باکس آفیس هفته: صدرنشینی غیر منتظره یک مکان ساکت ۲

14 June 2021 - 00:23

عملکرد ناامید کننده فیلم در هایتس باعث شد تا فیلم یک مکان ساکت ۲ این آخر هفته بتواند در صدر جدول باکس آفیس قرار گیرد.

فیلم در هایتس (In the Heights) با وجود تبلیغات بسیار زیادی که کمپانی برادران وارنر برای آن انجام داده بود، بسیار ضعیف‌تر از حد انتظار ظاهر شد تا فیلم یک مکان ساکت ۲ (A Quiet Place Part II) بتواند صدرنشین غیر قابل پیش بینی این هفته باشد.

قسمت دوم یک مکان ساکت در روز جمعه ۳٫۸ میلیون دلار، روز شنبه ۴٫۶ میلیون دلار و در روز یکشنبه ۳٫۲۵ میلیون دلار فروش داشت تا در مجموع میزان فروش این آخر هفته خود را به عدد ۱۱٫۶۵ میلیون دلاری برساند و در صدر جدول قرار گیرد.

بدین ترتیب این فیلم مجموع فروش خود در گیشه آمریکا را به عدد ۱۰۸ میلیون دلار رساند تا همانطور که در هفته قبل گفته بودیم، تبدیل به نخستین فیلم سینما پس از شیوع ویروس کرونا شود که میزان فروش خود در این کشور را از مرز ۱۰۰ میلیون دلار عبود می‌دهد.

یک مکان ساکت ۲ اگر به همین منوال روند خود را ادامه دهد، انتظار داریم که در نهایت با فروش ۱۴۵ تا ۱۶۵ میلیون دلاری، به کار خود را در گیشه آمریکا پایان دهد که یک موفقیت برای این فیلم محسوب می‌شود.

اما در رده دوم در حالی فیلم در هایتس با ۱۱٫۴ میلیون دلار فروش قرار گرفت که با توجه به میزان تبلیغات این فیلم، کمپانی برادران وارنر انتظار افتتاحیه‌ای ۲۰ و خورده‌ای میلیون دلاری را از این فیلم داشت.

در رده سوم باکس آفیس هفته، دیگر تازه وارد سینما، یعنی قسمت دوم انیمیشن پیتر خرگوشه: فراری (Peter Rabbit 2: The Runaway) قرار گرفت که البته این انیمیشن نیز با فروش ۱۰٫۴ میلیون دلاری، نتوانست انتظارات شرکت سونی را برآورده کند.

کمپانی سونی چند پیشنهاد از سرویس‌های استریم برای فروش حق انتشار این انیمیشن داشت اما با توجه به فروش ۳۵۱ میلیون دلاری نسخه نخست، حاضر به فروش این انیمیشن نشد و اکنون به نظر می‌رسد که این تصمیم چندان درست نبوده است.

احضار: شیطان مرا وادار کرد (Conjuring: The Devil Made Me Do It) که هفته گذشته در صدر جدول قرار گرفته بود، این آخر هفته به فروش ۱۰٫۰۲ میلیون دلاری دست یافت تا در رده چهارم قرار گیرد. کروئلا (Cruella) نیز با فروش ۶٫۷ میلیون دلاری، در رده پنجم قرار گرفت.

اما در گیشه بین‌الملل، قسمت جدید مجموعه احضار توانست صدرنشینی هفته قبل خود را با فروش ۲۳٫۴ میلیون تکرار کند تا مجموع فروش بین‌الملل خود را به عدد ۶۸ میلیون دلار برساند. این فیلم در مجموع تاکنون ۱۱۱٫۸ میلیون دلار فروش داشته است.

در رده دوم گیشه بین‌الملل، فیلم کروئلا قرار گرفت که ۱۷٫۶ میلیون دلار فروش داشت و مجموع فروش خود در گیشه بین‌الملل را به عدد ۷۳٫۳ میلیون دلار رساند. فروش کلی کروئلا تاکنون به بیش از ۱۲۹٫۳ میلیون دلار رسیده است.

صدرنشین باکس آفیس آمریکا، در گیشه بین‌الملل نیز موفق عمل کرد و با فروش ۱۶ میلیون دلاری در ۳۷ کشور، مجموع فروش بین‌الملل خود را به عدد ۷۵٫۸ میلیون دلار و مجموع فروش کلی خود را به عدد ۱۸۴٫۸ میلیون دلار رساند.

همچنین قسمت نهم مجموعه سریع و خشن (Fast & Furious) یا همان F9 نیز این هفته در گیشه بین‌الملل به فروش ۵٫۹۹ میلیون دلاری رسید تا مجموع فروش خود را به عدد ۲۶۸٫۹ میلیون دلار رسانده باشد.

این فیلم که تاکنون تنها در ۸ کشور منتشر شده است، از این آخر هفته اکران خود را در چند کشور و بازار بزرگ دیگر چون استرالیا، برزیل، مکزیک و البته بریتانیا آغاز خواهد کرد و سرانجام از ۲ هفته دیگر، در کشور آمریکا نیز اکران خواهد شد.

رتبهفیلمفروش آخر هفته (در آمریکا)فروش کلی (در آمریکا)
۱A Quiet Place Part II۱۱٫۶۵ میلیون دلار۱۰۸٫۹ میلیون دلار
۲In the Heights۱۱٫۴ میلیون دلار۱۱٫۴ میلیون دلار
۳Peter Rabbit 2: The Runaway۱۰٫۴ میلیون دلار۱۰٫۴ میلیون دلار
۴Conjuring: The Devil Made Me Do It۱۰٫۰۲ میلیون دلار۴۳٫۸ میلیون دلار
۵Cruella۶٫۷ میلیون دلار۵۶ میلیون دلار
۶Spirit Untamed۲٫۵ میلیون دلار۲٫۵ میلیون دلار
۷House Next Door: Meet the Blacks 2۱ میلیون دلار۱ میلیون دلار
۸Wrath of Man۶۱۵ هزار دلار۲۶ میلیون دلار
۹Queen Bees۳۲۸,۳ هزار دلار۳۲۸,۳ هزار دلار
۱۰Spiral۳۰۵ هزار دلار۲۲٫۶ میلیون دلار

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.