پوستر رسمی جدید Parasite نشان از راز بزرگ فیلم دارد

14 July 2020 - 00:00

پوستر رسمی و جدید فیلم Parasite (انگل) اسپویلی از پیچیدگی فیلم بانگ جون هو (Bong Joon Ho) دارد. تاکنون یکی از بزرگترین فیلم‌های سال گذشته، این فیلم مهیج کره جنوبی بوده و مخاطبین زیادی جذب کرد. در ادامه خبر با سینما فارس همراه باشید.

نه تنها این فیلم اولین فیلم کره‌ای برنده فستیوال فیلم کن در سال ۲۰۱۹ شد بلکه جوایز متعددی در اسکار برد. فیلم انگل، ۴ اسکار گرفت و اولین فیلم خارجی تاریخ اسکار شد که هم جایزه بهترین فیلم و هم جایزه بهترین فیلم بین‌المللی را از آن خود کرد. افراد کمی می‌توانند در مقابل روایت خاص فیلم مقاومت کنند که زندگی خانواده اهل سئول را نشان می‌دهد که خود را به تدریج وارد خانواده ثروتمندی می‌کنند. حالا نُه ماه بعد از اکران فیلم در آمریکا شمالی، پوستر سیاه و سفید فیلم منتشر شده است. این فیلم تحت عنوان Parasite: Black-And-White Edition دوبله شده و ۲۴ ژوئیه (۳ مرداد) راهی سینماهای انگلیس و استریم پخش Curzon می‌شود.

با اینکه حذف رنگ از فیلم، کاملا ایده فریبنده‌ای است، این پوستر اسپویل چیزی است که در طول بازاریابی نسخه رنگی جا مانده است. در سمت چپ پوستر، درست در پیش زمینه آن، یک شخص حضور دارد. کسانی که فیلم را دیده‌اند در نگاه اول متوجه می‌شوند که این شخص کسی جز ساکن زیر زمین فیلم نیست، کسی که این خانواده را از خانه‌ای که دوست دارد، تحت نظر گرفته است.

پوستر جدید، نسخه رنگی را وارونه کرده، و از بیرون گرفته شده و خانواده‌های پارک و کیم را نشان می‌دهد که جلوی خانه ایستاده‌اند. ساکن زیر زمین بزرگترین پیچیدگی فیلم است و دیدن این ساکن ناخواسته و اضافی درست در وسط پوستر، اسپویل کننده است. سخت می‌توان گفت چرا ایت شخصیت مهم شده اما شاید یک دلیلش ایجاد توطئه بیشتر باشد‌. تصویر دو خانواده خیلی درگیر کننده نیست.

گرچه دلیل بانگ جون هو از انتشار مجدد فیلم بصورت سیاه و سفید بخاطر تاکید بر فاصله طبقاتی میان خانواده‌های پارک و کیم است. حضور ساکن زیر زمین در پیش زمینه نیز می‌تواند دلیل این موضوع باشد.

هنوز حتی اگر پوستر اشاره مستقیم بر هویت این شخص نداشته باشد با اینکه چرا در حال تماشای گروهی از افراد خانه است، هیجان اینکه این خانه چه چیزی دارد را می‌گیرد.

با توجه به اینکه فیلم انگل رکورد زد و در تمامی فستیوال‌های سال گذشته جایزه گرفت، گویا سعی دارد چیز جدیدی به مخاطب ارائه دهد. اما انتشار مجدد آن، نیازمند زاویه دید جدیدی است و این بار انگل مرموز خواهد بود.

منبع: اسکرین رنت

برچسب‌ها:

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.