ریدلی اسکات با همکاری استیون نایت مینی‌سریال جدیدی درمورد جنگ جهانی دوم می‌سازد

19 March 2021 - 09:43
Roads to Freedom

ریدلی اسکات و استیون نایت به کمک یکدیگر مینی‌سریالی درمورد جنگ جهانی می‌سازند که چندین داستان مختلف از چند دیدگاه متفاوت در سراسر جهان را به نمایش خواهد گذاشت.

این مجموعه که نام Roads to Freedom برای آن در نظر گرفته شده بر اساس کتاب‌های Sir Antony Beevor ساخته می‌شود و خود ایشان نیز در نوشتن فیلم‌نامه‌ی ۱۰ قسمت به استیون نایت یاری خواهد رساند. آقای اسکات قصد دارد برنامه کاری درگیرش را منعطف کرده و اولین قسمت را شخصاً کارگردانی کند تا از جذب مخاطب اطمینان داشته باشد.
گفته می‌شود این برنامه برای آقای اسکات پروژه‌ای شدیداً خصوصی خواهد بود، چرا که قصد دارد از خاطرات کودکی خود در دوره‌ی جنگ بریتانیا استفاده کند. پس از پایان یافتن جنگ او به همراه خانواده‌ش به آلمان سفر کرد، مکانی که پدرش در بازسازی آن کشور نقشی اساسی داشته است.
اکثر فیلم‌ها و مجموعه‌های تلویزیونی که حول محور جنگ جهانی دوم ساخته می‌شوند از دیدگاه آمریکایی‌ها یا بریتانیایی‌ها روایت می‌شوند اما Roads to Freedom قصد دارد این دامنه را گسترش داده و شخصیت‌هایی از روسیه، فرانسه و آلمان را وارد میدان کند. این سریال روی ارائه‌ی کاراکترهای قهرمانانه و انسانیت تمرکز خواهد داشت و در عین حال اتفاقات خوفناک جنگ و سرگذشت زنان، مردان و کودکانی که در طول آن عذاب کشیدند به تصویر می‌کشد.
موضوع جالب زمان‌بندی اعلام این اخبار می‌باشد، چرا که درحال حاضر هنوز مشخص نیست وظیفه‌ی تأمین مالی بر عهده کدام نهاد خواهد بود و حتی شبکه یا هیچ سرویس استریمی برای پخش آن در نظر گرفته نشده.
Scott و Knight در کنار David W. Zucker و Marina Brackenbury از Scott Free Productions وظیفه‌ی تهیه‌کنندگی را بر عهده خواهند داشت. همچنین PJ van Sandwijk و Michael Lesslie از Storyteller Productions که ایده‌ی ساخت پروژه از آنجا مطرح شده در روند تولید دست خواهند داشت.
کتاب‌هایی که سریال بر اساس آن ساخته می‌شود بیش از ۸ میلیون نسخه در ۳۳ زبان مختلف فروش داشته است، پس می‌توان مطمئن بود که نویسنده قابلی برای کمک به پروژه در نظر گرفته شده و علاوه بر این قلم Knight، نویسنده‌ی سریال Peaky Blinders و سینمایی Locke می‌تواند اتفاقات شدیداً جذابی را رقم بزند.
به نظر می‌رسد آقای ریدلی اسکات در ۸۰ سالگی همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد و ذره‌ای از سرعت خود کم نکرده. او به تازگی سینمایی The Last Duel با حضور Matt Damon، Adam Driver، Jodie Comer و Ben Affleck به اتمام رسانده و درحال حاضر فیلم‌برداری House of Gucci با هنرنمایی Driver و Lady Gaga را انجام می‌دهد. پس از آن تولید سینمایی Napoleon Bonaparte برای شرکت Apple را با حضور Joaquin Phoenix و Comer آغاز خواهد کرد. امیدوار هستیم اینگونه کار کردن ایشان ادامه پیدا کند، چرا که بدون شک با یکی از بهترین فیلم‌سازان حاضر در صنعت سینما طرف هستیم.
منبع: collider

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.