حقوق بازیگران بزرگ هالیوود: ۱۰۰ میلیون دلار برای ۲ فیلم!

19 August 2021 - 07:00
حقوق بازیگران بزرگ هالیوود: 100 میلیون دلار برای 2 فیلم!

دنیل کریگ و دوئین جانسون برای بازی در فیلم‌های جدید خود، ۵۰ میلیون دلار حقوق دریافت کرده‌اند!

ورایتی با کمک برخی منابع خود، به قرارداد بعضی از بزرگ‌ترین ستارگان سینما دست پیدا کرده است و طبق این قراردادها، سقف حقوق دریافتی ستارگان هالیوود نسبت به سالیان اخیر، افزایش قابل ملاحضه‌ای داشته است.

در اواخر دهه نود میلادی بود که جیم کری (Jim Carrey)؛ ستاره اول آن روزهای سینما که حضورش در یک فیلم تضمین کننده فروش آن فیلم بود، برای بازی در فیلم درام پسر کابلی (The Cable Guy)، ۲۰ میلیون دلار حقوق گرفت.

از آن زمان به بعد، رقم ۲۰ میلیون دلار تبدیل به یک عرف برای بازیگران مطرح سینما شد و تعداد معدودی از بزرگ‌ترین بازیگران سینما برای بازی در فیلم‌های بزرگ، چنین دستمزدی را دریافت می‌کردند که رقم بسیار بالایی محسوب می‌شد.

اما در طی سالیان اخیر و به لطف قدرت و پشتیبانی مالی فراوان شبکه‌های استریمی چون نتفلیکس و آمازون، این ارقام افزایش پیدا کرده است و اکنون مشخص شده است که در دو مورد، ۲ بازیگر مطرح سینما برای بازی در ۱ فیلم، حقوقی ۵۰ میلیون دلاری را دریافت کرده‌اند!

این دو بازیگر، دنیل کریگ (Daniel Craig) و دوئین جانسون (Dwayne Johnson) می‌باشند. البته حقوق کریگ بالاتر از جانسون است چرا که وی برای بازی در دو قسمت بعدی فیلم بسیار موفق چاقوکشی (Knives Out)، ۱۰۰ میلیون دلار از کمپانی نتفلیکس دستمزد خواهد گرفت!

جانسون نیز که اخیرا قرارداد بازی در فیلم خانوادگی Red One که درباره بابانوئل است را امضا کرده، برای بازی در این فیلم ۳۰ میلیون دلار دستمزد خواهد گرفت. البته این تمام دستمزد جانسون نخواهد بود.

در واقع در هالیوود سیستم به این صورت است که بازیگران بزرگ، مبلغی را براساس میزان موفقیت فیلم در گیشه نیز به عنوان پاداش دریافت می‌کنند که جانسون یکی از این بازیگران است.

اما با توجه به این که فیلم Red One قرار نیست در سالن‌های سینمایی اکران شود، کمپانی آمازون باید با جانسون بر سر پرداخت میزان مشخصی پاداش به توافق برسد که گفته می‌شود این رقم، ۲۰ میلیون دلار خواهد بود تا مجموع حقوق جانسون در این فیلم، ۵۰ میلیون دلار باشد.

لئوناردو دی‌کاپریو (Leonardo DiCaprio) و جنیفر لارنس (Jennifer Lawrence)؛ دو بازیگر مطرح و اسکار برده سینما نیز، برای بازی در کمدی به بالا نگاه نکن (Don’t Look Up)، به ترتیب ۳۰ و ۲۵ میلیون دلار حقوق از کمپانی نتفلیکس دریافت کرده‌اند.

جولیا رابرتز (Julia Roberts) که در سال ۲۰۰۰ تبدیل به نخستین بازیگر زن تاریخ شد که آن دستمزد معروف ۲۰ میلیون دلاری را دریافت می‌کند، برای بازی در فیلم دنیا را پشت سر بگذار (Leave the World Behind)، ۲۵ میلیون دلار دستمزد از نتفلیکس خواهد گرفت.

رایان گاسلینگ (Ryan Gosling) نیز برای بازی در فیلم مرد خاکستری (The Gray Man)، دستمزد ۲۰ میلیون دلاری را از این کمپانی گرفته است. البته در صورتی که قرار شود نسخه‌های بعدی این فیلم ساخته شود، گاسلینگ پاداشی ویژه را دریافت خواهد کرد!

