برنامه‌های نتفلیکس برای فیلم جدید اسکورسیزی

1 March 2019 - 15:54

هنگام برگزاری مراسم اسکار ۲۰۱۹ بود که نتفلیکس، تیزری کوتاه از فیلم جدید مارتین اسکورسیزی (Martin Scorsese) به نام The Irishman «ایرلندی» را منتشر کرد. با این که این تیزر هیچ تصویری از خود فیلم را نشان نداد، اما با جمله جالبی به پایان رسید: «پائیز در سینماها». در ادامه خبر با سینماگیمفا همراه باشید.

نتفلیکس پیش از این اولین بار قانون خود در مورد عدم اکران فیلم‌هایش را برای Roma «روما» شکسته بود و سه هفته قبل از پخش بر روی سرویسش این فیلم را در سینماها اکران کرده بود تا این فیلم بتواند در مراسم اسکار حاضر شود. «روما» در نهایت توانست سه اسکار از جمله بهترین کارگردانی، بهترین فیلمبرداری و بهترین فیلم خارجی‌زبان را به دست بیاورد. با توجه به اینکه «ایرلندی» از کارگردان برنده اسکار یعنی اسکورسیزی، نویسنده برنده اسکار یعنی استیون زیلیان (Steven Zaillian) و گروه بازیگری که هر کدام در کارنامه خود مسجمه طلایی را دارند بهره می‌برد، اکران این فیلم در حداقل سینماها جهت رعایت شرایط لازم برای حضور در اسکار، دور از انتظار نبود. اما، طبق گزارشات، اسکورسیزی از سران نتفلیکس خواسته که این فیلم را به صورت گسترده در سینماها اکران کنند تا «ایرلندی» بتواند عملکردی بلاک‌باسترگونه را در فروش تجربه کند. مشکل نتفلیکس برای این امر این است که سینماهای زنجیره‌ای بزرگ در آمریکا مانند ای‌ام‌سی (AMC) و رگال (Regal) برای قبول اکران فیلمی حداقل به مدت ۹۰ روز حق پخش اختصاصی آن را می‌خواهند، و این یعنی این سرویس استریمینگ تا سه ماه نمی‌تواند فیلم اسکورسیزی را بر روی شبکه پخش کند.

«ایرلندی» سرمایه‌گذاری بزرگی برای این سرویس استریمینگ محبوب حساب می‌شود. این درام گانگستری حداقل ۱۲۵ میلیون دلار برای این شبکه هزینه داشته است. دلیل این هزینه هنگفت این است که در نیمه اول فیلم، بازیگران فیلم توسط یک تکنولوژی جلوه‌ای بسیار پیشرفته طوری ادیت شده‌اند تا مانند ایام جوانی خود به نظر برسند.

به نظر می‌رسد ۲۰۱۹ سال مهمی برای سرویس‌های استریمینگ باشد. چرا که دیزنی قصد دارد تا سرویس استریمینگ خود به نام دیزنی‌پلاس را راه‌اندازی کند و وارنر و اپل هم می‌خواهند به زودی وارد این بازار شوند. با این شرایط اگر نتفلیکس می‌‌خواهد همانند «روما» در فصل جوایز خودنمایی کند، باید سیاست‌هایش در مورد اکران گسترده فیلم‌ها را تغییر دهد.

منبع: Collider

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.