فیلم فضایی تام کروز و داگ لیمان بودجه ۲۰۰ میلیونی خواهد داشت

چه چیزی مقامات استودیوی یونیورسال را متقاعد کرد تا با تولید اولین فیلم سینمایی در فضا موافقت کنند؟ به گفته منابع موثق، یک تماس تصویری توسط تام کروز (Tom Cruise)، کارگردان داگ لیمان (Doug Liman) و کریستوفر مک‌کوری (Christopher McQuarrie) منجر به این توافق شده است. آن‌ها این فیلم را بدون هیچ فیلمنامه‌ای (که لیمان در حال نوشتن آن است) به استودیو ارائه دادند و موفق شدند بودجه ۲۰۰ میلیون دلاری را برای آن به دست بیاورند. در ادامه خبر با سینمافارس همراه باشید.

ایلان ماسک مالک شرکت اسپیس‌اکس در این پروژه شراکت دارد و انتظار می‌رود مک‌کوری – نویسنده و کارگردان چند فیلم اخیر Mission: Impossible «ماموریت: غیرممکن» – مشاور داستانی فیلم باشد و همراه با کروز و لیمان تهیه‌کنندگی آن را برعهده داشته باشد.

این رقم ۲۰۰ میلیون دلاری فقط یک تخمین است، چون هنوز فیلمنامه نوشته نشده و چنین فیلمی قبلا ساخته نشده است. اما ساختن فیلم‌های بلاک‌باستری که در استودیو ساخته می‌شوند هم هزینه خیلی بیشتری دارد. به هر حال، این تلاش خوبی توسط یک استودیوی فیلمسازی برای تاریخ‌سازی در این صنعت است، چون با توجه به بحران کرونا، امروزه سرویس‌های استریم همه توجهات را به خود جلب کرده‌اند.

کروز از مدت‌ها پیش در تلاش برای ساخت این فیلم فضایی با همکاری ایلان ماسک بوده است. سپس داگ لیمان در این ماجراجویی به کروز پیوست، سازنده فیلم‌های American Made «ساخت آمریکا» و Edge of Tomorrow «لبه فردا» با بازی کروز، به فلوریدا رفت تا پرتاب موشک فالکون ۹ توسط اسپیس‌اکس را تماشا کند که پس از یک دهه، آمریکا را دوباره وارد کسب‌وکار فرستادن انسان به فضا کرد.

منبع: Deadline

12345678910 (1 رای, میانگین آرا 10٫00 از 10)
Loading...

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید