تاریخ اکران جدید فیلم‌های تأخیر خورده دیزنی مشخص شد

12 December 2020 - 13:00

کمپانی دیزنی همچنان به پخش فیلم‌های خود در سینماها متعهد خواهند ماند یا حداقل آن‌ها بیشتر به پخش فیلم‌های خود در سینماها متعهد خواهد بود نسبت به کمپانی برادران وارنر که قرار است تمام فیلم‌های خود را که برای سال ۲۰۲۱ برنامه‌ریزی کرده بوده‌اند به صورت هم‌زمان در همان روز اکران هم در شبکه HBO Max و هم در سینماها پخش کنند. در ادامه خبر با سینما فارس همراه باشید.

به نظر می‌رسد که دیزنی حداقل برای مدتی همچنان به پخش اکثر فیلم‌های خود در سینماها پایبند باشد که این به معنای این خواهد بود که فیلم‌هایی ساخته شده توسط کمپانی ۲۰th Century Studios که اکنون جزء دارایی‌های کمپانی دیزنی است فیلم‌هایی بالغ‌تری نسبت به فیلم‌های دیگر دیزنی مانند Mulan یا فیلم آینده آن‌ها با نام Raya and the Last Dragon هستند بنابراین برای دیزنی سخت خواهد بود که این‌گونه فیلم‌ها را در شبکه دیزنی پلاس جای دهد به همین علت آن‌ها همچنان در حال تعیین کردن تاریخ اکرانی برای این فیلم‌هایشان هستند.

اولین فیلمی که کمپانی دیزنی تاریخ اکرانش را اعلام کرده است فیلم The King’s Man بوده است که تاریخ اکران این فیلم اکنون از ۱۲ فوریه ۲۰۲۱ (۲۴ بهمن ماه ۱۳۹۹) به تاریخ ۱۲ مارس ۲۰۲۱ (۲۲ اسفند ماه ۱۳۹۹) منتقل شده است. با این حال با توجه به ادامه شیوع ویروس کرونا و افزایش آمار مبتلایان به این ویروس، دیزنی تاریخ اکران بسیار خوش‌بینانه‌ای را برای به نمایش درآوردن پیش‌درآمد فرنچایز Kingsman انتخاب کرده است ولی اگر روند واکسیناسیون مردم به خوبی پیش برود این شانس وجود خواهد داشت که مردم دوباره احساس آماده بودن برای حضور در سینماها و دیدن این فیلم را داشته باشند. با این وجود، تعجبی نخواهد داشت که اگر تاریخ اکران این فیلم دوباره تأخیر بخورد مخصوصاً اگر کمپانی دیزنی بر این باور باشد که فرنچایز Kingsman فرنچایز بزرگی است و به همین دلیل آن‌ها بخواهند که سازنده آن با نان متیو وان (Matthew Vaughn) را با اکران این فیلم در سینماها راضی نگه دارند.

فیلم دومی که آن‌ها سرانجام تاریخ اکرانش را مشخص کرده‌اند فیلم اکشن کمدی Free Guy با کارگردانی شاون لوی (Shawn Levy) و نقش‌آفرینی رایان رینولدز (Ryan Reynolds) بوده است که این فیلم اکنون قرار است در تاریخ ۲۱ ماه می ۲۰۲۱ (۳۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰) در سینماها اکران شود. پیش از این و قبل از شیوع ویروس کرونا نیز این فیلم قرار بود که در فصل تابستان سال میلادی جاری اکران شود که با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی سینماها تاریخ اکران آن به ماه دسامبر منتقل شده بود که پس از آن نیز به علت ادامه شیوع ویروس کرونا کمپانی دیزنی اکران این فیلم را در این تاریخ به صورت کلی خارج کرده و تاریخ دیگری را نیز برای اکران آن مشخص نکرده بود ولی اکنون آن‌ها برای این فیلم تاریخ اکران خوش‌بینانه تابستان ۲۰۲۱ را در نظر گرفته‌اند که باز هم به این نتیجه می‌رسیم که اگر روند واکسیناسیون مردم به خوبی پیش برود و ما بتوانیم که مقداری از زندگی عادی خود را دوباره پس بگیریم امکان آن وجود خواهد داشت که تاریخ اکران این فیلم دوباره تغییر نکند و سرانجام در سینماها به نمایش درآید.

سرانجام فیلم آخری که آن‌ها تاریخ اکرانش را مشخص کرده‌اند فیلم Death on the Nile بوده که این فیلم اکنون قرار است در تاریخ ۱۷ سپتامبر ۲۰۲۱ (۲۶ شهریور ماه ۱۴۰۰) در سینماها به نمایش درآید که باز هم دوباره به این نتیجه می‌رسیم که اگر خوش‌شانس باشیم و روند واکسیناسیون مردم به خوبی پیش برود و این همه‌گیری ویروس کرونا را تا حدودی بتوانیم کنترل کنیم این فیلم باید در همین تاریخ بدون هیچ تأخیر دیگری در سینماها اکران شود.

علاوه بر این فیلم‌ها فیلمی دیگری با عنوانی نامشخص از کمپانی ۲۰th Century Studios وجود داشته است که این فیلم در ابتدا توسط دیزنی برنامه‌ریزی شده بود که در تاریخ ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۱ (۱۹ شهریور ماه ۱۴۰۰) در سینماها پخش شود ولی اکنون آن‌ها تاریخ اکران این فیلم را به تاریخ ۱۱ فوریه ۲۰۲۲ (۲۲ بهمن ماه ۱۴۰۰) منتقل کرده‌اند. هنوز مشخص نیست که این فیلم درباره چه چیزی است. علاوه بر این، آن‌ها فیلم دیگری را نیز از استودیو ۲۰th Century Studios در اختیار دارند که قرار بوده است این فیلم در تاریخ ۱۱ نوامبر ۲۰۲۲ (۲۰ آبان ماه ۱۴۰۱) در سینماها پخش شود ولی اکنون تاریخ اکران این فیلم به کل از برنامه اکران فیلم‌های دیزنی خارج شده است.

در حالی که امسال شیوع ویروس کرونا باعث شده بود تا تاریخ اکران فیلم‌ها به صورت کلی به هم بریزد ولی به نظر می‌رسد که سرانجام ما در زمانی قرار گرفته‌ایم که تاریخ اکران فیلم‌ها می‌توانند به صورتی مشخص شوند که در همان موقع امید به پخش شدن آن‌ها در سینماها وجود داشته باشد.

منبع: کولایدر

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.