در این بین، مارک والبرگ (Mark Wahlberg) نیز برای بازی در فیلم محرمانه اسپنسر (Spenser Confidential‎)، ۳۰ میلیون دلار از کمپانی نتفلیکس حقوق دریافت کرده است.

این افزایش حقوق، تنها مربوط به کمپانی نتفلیکس نمی‌شود و کمپانی برادران وارنر نیز که به خاطر ویروس کرونا مجبور شد تمام فیلم‌های سال ۲۰۲۱ خود را از طریق سرویس استریم اچ‌بی‌او مکس منتشر کند، به خاطر حقوق‌های کمپانی نتفلیکس، مجبور به پرداخت ارقام بزرگ شد.

این کمپانی برای فیلم چیزای کوچیک (The Little Things) به دنزل واشنگتن (Denzel Washington) و برای فیلم شاه ریچارد (King Richard) به ویل اسمیت (Will Smith)، ۴۰ میلیون دلار حقوق پرداخت کرد!

همچنین کیانو ریوز (Keanu Reeves) نیز برای نقش آفرینی مجدد خود در قسمت چهارم مجموعه ماتریکس (The Matrix 4)، دستمزد ۱۲ تا ۱۴ میلیون دلاری دریافت کرده است. البته وی باید با کمپانی برادران وانر برای میزان پاداش خود نیز مذاکره کند تا حقوق وی احتمالا از مرز ۲۰ میلیون دلار نیز عبور کند.

در نهایت نیز نوبت به تام کروز (Tom Cruise) می‌رسد. کروز برای بازی مجدد در قسمت دوم مجموعه تاپ گان (Top Gun) که با نام مارویک (Maverick) منتشر خواهد شد، ۱۳ میلیون دلار حقوق می‌گیرد که برای بازیگری در حد کروز، رقم بسیار پایینی محسوب می‌شود.

دلیل این حقوق پایین نسبت به سایر بازیگران این است که این ۱۳ میلیون دلار، تنها حقوق خالص وی محسوب می‌شود و وقتی فیلم در سینما نمایش داده شود، کروز با توجه به میزان فروش این فیلم، چند ده میلیون دلار دیگر پاداش خواهد گرفت!

در واقع کروز یکی از معدود بازیگران دنیاست که همیشه پاداشی را با توجه به میزان موفقیت فیلم‌هایش در گیشه، دریافت کرده است.

وی همچنین یکی از موارد خاص هالیوود است که حقوق وی، نسبت به سایر هزینه‌ها ارجعیت دارد. به عبارت دیگر، قبل از آن که حتی کمپانی سازنده بتواند سود خود را از فیلم برداشت کند، باید نخست پاداش کروز را به وی اهدا کند!

لیست کاملی که ورایتی منتشر کرده است، به شرح زیر است:

نام بازیگر
نام فیلم
کمپانی سازنده
میزان حقوق
دنیل کریگ Knives Out 2 & 3نتفلیکس۱۰۰ میلیون دلار
دوئین جانسونRed Oneآمازون۵۰ میلیون دلار
دنزل واشنگتن The Little Thingsبرادران وارنر / اچ‌بی‌او مکس۴۰ میلیون دلار
ویل اسمیت King Richardبرادران وارنر / اچ‌بی‌او مکس۴۰ میلیون دلار
لئوناردو دی‌کاپریو Don’t Look Upنتفلیکس۳۰ میلیون دلار
مارک والبرگ Spenser Confidentialنتفلیکس۳۰ میلیون دلار
جنیفر لارنس Don’t Look Upنتفلیکس۲۵ میلیون دلار
جولیا رابرتزLeave the World Behindنتفلیکس۲۵ میلیون دلار
سندرا بولکThe Lost City of Dپارامونت۲۰ میلیون دلار
رایان گاسلینگ The Gray Manنتفلیکس۲۰ میلیون دلار
کریس همسورثThor: Love and Thunderدیزنی۲۰ میلیون دلار
برد پیتBullet Trainسونی۲۰ میلیون دلار
مایکل بی. جردنWithout Remorseآمازون۱۵ میلیون دلار
تام کروزTop Gun: Maverickپارامونت۱۳ میلیون دلار
کیانو ریوزThe Matrix 4برادران وارنر / اچ‌بی‌او مکس۱۲-۱۴ میلیون دلار
کریس پاینDungeons and Dragonsپارامونت۱۱٫۵ میلیون دلار
رابرت پتینسونThe Batmanبرادران وارنر۳ میلیون دلار

مطالب جنجالی

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.