فیلم جدیدی از سری رمان‌ های Master and Commander ساخته خواهد شد

5 June 2021 - 14:11
Master and Commander

کمپانی فاکس قرن بیستم به‌تازگی فیلم‌نامه‌نویسی با نام پاتریک نس را جهت نوشتن فیلم‌نامه فیلم جدیدی از سری رمان‌های «ناخدا و فرمانده»، استخدام کرده است.

به احتمال بسیار زیاد داستان این فیلم از جلد اول رمان‌های بسیار محبوب Master and Commander اقتباس خواهد شد. مجموعه رمان‌های Master and Commander را نویسنده مشهور بریتانیایی با نام پاتریک اوبرایان (Patrick O’Brian) به قلم درآورده است.

پیش از این نیز کمپانی ۲۰th Century Fox در سال ۲۰۰۳ فیلم درام جنگی با عنوان Master and Commander: The Far Side of the World را با اقتباس از سه جلد اول این رمان‌ تولید کرده بود. این فیلم که مورد تحسین بسیاری از منتقدین قرار گرفت، موفق شد که در مراسم آکادمی اسکار، نامزد دریافت جوایز متعددی شود.

وظیفه کارگردانی این فیلم را کارگردان استرالیایی با نام پیتر ویر (Peter Weir) بر عهده داشته و راسل کرو (Russell Crowe) در نقش کاراکتر آبری و پل بتانی (Paul Bettany) نیز در نقش کاراکتر ماتورین در آن نقش‌آفرینی کرده‌اند. احتمالاً نقش این دو کاراکتر را در فیلم جدید Master and Commander بازیگران جدیدی ایفا خواهند کرد چرا که او دو بازیگر از لحاظ سنی، مناسب بازی در نقش دریانوردانی جوان در این فیلم نیستند.

در ابتدا قرار بوده که با تولید فیلم Master and Commander: The Far Side of the World فرنچایز بزرگی از مجموعه رمان‌های Master and Commander خلق شود که هر قسمت از آن، بینندگان را به تماشای ماجراجویی‌های جدیدی از کاراکترهای آبری و ماتورین دعوت کند ولی با این حال، علی‌رغم تحسین منتقدین و حضور داشتن این فیلم به عنوان یکی از کاندید‌های دریافت جایزه در مراسم آکادمی اسکار، برنامه‌ها برای ساخت این فرنچایز به‌ کل لغو شد.

علت این تصمیم را می‌توان در عملکرد ضعیف این فیلم در باکس ‌آفیس مشاهده کرد، چرا که این فیلم با بودجه ساخت ۱۵۰ میلیون دلاری تنها توانسته بود که مبلغی بالغ‌بر ۲۱۱.۶ میلیون دلار را در سینماهای سراسر جهان به دست آورد.

با توجه به قرار داشتن این پروژه در مراحل ابتدایی توسعه‌اش، هنوز کارگردان و بازیگری برای آن انتخاب نشده است. البته این احتمال نیز وجود دارد که این پروژه، اصلاً وارد مرحله تولید نشود و ساخت آن به‌ کل لغو شود.

پاتریک اوبرایان نویسنده، روزنامه‌نگار، فیلم‌نامه‌نویس و استاد دانشگاه آمریکایی-انگلیسی می‌باشد که برای نوشتن سری رمان‌های بسیار محبوب Chaos Walking شهرت خود را به دست آورده است. او وظیفه نوشتن فیلم‌نامه فیلم اقتباسی کمپانی Lionsgate از این رمان‌ها را نیز بر عهده داشته است. از دیگر کارهای این نویسنده می‌توان به نوشتن فیلم‌نامه فیلم فانتزی A Monster Calls با کارگردانی خوان آنتونیو بایونا (Juan Antonio Bayona) در سال ۲۰۱۶ اشاره کرد.

منبع: ورایتی

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.