باکس آفیس هفته: افسانه شانگ-چی!

5 September 2021 - 20:57
باکس آفیس هفته: افسانه شانگ-چی!

فیلم شانگ-چی و افسانه ده حلقه، این هفته با عملکردی خیره کننده و با ثبت رکوردی تاریخی، صدرنشین جدول باکس آفیس هفته شد.

فیلم ابرقهرمانی شانگ-چی و افسانه ده حلقه (Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings‎) این هفته اکران خود را به بهترین شکل ممکن آغاز کرد و نه تنها توانست با اختلاف، صدرنشین باکس آفیس هفته شود که یک رکورد هالیوود را نابود و به نام خود ثبت کرد!

ساخته جدید مارول، در روز پیش نمایش خود، به فروش بسیار خوب 8.8 میلیون دلاری دست یافت و در روز جمعه، فروش خود را از مرز 29.6 میلیون دلار عبور داد تا سومین رکورد بهترین روز افتتاحیه در دوران کرونا را به نام خود ثبت کند.

تنها فیلم بیوه سیاه (Black Widow) با فروش 39.5 میلیون دلاری و فیلم F9 با فروش 29.9 میلیون دلاری، روز جمعه بهتری را در ایام کرونا سپری کرده بودند.

این فیلم در روز شنبه به فروش 23.2 میلیون دلاری و در روز یکشنبه به فروش 22.6 میلیون دلاری دست یافت تا با رکورد عالی 75.3میلیون دلاری، صدر جدول باکس آفیس را به نام خود ثبت کند. فروش این فیلم در روزهای شنبه و یکشنبه، بهترین رکورد هالیوود در طی دوران کرونا محسوب می‌شود.

بدین ترتیب این فیلم موفق شد با پشت سر گذاشتن فیلم F9، دومین افتتاحیه برتر هالیوود در طی 2 سال اخیر را به نام خود ثبت کند. تنها فیلم بیوه سیاه و با افتتاحیه 80 میلیون دلاری، افتتاحیه بهتری را نسبت به این فیلم در ایام کرونا، ثبت کرده بود.

اما اوج کار این فیلم، مربوط به ثبت رکورد افتتاحیه برتر تاریخ سینما در هفته روز کارگر بود. پیش از این، فیلم ترسناک هالووین (Halloween) محصول سال 2007، دارای این رکورد بود.

فیلم ابرقهرمانی شانگ-چی و افسانه ده حلقه (Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings‎)

نکته جالب، اختلاف شدید بین میزان فروش این دو فیلم با یکدیگر است. فیلم هالووین، با فروش 30.5 میلیون دلاری، رکورد دار تاریخ آمریکا در هفته روز کارگر بود که اکنون فیلم شانگ-چی با نابود کردن این رکورد، نام خود را در تاریخ باکس آفیس ثبت کرد.

ممکن از برخی بگویند که تفاوت میزان فروش این دو فیلم، به خاطر زمان انتشار دو فیلم است که البته حرف درستی می‌باشد.

با این حال، حتی اگر بخواهیم میزان تورم و قیمت بلیط را نیز در نظر بگیریم، بهترین رکورد هفته روز کارگر، در اختیار فیلم حس ششم (The Sixth Sense) بود که در سال 1999، به فروش 29 میلیون دلاری رسید که با تبدیل آن به نرخ کنونی، رقم 54 میلیون دلار به دست خواهد آمد که بازهم بسیار کمتر از فروش فیلم شانگ-چی می‌باشد.

باید به این نکته اشاره کنیم که آخر هفته روز کارگر، به عنوان آخر هفته‌ای برای فیلم‌های کوچک‌تر محسوب می‌شود چرا که کمپانی‌های فیلم‌سازی با توجه به پایان فصل تابستان و بازگشایی مدارس در آمریکا، علاقه‌ای به انتشار فیلم‌های بزرگ خود در این تاریخ ندارند چرا که معمولا فیلم‌های این تاریخ، عملکرد چندان موفقی را در گیشه تجربه نمی‌کنند.

با این حال، فیلم شانگ-چی با ثبت رکوردی استثنایی در این تاریخ، آن هم در دوران کرونا، نشان داد که اگر کمپانی‌های فیلم‌سازی، فیلم‌های با کیفیتی در این تاریخ اکران کنند، این فیلم‌ها می‌توانند به فروشی موفق دست پیدا کنند.

کمپانی دیزنی، برخلاف کاری که با فیلم‌هایی چون بیوه سیاه کرده بود، تصمیم گرفت تا این فیلم را به مدت 45 روز، تنها در سالن‌های سینما نمایش دهد که این موضوع در کنار کیفیت فنی بالای فیلم، باعث شد تا نخستین فیلم تاریخ مارول که با محوریت یک ابرقهرمان آسیایی ساخته شده، عملکردی خیره کننده در گیشه داشته باشد.

اما در رده دوم جدول، صدرنشین هفته گذشته باکس آفیس قرار گرفت. فیلم ترسناک کندی‌من (Candyman) این هفته نیز عملکرد موفقی در گیشه داشت با فروش 10.5 میلیون دلاری، تنها 52 درصد افت فروش را نسبت به هفته قبل خود، تجربه کرد.

فیلم ترسناک کندی‌من (Candyman)

در رده سوم اما، یکی از موفق‌ترین فیلم‌های دو سال اخیر سینما قرار گرفت. فیلم مرد آزاد (Free Guy)، این هفته تنها افت 34 درصدی را تجربه کرد و به فروش 11.1 میلیون دلاری دست یافت تا مجموع فروش خود در آمریکا را از مرز 94 میلیون دلار، عبور دهد.

رتبهنام فیلمفروش آخر هفته (در آمریکا)فروش کلی (در آمریکا)
۱Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings‎75 میلیون دلار75 میلیون دلار
۲Candyman10.5 میلیون دلار39 میلیون دلار
۳Free Guy8 میلیون دلار91 میلیون دلار
۴Jungle Cruise3.9 میلیون دلار105 میلیون دلار
۵PAW Patrol: The Movie3.6 میلیون دلار30 میلیون دلار
۶Don’t Breathe 22.2 میلیون دلار27 میلیون دلار
۷Respect1.2 میلیون دلار22 میلیون دلار
۸The Suicide Squad905 هزار دلار54 میلیون دلار
۹Black Widow748 هزار دلار182 میلیون دلار
۱۰The Night House552 هزار دلار6 میلیون دلار

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.