سریال به زمان‌های مختلفی پرش کند.

فصل اول سریال The Witcher: Blood Origin حاوی شش قسمت خواهد بود.

منبع: تک‌رادار

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید